Kirjeldus

Eesti Teatriauhinnad 2023:
Garmen Tabor – naispeaosatäitja auhind (professor Ruth Wolff lavastuses „Arst“)
Terje Pennie – naiskõrvaosatäitja nominatsioon (Charlie lavastuses „Arst“)
Taago Tubin – lavastaja nominatsioon (lavastus “Arst”)
Publikupreemia “Kuldõun” 2022:
Taago Tubin – parim lavastus
Terje Pennie – parim naisnäitleja (rollide eest lavastustes “Arst” ja “Ema”)

„Arst“ („The Doctor“) on briti draamakirjaniku ja lavastaja Robert Icke’i 2019. aastal kirjutatud „väga vaba adaptsioon“ austria näitekirjaniku Arthur Schnitzleri kuulsast näidendist „Professor Bernhardi“ (1912).

Kliiniku juhataja ja peaarst dr Ruth Wolff on tugev isiksus, kes on tulnud toime katsumustega nii professionaalses kui isiklikus elus. Kõik muutub aga päeval, mil ühest argisena tunduvast vahejuhtumist saab alguse vastasseis arstieetika ja usuliste veendumuste vahel ning konflikt võtab kiiresti nõiajahi mõõtmed. Nii avastab tunnustatud arst end üksi keset avalikku kohtumõistmist, mille käigus tuleb tal näkku vaadata ka enda kapis leiduvatele luukeredele.

Robert Icke: „Schnitzleril oli põhiline konflikt lihtne: meditsiin versus religioon. Aga tänasel päeval, online-ajastu järjest polariseeruvamas maailmas on identiteediküsimus kogu aeg teravalt päevakorral. See on mitmetahuline ja lõputult keeruline küsimus. „Arst“ vaatleb identiteeti, inimgruppe ja üksikisikuid, seda, milliseid rolle me endale võtame ja milliseid mitte, ning kuidas me ometi suudaksime vastata kõige lihtsamale küsimusele: kes me oleme?

Taago Tubina lavastus «Arst» on praegu üks jõulisemaid, kompromissitumaid, valusvaimukamaid elamusi. Kolmetunnine esietendus möödus kui ainsa hinge­tõmbega, pinge ei lõdvenenud hetkekski. Kordan üle, et ­Tubin on lavatekstide valikul isikupärane, otsiv, olemuslikku tabav, vahel sammuke ajast ees

 

Lavastaja:  Taago Tubin
Kunstnik: Pille Jänes

Osades: Garmen Tabor, Tanel Ingi, Andres Tabun, Tanel Jonas, Vallo Kirs, Lauli Koppelmaa, Terje Pennie, Johanna Vaiksoo (TÜVKA), Vilma Luik, Ilo-Ann Saarepera või Klaudia Tiitsmaa ja Rait Õunapuu

Ajakava

Laupäev 20.01.2024. Väljasõit Kärdlast Pritsumaja parklast  kell 10.45,  praam mandrile kell 11.30. Peatus Haapsalu bussijaamas reisijate pealevõtmiseks kell 13.00. Sõidame Viljandisse.

Vaba aeg või hiline lõuna teatri kohvikus kell 16.00.

Etendus algab kell 17.00.

Peale etendust sõidame tagasi Haapsallu ja Hiiumaale

Praam kell 23.00 ja Kärdlas peale südaööd.

Hind: 60.- €

Hind sisaldab:

  • Bussisõitu
  • Etenduse piletit
  • Reisisaatja teenust

Lisatasu eest:

  • Hiline lõunasöök teatri kohvikus 16.- EUR

Pildid teatri kodulehelt.