Kirjeldus

Ajakava

Väljasõit kell 9:00 Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst 5, Tallinn). Teel Keila-Joa lossi räägime kõigest huvitavast, mida silm märkab nii vasakul kui paremal. Saame teada, miks üks või teine koht just seda nime kannab ja mis ajast need pärit on.

Keila-Joa loss

Krahv Benkendorfi poolt 1830. aastatel rajatud (hiljem Volkonskitele kuulunud) huvitava arhitektuuriga Keila-Joa mõisa härrastemaja asub jõe idakaldal. 1856. aastast kuni võõrandamiseni 1919. aastal kuulus Volkonskite perekonnale. Nõukogude ajal kasutas mõisa sõjavägi. Meie päevini on säilinud nii peahoone kui ka enamik kõrvalhooneid. Mõisahoone põhjalikud restaureerimistööd lõppesid 2015. aastal, taastati algne väliskuju ja interjöörid. Täna toimuvad selles imelises lossis kaunid kontserdid, mõisa muuseum Scloss Fall on külalistele alati avatud.

Kohvipaus

Kõltsu mõis

Kõltsu mõis ehk Wellenhof (tõlkes lainemõis) oli endise Keila kihelkonna väiksemaid mõisasid, mis kujundati Põllküla mõisa maadele 1806 aastal.Tänase elava liigendusega sveitsipärase puitarhitektuuri traditsioonidest lähtuva villa lasi ehitada paruniproua Benedicte von Uexküll, kes 20.sajandi algusaastateni siin suvitas. Peale Teist Maailmasõda asus hoones Klooga pioneerilaager. Taastamist alustati 2007 aastal ning täielikult renoveeritud mõis avati 2010 aastal. Mõisas on olemas kõik võimalused väärikateks sündmusteks, siin peetakse konverentse, pulmi ja toimuvad kontserdid.

Paldiski

Paldiski on looduskaunis kohas pankrannikul ja mere ääres asuv väike sadamalinn, mis pole pealinnast sugugi kaugel: kõigest 50 kilomeetrit. Tallinnaga on küllalt hea rongiühendus, mistõttu paljud mugavused, mida Paldiskis ei ole, on rongisõidukaugusel ja siiski kättesaadavad. Nii linna külalised kui kohalikud hindavad väga siinset mitmekesist loodust, mis pakub võimalust kauniteks jalutuskäikudeks. Linna üheks osaks on ka pisikese paadisõidu kaugusel asuvad saared, Suur- ja Väike-Pakri. Vaatame tänaseks kiirelt arenevat linna ja külastame skulptor Amandus Adamsoni ateljeemuuseumi.

Lõunasöök Paldiskis (lisatasu eest).

Arvo Pärdi Keskus

Külastame Arvo Pärdi Keskust, mis on helilooja isikuarhiiv ja loominguline kohtumispaik kõigile, kes tunnevad huvi tema muusika ja mõttemaailma vastu. Arvo Pärt on juba mitmendat aastat järjest maailma enim esitatud nüüdishelilooja. Arvo Pärdi Keskuse uue hoone arhitektid on Hispaania arhitektuuribüroost, kelle võistlustöö „Tabula“ on nende endi sõnul inspireeritud helilooja muusikast. Kohaliku giidi saatel tutvume selle põneva majaga ning saame näha ka lühidokumentaali heliloojast endast.

Kumna mõis

Päeva lõpetame Kumna mõisas, mis on Eesti kaunimate mõisate hulka arvatud endine rüütlimõis. Vaatamata sellele, et mõis asub vaid 20 minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast, on ta enamusele veel avastamata arhitektuuripärl.

Tagasi Tallinnasse jõuame u 20.30.

Hind: 90.- €

Hind sisaldab

  • Bussisõit
  • Keila-Joa lossi sissepääsupiletid ja ekskursioon lossis
  • Kohvipaus Keila-Joa lossis
  • Kõltsu mõisa sissepääsupiletid ja ekskursioon mõisas
  • Amandus Adamsoni ateljeemuusem Paldiskis – sissepääsupiletid ja ekskursioon
  • Arvo Pärdi Keskuse sissepääsupiletid ja ekskursioon
  • Kumna mõisa sissepääsupiletid ja ekskursioon
  • Põhjarannikut hästi tundva giidi jutud

Lisatasu eest

  • lõunasöök Paldiskis – 15 EUR