Kirjeldus

Reisikirjeldus

REISISARI EESTIMAA KIRIKUD JA ORELID
2017 aastal organisti, helilooja ja muusikaprodutsendi, EMTA oreliprofessori Andres Uibo poolt alustatud reisisari “Eestimaa kirikud ja orelid” on osutunud reisihuviliste seas äärmiselt populaarseks. Kõigi nende suvede jooksul on külastatud senini 196 erinevat pühakoda. Kõikjal on meid vastu võtnud kohalik õpetaja, kellelt oleme kuulnud väga palju huvitavat kiriku ja koguduse elu kohta. Kõikjal on orelipuldi taga istunud ja iga oreli võimalusi tutvustanud Andres Uibo. Nii on reisiseltskond saanud rohkesti kultuuri – ja vaimutoitu. Päevased ühislõunad on meile pakkunud kehakinnitust ning ühtsustunnet ja kasvatanud reisiseltskonna üheks ilusaks tervikuks. Jätkame eeloleva 2023 aasta suvel kirikute- ja orelirännakuid mööda meie kaunist Eestimaad. Kutsume teid aegsasti registreeruma, sest kohtade arv bussis on teadagi piiratud! Kohtumiseni!
Tähelepanu! Iga kiriku annetuskasti jaoks võiks võtta sularahas kaasa vähemalt 1 euro

05. august OSMUSSAAR

Kell o7.00 Väljasõit  Vene Kultuurikeskuse juurest Tallinnas.

Sõidame Dirhami sadamasse. Laev saarele kell 09.00 ja 09.30.

Sadamas ootab meid auto koos haagisega. Osmussaare autosafari kulgeb mööda rannikut ning hõlmab ka saare kõiki vaatamisväärsusi, sh saare majakat, kabelit, Osmussaare kaksikuid ja palju muud. Teenistuse Osmussaare kabeli juures peab Patrik Göransson.

Autosafari on ideaalne viis saarega tutvumiseks neile, kes pikemaid jalutuskäike ette võtta ei saa või ei soovi. Safari kestab 2,5 – 3 tundi, on ligikaudu 12-13 km pikk ning sisaldab ka maitsvat lõunasööki. Riietus olgu alati vastavalt ilmale, arvestades ilmataadi tujukat meelt, võiks see olla tuule- ja vihmakindel.

kell 16.00 paadisõidud tagasi Dirhami sadamasse ja sealt edasi Tallinna poole.

Teeme peatuse veel Vabaõhumuuseumi Sutlepa kabelis ja  Harkujärve kogukonna kirikus.

Hind sisaldab:

  • Bussisõitu
  • Kirikute ja orelite tutvustust
  • Paadisõitu saarele ja tagasi
  • Reisisaatjate teenust
  • Lõunasööki
  • Autosafarit saarel