Kirjeldus

Türkiisivärvi Niilust paitab mahe tuul. Mugava jõelaeva tekil istudes ja päikeseloojangut nautides lähevad mõtted tuhandeid aastaid tagasi Egiptuse minevikku.  Mööda libisevad Niiluse saagirikkad saarekesed, haritud põllud ja taamal asustamata kõrbemäestiku kaljuseinad. Kaljudesse on raiutud igavesed elupaigad neile, kes pärast teise ilma kohtu ees õigeksmõistmist võivad talletada endasse igavese rahu Kuningate Orus.

 Egiptus on vee ja päikese maa, kus meelekindlus, õiglus ja ilu pole tühjad sõnad, vaid saavad tõeks Karnaki, Luxori, Kom Ombo, Edfu, Philae jt templite saatuse kaudu. Igal templil on jutustada meile oma lugu – pikk, kohati traagiline ja ääretult põnev. Kõige krooniks on Abu Simbeli kaksiktemplit igavesti troonivad Ramses ja tema kuninglik abikaasa Nofretete, kes viisid kodumaa kuulsuse tippu.

’Tiit Reiside’ Niiluse kruiisi saadab reisijuht-giid Ludmilla Alver.

Lennugraafik

18.11.23   MYX585.   TLL 08:00.  HRG.  13:15

25.11.23   MYX586.   HRG 14:15.  TLL.   20:00

PROGRAMM

1. päev: Tallinn – Hurghada – Luxor

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 06.00 Meie reisisaatja ootab teid väljuvate lendude infotabloo juures ja jagab kätte reisidokumendid. Lend Tallinn – Hurghada. Bussitransfeer Hurghada – Luxor (umbes 4 tundi). Sõltuvalt kohalikest teeoludest võime kruiisilaevale saabuda hilisõhtul.

Majutume 5* Niiluse kruiisilaevale. Õhtusöök ja ööbimine laevas.

 2. päev: Niiluse läänekallas.

Pärast hommikusööki toimub Niiluse läänekalda ekskursioon. Külastame Kuningate Orgu, kuhu on maetud Vana-Egiptuse jumalkuningad – vaaraod. Hauakambrid rajati pärast püramiidide ajastut. Teisel pool orgu varjavat mäemassiivi asub aga kuninganna Hatšepsuti hästi taastatud surnutempel, mis annab ettekujutuse naisvaarao ajastust ning templis toimunud riitustest. Veel näeme juba antiikaja rändureile tuntud Memnoni kolosse – tegelikult vaarao Amenhotep III hiigelkujusid –, mis asusid tema poolt ehitada lastud templi ees.

Lõunasöök laevas. Jätkub ülesõit Esnasse, kus asuvad Niiluse jõelüüsid. Õhtusöök ja ööbimine laevas.

3. päev: Edfu – Kom Ombo – Assuan

Pärast hommikusööki külastame Egiptuse üht paremini säilinud terviklikku templit – Edfu templit. See oli pühendatud kotkapealisele jumal Horusele. Lõunasöök laevas. Ülesõit Kom Ombosse. Õhtusöök ja ööbimine laevas. Hilisõhtul jõuab laev Assuani.

 4. päev: Assuan – Philae tempel

Pärast hommikusööki sõidame bussiga Assuani suurele tammile, mille hüdrogeneraatorid annavad veel tänapäevalgi märkimisväärse osa Egiptuse energiast. Näeme Nasseri järve, mis on maailma üks suurimaid inimese loodud veehoidlaid. Seejärel sõidame mootorpaadiga tillukesele maalilisele saarele, kus asub väike Philae tempel. Veel hiliselgi antiikajal kummardati kuulsas templis jumalanna Isist, mõneti Neitsi Maarja varasemat eelkäijat. Lõunasöök laevas.

Pärastlõunal on vaba aeg Assuaniga tutvumiseks: saab jalutada promenaadil või külastada kohalikku turgu. Õhtusöök ja ööbimine laevas.

5. päev: Assuan

Hommikusöök. Vaba päev Assuanis. Soovi korral võimalik osaleda valikulistel ekskursioonidel (lisatasu eest):

* Abu Simbeli templi külastus (NB! Öine väljasõit, tagasi jõutakse lõunasöögi ajaks.)

Abu Simbeli tempel püstitati kõigi aegade suurima Egiptuse vaarao Ramses II auks. Igal kevadisel ja suvisel pööripäeval tungib tõusva päikese valgus templi sisemusse, suunates kiired iidsetele kujudele.

* Pärastlõunal saab külastada Nuubia küla, kuhu sõidame mootorpaadiga mööda maalilist Niiluse kallast.

Lõuna- ja õhtusöök ning ööbimine laevas.

6. päev: Kom Ombo

Hommikusöök. Tutvume ebatavalise Kom Ombo templiga, mis oli pühendatud kahele jumalale: krokodillijumal Sobekile ja pistrikjumal Horusele. Muuhulgas näeme ka seda, kuidas koostati kalendrit ja ravitseti inimesi. Lõuna- ja õhtusöök ning ööbimine laevas.

7. päev: Luxor

Pärast hommikusööki tutvume Niiluse idakaldal asuvate kuulsate Karnaki ja Luxori templitega. Karnaki tempel on maailma  üks suuremaid pühamuid; suursuguselt mõjuvad nii sammassaal kui ka templi seintel olevad pilt- ja kirikujutised. Luxori tempel on Karnaki templiga ajalooliselt ja ehituslikult seotud: mõlemad kokku moodustavad kuulsa ja mõjusa ansambli. Ühtlasi kogeme Lõuna-Egiptuse loodust ja miljööd, päikest, suhkruroovälju ning müügihimulisi kaupmehi. Lõuna- ja õhtusöök ning ööbimine laevas.

8. päev: Luxor – Hurghada – Tallinn

Pärast hommikusööki lahkume laevast. Bussitransfeer Luxor – Hurghada lennujaam. Lend Hurghada – Tallinn.

Hind: 1950.- €

Hind sisaldab:

 • lend Tallinn – Hurghada – Tallinn;
 • bussitransfeerid: Hurghada – Luxor; Luxor – Hurghada;
 • 7 ööd 5* Niiluse jõelaeval hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiga, õhtune meelelahutusprogramm laevas;
 • programmis märgitud ekskursioonid, v.a. valikulised ekskursioonid
 • inglise keelt kõnelev kohalik giid (eestikeelne tõlge)
 • eestikeelse giidiga ekskursioonid kogu reisi vältel
 • Viisa

Lisatasu eest:

 • Ühene majutus  350 €
 • Abu Simbeli templi külastus 100 €
 • Nuubia küla  40 €
 • Kindlustus

Tervisekindlustus (1 000 000.- EUR kattega)

0-6 aastat- 107,42 EUR

7-18 aastat – 32,45 EUR

19-29 aastat – 35,38 EUR

30-69 aastat – 35,35 EUR

üle 70 aasta – 63,69 EUR

Reisitõrke ja terisekindlustus (tervis 1 000 000.- EUR kattega ja reisitõrge 2000.- EUR kattga)

0-6 aastat- 240,60 EUR

7-18 aastat – 95,23 EUR

19-29 aastat – 90,90 EUR

30-69 aastat – 104,70 EUR

70- 79 aastat – 192,86 EUR

üle 79 aasta – 269,84 EUR


NB!
Joogid lõuna- ja õhtusöökide juurde on lisatasu eest (maksmine toimub kohapeal).

Arvestades kohalikke kombeid, tuleb Egiptuses teenindavale personalile kõikjal jootraha jätta (laevapersonal, kohalik giid, bussijuhid jne). Summa on kokku 50 € / inimene. Reisijuht kogub selle raha reisi alguses kokku.

NB! AINUKE KEHTIV REISIDOKUMENT ON PASS. Passis peab olema vähemalt üks täiesti tühi leht (ilma ühegi templita jne). Passi minimaalne kehtivusaeg peab olema 6 kuud peale reisi lõppu.