Kirjeldus

Reisikirjeldus

SIBULATEE – üks piirkond, kaks rahvust, kolm kultuuri

Mööda Peipsi järve rannikut lookleb Sibulatee, mis ühendab vene vanausuliste, eesti talupoja ja baltisaksa mõisakultuuri.  Kui satud Euroopa ühe suurima järve, Peipsi läänekaldale, võid avastada end teise kultuuri südamest. 17. sajandil koondusid sinna Venemaalt tulnud vanausulised, kes sõbrunesid kohaliku põlisrahvaga ja tõid endaga kaasa sibula, mille kasvatamine levis alles sajandi eest üle ülejäänud Eestimaa. Traditsioonide tunnustamiseks kuulutati Sibulatee ja Peipsi regioon 2017. aasta Eesti toidu piirkonnaks.

Ajakava

Väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5) kell 08.00

Sõidame Varnjasse, jalutame koos giidiga küla vahel ja teeme peatuse Varnja vanausuliste palvemaja juures. See on armas ja hubane kohaliku koguduse oma jõududega üles ehitatud kaunis jumalakoda, mida seekord vaatame väljastpoolt.

Varnjas asuva Mesi tare perenaine tutvustab vanausuliste elu-olu ning räägib teejoomise traditsioonidest vanausuliste külades. Saame teada, mis on ivantšai ja kuidas seda valmistatakse. Joome samovariteed, proovime, kuidas maitseb vanausuliste endatehtud keedusuhkur ja Mesi tare sibulapirukas.

 Kostja Sibulatalu. Talu peremees Kostja tutvustab vanausuliste traditsioonilisi sibulakasvatuse võtteid (näitab ette, kuidas kaevatakse kõrgeid sibulapeenraid, räägib, kuidas vanasti sibulaid kasvatati ja kuidas tänapäeval kohalikud siiruviirulisi aiasaadusi maha panevad, üles võtavad ja müüvad).

kell 14:00 lõunasöök Alatskivi lossi restoranis (ettetellimisel). Seapraad, ahjukartul, salat, dessert, kannuvesi. Kel kohvi soovi – saab kohapeal ise osta.

Ekskursioon Alatskivi lossis kohaliku giidi saatel.

Tallinnasse tagasi jõuame 21.00 paiku

Hind

  • Reisi hind täiskasvanule 75 EUR
  • laps 0-5a sõidab tasuta
  • laps 6-11a sõidab hinnaga 45 EUR

Hind sisaldab

  • bussisõitu
  • giid-reisisaatja teenust
  • ringkäiku Alatskivi lossis kohaliku giidi saatel
  • Varnja Mesi tare ja Kostja Sibulatalu külastust

Lisatasu eest

Lõunasöök: 16 €

*Kohalike toodete ostmiseks (sibulad, mesi jm.) on vaja sularaha.