Kirjeldus

Näidisreisi ajakavajakava

1. päev  Väljasõit kokkulepitud kohast varahommikul kell 6:00. Narvas ületame Venemaa piiri. Teel Peterburi poole räägime paikkonna ajaloost ning Peterburist kui kultuuripealinnast. Esmalt sõidame läbi merealuse tunneli Kroonlinna. Põgus tutvus linnaga – L.Koidula viimane elupaik, Kroonlinna null, värskelt renoveeritud uhke Merekirik jm. Alates aprili lõpust või maikuust töötavad purskkaevud Peterhofi pargis, ilusa ilma ja grupi soovi korral enne Kroonlinna sõitu ekskursioon pargis (pilet lisatasu eest, Rub). Peterburi linna sissesõidul ning südalinnas üldtutvustav ekskursioon bussiga. Õhtusöök. Majutumine kesklinna hotelli *** -kahekohalised toad või hostelisse. Õhtul vaba aeg.

2. päev  Hommikusöök majutuskohas. Seejärel jätkub linnaekskursioon – Neeva kaldapealne, Iisaku väljak ja katedraal www.cathedral.ru ,  Nevski prospekt,  Konjushennaja väljak,  Paleeväljak jpm.  Käime ka Smolny juures ja külastame Peetri ja Pauli kindlust www.spbmuseum.ru (ekskursioon kindluse territooriumil on hinna sees, kel huvi kirikusse või vanglaruumidesse sisse minna, see ostab kohapeal pileti – Rub).

Lõunasöök.

Pärastlõunal – 18.saj. Peterburi makett “Petrovskaja Akvatoria” www.peteraqua.ru.   Linna akvatoorium – laevad sõitmas Neeval, paleede uhked fassaadid peegeldumas vees, Soome lahe äärsed lossid Peterhof ja Oranienbaum. Inimfiguurid maskiballil tantsimas, sõitvad tõllad, heli- ja valgusefektid. Kõik objektid on loodud täpselt nii, nagu 18.saj.keskpaigas päriselt oli. Osa ehitistest ei ole tänapäevani säilinud.

Lisatasu eest võib külastada ka mõnd muud muuseumi. Valik on suur: mosaiigimuuseum-kirik Spas na Krovi, Vene Muuseum, Stroganovite palee (Vene Muuseumi filiaal), Menshikovi palee (Ermitaazi filiaal), Kunstkamera e. Antropoloogia muuseum, Zooloogiamuuseum, Vee Muuseum, Okeanaarium, Tarbekunsti Muuseum Stieglitzi palees, Jussupovite palee,  Faberge Muuseum, kogu Venemaa suur makett jpm. Muuseumiekskursioon tuleb ette tellida. Jõuab käia ühes muuseumis.

Ilusa ilma korral võib minna laevasõidule Peterburi kanalitel, maksta kohapeal, Rub. Laevasõit on võimalik tavaliselt alates maikuust, kuid liialt kõrge või madal veetaseme puhul laevad kanalitesse ei pääse.

Etendus tsirkuses või teatris www.circus.spb.ru , www.mariinsky.ru (piletid tuleb ette tellida, mängukava näeb kodulehelt umbes 1 – 2 kuud varem)

Vaba aeg linnaga iseseisvaks tutvumiseks, võib minna metrooga sõitma või kaubanduskeskusesse

3. päev  Hommikusöök hotellis, seejärel ekskursioon maailmakuulsas kunstimuuseumis Ermitaažis www.hermitagemuseum.org  – suursugune interjöör ja kuulsamad kunstiteosed. Või selle asemel ekskursioon Vene Muuseumis, www.rusmuseum.ru

Lõunasöök.

Pärastlõunal alustame koduteed. Koju jõuame hilisõhtul.

*Reisikorraldaja võib teha muudatusi külastuste järjestuses.

*Muudame reisikava vastavalt tellija soovile.

Hind

Küsi hinda oma rühmale, sest hind oleneb rühma suurusest, valitud kuupäevadest, hotellide saadavusest jne.

Hind sisaldab

 • Bussisõitu
 • Majutust hotellis*** või hostelis
 • rootsi laua hommikusööke
 • 1 õhtu- ja 2 lõunasööki
 • Ermitaaži või Vene muuseumi külastust
 • muuseumi “Petrovskaja Akvatoria” külastust
 • Kroonlinna külastust
 • Peeter-Pauli kindluse külastust
 • Iisaku kiriku külastust
 • Venemaa tervisekindlustust

Lisatasu eest

 • Soovi korral ekskursioon mõnes muus Peterburi muuseumis
 • Venemaa elektrooniline viisa.
 • Teatri- või tsirkusepilet
 • Venemaa tervisekindlustus koos võimaliku põhjendatud reisitõrke riskiga

Teadmiseks:

Venemaa viisat saab iga reisija taotleda ka ise

https://electronic-visa.kdmid.ru/

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.

Alates 1 jaanuarist 2021 on Venemaale võimalik taotleda elektroonilist viisat. Taotlusele tuleb lisada digitaalne foto. Väga täpselt tuleb jälgida andmete õigsust. ( nime õigekiri – nii nagu on passi elektrooniliselt loetaval ribal, sünniaeg, passi kehtivusaeg jne. ) Väljastatud viisa tuleb välja printida ja reisile koos passiga kaasa võtta. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist. Digifoto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Viisa väljastatakse 60 päevaks, Venemaal saab sellega käia ühe korra ja viibida kuni 16 päeva.

Viisalõiv on alates 01.01.2021   40.-  USD  

Kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja esitada viisataotlus meie kodulehel olevalt lingilt, mille leiate reisitellimuse tegemisel. (viisatellimust saab täita ka meie büroos kohapeal) Hind 50.- € (sisaldab viisalõivu)

E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid: koopia passi esilehest (foto ja andmetega leht); 1 digifoto (jpeg formaadis, suurusega 3,5 x 4,5 cm, foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud küsimustik-ankeet, mille saab Tiit-Reisidelt.

Reisil peab kaasas olema kehtiv õpilaspilet. See tuleb enamasti muuseumide piletikassas ette näidata.

Lisinfo:

www.saint-petersburg.com ; www.visit-petersburg.ru

metroopilet – 45 Rub  www.metro.spb.ru

laevasõit Peterburi kanalitel – ca 500 Rub

Peterburi Jaani kirik – tasuta, kuid oodatud on vabatahtlik annetus alates 50 Rub  www.jaanikirik.ru

Peetri ja Pauli kindluse kirik – 250 Rub õpilane ; 450 Rub täiskasvanu / vanglaruumid – 120 Rub õpilane ; 200 Rub täiskasvau  www.spbmuseum.ru

Peterhofi park – kuni 15 a. õpilane tasuta ; 900 Rub alates 16 a.  www.peterhofmuseum.ru

Vene Muuseum – www.rusmuseum.ru

Kunstkamera – www.kunstkamera.ru

Vee muuseum – www.vodokanal-museum.ru

Kogu Venemaa suur makett – www.grandmaket.ru

Okeanaarium – www.planeta-neptun.ru/ocean/

Tarbekunsti Muuseum – www.stieglitzmuseum.ru

Faberge Muuseum – www.fabergemuseum.ru

Jussupovite palee – www.yusupov-palace.ru

Ristleja Aurora – www.aurora.org.ru

Sidemuuseum – www.rustelecom-museum.ru

*Sissepääsude hinnad võivad  kallineda

 • Date Format: DD dot MM dot YYYY