Kirjeldus

Reisikirjeldus.

Valgevene on merepiirita riik Euroopa idaosas. Piirneb Venemaa, Ukraina, Poola, Leedu ja Lätiga. Vaatamata Valgevene autoritaarsele poliitilisele režiimile on see maa turisti jaoks väga turvaline ja seal on hulgaliselt erinevaid vaatamisväärsusi.

Ajakava

1. päev Väljasõit Teile sobivast kohast kooli juurest kell 6.00. Sõidame läbi Läti ja Leedu, lõunasöögi võimalus on Leedus nn. 19 kilomeetril. Hilisõhtuks jõuame Valgevene pealinna Minskisse. Majutume.

2. päev  Hommikusöök. Üldtutvustav ekskursioon Valgevene pealinnas Minskis, kus elavad rõõmsad inimesed ning kus olles hing puhkab. Teises maailmasõjas sai Minsk palju kannatada, kuid ehitati uuesti üles. Laiad tänavad ja avarad väljakud, kõrvuti stalinlik ampiir ja uusklassitsism. Bussieksursioon: Võitjate prospekt, monument Minsk-kangelaslinn, Võidu park, Minsk-Arena, Oktoobri väljak, Iseiseisvuse prospekt, Ohvitseride maja, riiklik tsirkus, Gorki park, Võidu väljak, rahvusraamatukogu.  Lõunapaus. Jalgsiekskursioon: Vabaduse väljak, Püha Vaimu katedraal, Õnnistatud Neitsi Maarja katedraal, raekoda, Gostinõi Dvor, Iseseisvuse väljak, Püha Simeoni ja Jelena kirik.  Õhtul vaba aeg linnas. Õhtusöök majutuskohas.

3. päev  Hommikusöök. Väljasõit Miri ja Nesviži. Miri loss.  Rikka ajalooga ning paljude saladuste ja legendidega seotud Miri loss on näide Valgevene 16. saj kaitseotstarbelisest arhitektuurist. Lossi kutsutakse vahel ka üheks seitsmest “Valgevene imest”.  2000. aastast kuulub see UNESCO maailmapärandi nimistusse. Lossikompleksi kuuluvad veel: ümbritsevad muldvallid, inglise stiilis maastikupark, itaalia stiilis aed, tiik, kabel, mausoleum, mõisavalitseja maja jpm.

Lõunapaus.

Sõidame Valgevene etnogrraafiamuuseumisse DUDUTKI. Ekskursioon muuseumis mille käigus saame tutvuda nn. Meistriklassi töötubadega ja tegusteerida iidseid jooke ja roogasisd. Saate nautida värsket omatehtud leiba, taimeteed proovida mett, traditsioonilisi suupisteid, ja muidugi kuulusat Valgevene peekonit ja kapsast. Töötubades jagavad meistrid teiega oma saladusi ja oskusi iidsetest töövõtetest.

Sõidame tagasi Minskisse. Õhtusöök.

4. päev  Hommikusöök hotellis.

Alustame koduteed. Koju tagasi jõuame hilisõhtul.

Hind

Küsi hinnapakkumist oma rühmale. Leiame Sulle sobivad kuupäevad. Arutame läbi mida vaadata ja külastada. Paneme paika söögikorrad, kindlustused  ja muud tingimused vastavalt Sinu rühma soovidele. 

Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Valgevene rühmaviisa
  • Valgevene kindlustuse
  • Majutuse koos hommikusöögiga 3 ööks.
  • 2 lõuna ja 2 õhtusööki
  • Miri lossi ja Dudutki muuseumikompleksi külastuse

Viisade vormistamiseks on ca 4 nädalat enne reisi algust vaja Tiit Reisidesse tuua pass, mis kehtib veel vähemalt 90 päeva pärast reisi lõppu; üks dokumendifoto (suurus 3,5 cm x 4,5 cm, värviline, heledal taustal, otsevaates; tõsise näoga fotograafi tehtud pilt. Foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ning täidetud ja allkirjastatud ankeet.

Ankeeti saab täita otse Valgevene saatkonna kodulehel eesti, inglise või vene keeles. Viisa kuupäevad märgi reisi ajast ühe päeva võrra kauemaks, kutsuja andmed ja aadress Valgevenes viibimise ajal jäta tühjaks – need lisab Tiit-Reisid. Seejärel prindi ankeet välja ja allkirjasta.

Võib ka blanketi välja printida (või küsida seda Tiit-Reisidest) ja käsitsi täita (trükitähtedega).

  • Date Format: DD dot MM dot YYYY