Kirjeldus

Reisikirjeldus

Ühepäevane väljasõit Ida-Virumaale: Narva, Narva-Jõesuusse, Ontika pankrannikule ja Toilasse viib meid erinevate kultuuride, keelte ja uskude piirialal asuvasse maakonda.

Ajakava

Kell 07.00 väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt, Vene Kultuurikeskuse juurest (Mere pst 5). Kohvipeatuse teeme Viru-Nigulas.

Edasi liigume NARVA.  Siin on palju huvitavat vaatamist. Narva linnus on Eesti võimsaim restaureeritud keskaegne kindlus oma kõrgete kaitsemüüride ja väravatornidega. Kindlus ja Narva Muuseum tutvustavad Narva ajalugu, ennesõjaaegset arhitektuuri ja linlaste elu-olu. Põhjaõu on Narva Muuseumi poolt koostatud interpretatsioon XVII sajandi varauusaegsest käsitööliste linnaosast. Külastaja satub otse ajaloo keskele.

ROOTSI LÕVI MÄLESTUSMÄRK tähistab Karl XII edu Narva all 1700. aastal Põhjasõja lahingus ja on Rootsi Kuningriigi kingitus Narva linnale.

KREENHOLMI MANUFAKTUUR. XIX saj teisel poolel ehitatud Kreenholmi Manufaktuur kujutab endast võimsat kompaktselt asetsevat tööstusansamblit, mis mõjutab suurel määral tänapäeva Narva arhitektuurilist ilmet. (territooriumile ei lähe, vaatame kaugemalt)

NARVA ALEKSANDRI KIRIK – Eesti luteri kirik. Ehitatud aastatel 1881-1884, arhitekt Otto-Pij Hippius. Teises maailmasõjas sai kirik tugevasti kannatada, hävis kiriku torn. Taastatud kirikuhoone kuulub Kreenholmi arhitektuurilise ansambli juurde.

Lõunasöök Narvas

NARVA BASTIONID. XVII sajandi kaitsekindlustuste autoriks on arhitekt Erik Dahlberg. Kokku ehitati seitse uut bastioni: Honor, Gloria, Victoria, Fama, Triumph, Fortuna ja Spes.

NB! Bastionides on jahe ja niiske – kaasa võtta jakk, fliis vm.

Sõidame NARVA-JÕESUUsse – väikesesse kuurortlinna Narva jõe suudmes Soome lahe rannikul. Linn, mille hiilgeajad jäävad eelmisesse sajandisse, tõmbab inimesi, kes naudivad valge liivaga randa, männimetsa ilu, rahu ja vaikust.

SILLAMÄE – linn kus pärast Teist maailmasõda algas linna ajaloos uus etapp. Pikka aega ei olnud Sillamäed märgitud maakaartidele, linna aadressis kasutati koodnimetust ja linna sisse sai ainult erilubade alusel. Tänapäeval on sillamäe külalislahke, õdus ja isepärane – mõnda nendest iseärasustest tutvustame Teilegi.

Tagasiteel Tallinnasse teeme veel peatused Toila oru pargis ja Ontika pankrannikul. Merepinnast kohati rohkem kui 56m kõrguselt pankrannikult avaneb majesteetlik vaade paejärsakule, merele ja unikaalsele pangaalusele metsaribale.

Umbes kell 21.00 saabume tagasi Tallinnasse.

Hind

  • Täiskasvanud –  95.- €
  • Lapsed 6-11a. – 45.- €

Hind sisaldab

  • Narva Bastionide külastus
  • Sissepääsu Narva Linnusesse
  • Narva Aleksandri kiriku külastuse
  • Lõunasöögi Narvas
  • Bussisõidu
  • Ekskursiooniteenuse