Kirjeldus

Reisikirjeldus

Ruhnu asub Läänemeres Riia lahes. Eesti lõunapoolseim saar, millele on viidatud ka kui Läänemere pärlile, on asukohalt lähemal Lätile kui Eestile. Rootslased kutsuvad Ruhnut Runöks ning saarele viidatakse tihti kui “Riia lahe pärlile”. Esimesed inimasustuse jäljed Ruhnus, seotud arvatavasti hooajalise hülgejahiga, on pärit umbes 5000 aastast eKr. Kirjalikult mainiti Ruhnut esimest korda Kuramaa piiskopi vabaduskirjas 1341. aastal. 19.sajandi lõpus elas saarel Rootsi kogukond. Siis oli rahvast ~300 inimest. Töid tehti talgute korras ja saarel oli naturaalmajandus. Mehed toimetasid enamasti merel, naised maismaal. 1943 -1944 a. rootslased lahkusid ning saar asustati mandrieestlastega.

Majutus – Liise talu majutus asub saare keskpaigas kirikute ja muuseumi vahetus lähetuses. Pakume öömaja muinsuskaitse all oleval miljööväärtuslikul alal rootsiaegsetes aitates, mille oleme sisustanud vastavalt ajastu eripärale. Lisaks majutame külalisi kahes kämpingumajas. Õue peal on saun, dušimaja ja tualettruumid.

Liise talu hoovis toimubRuhnu suvelaat. Suvelaadal kaubeldakse omavalmistatud suveniiridega, toitudega, käsitööga ja muu sellisega. Näiteks naela otsa torgatud parmudega spekuleerimine ei ole midagi erilist. Laadal on ka kultuuriprogramm. 2021  aasta laadal  esinejad on täpsustamisel.

Talu hoovil on kauplus, mis on küll ametlikult avatud hommikupoolikul ja õhtutundidel, kuid vajadusel tehakse uksed lahti iga kell. Poest saab osta kõike esmavajalikku toidust jookideni ja kabjanaeltest kütuseni :-).

Kõikide teenuste eest saab tasuda sularahas ja kaardiga. Taluhoovil on WiFi leviala.

Liise Talu on nüüseks tegutsenud 21 aastat. Vaata lähemalt www.liisetalu.ee

Ajakava

1. päev  Väljasõit kell 15.00 Tallinnast Vene Kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5).

Laev kell 18.00 Pärnu-Ruhnu.  Ülesõidu kestvus heade ilmaolude korral on ~3 h , tuule ja lainetusega võib ülesõidu aeg pikeneda. Ruhnus on laeval vastas buss, mis viib meid majutuskohta Liise tallu.

Õhtusöök.

2. päev   Hommikusöök. Seejärel paaritunnine Ruhnu ajaloo teemaline ekskursioon. Külastame muuseumi ja kahte kirikut (annetus), giid räägib ruhnu-rootslaste ajastust, nõukogude elust-olust ning tänapäevast.

Võtame osa Ruhnu suvelaada programmist.

Õhtusöök.

Soovijatele Ruhnut tutvustavate filmide õhtu.

3. päev   Hommikusöök. Umbes kahetunnine ringreis veoauto kastis. Sõidetakse saare põhjatippu, käsitöökotta ja Håubjärre mäel asuva tuletorni juurde  Sealt on kiviviske kaugusel laulvate liivadega Limo rand.

Vaba aeg looduse nautlemiseks. Laev Ringsu- Pärnu kell 17.00

Ülesõidu kestvus heade ilmaolude korral on ~ 3 h , tuule ja lainetusega võib ülesõidu aeg pikeneda.

Mandril ootab buss, mis viib grupi Tallinnasse.

NB! Tormise ilmaga võivad tekkida tõrked laevaühenduses!

Enne reisi täpsustame väljumisaegu! 

Hind sisaldab

 • Bussitransport Tallinn -Pärnu/Munalaiu – Tallinn
 • Laevapiletid Pärnu/Munalaiu – Ruhnu – Pärnu/Munalaiu
 • Transport saarel
 • Majutus koos hommikusöögiga
 • Giiditeenus Ruhnu saarel
 • Ruhnu muuseumi pilet
 • Ruhnuteemaliste filmide õhtu
 • Sissepääs tuletorni
 • Autoringsõit saarel
 • 2 õhtusööki
 • 2 lõunasööki

Lisatasu eest

 • Jalgratta rent