Kirjeldus
Põnev ja keeruline ajalugu, väikesed külad, iidsed metsad, muistsed kaljujoonised, jumalad ja paharetid, põlised riitusepaigad, kaljune pinnas, palju metsa ja palju vett. Umbes 60 000 järve, sealhulgas Euroopa suurimate hulka kuuluvad Ladoga ja Onega ning tuhanded jõed. „Euroopa kopsudeks” kutsutud Karjala oma unikaalse looduse ja pärandiga kutsub end avastama.
Näidisreisi ajakava
1. päev Väljasõit kell 06.00 kooli juurest. Narvas ületame Eesti ja Vene piiri. Pärast piiriületust jätkame sõitu Karjala Vabariigi pealinna Petrozavodski suunas. Räägime Karjala ajaloost ja tema kirjust saatusest. Õhul jõuame Staraya Slobodaasse. Ööbime hotellis Staraya Sloboda.
2. päev Sõidame Petrozavodskisse. Pärastlõunal külastame Kiži saart (laevasõidu ajal kaunid vaated Kiži skäärides), kus asub UNESCO Kultuuripärandi nimekirja kuuluv muuseumreservaat. Näeme suurepäraseid puitarhitektuuri meistriteoseid (ehitatud 15.–20. saj). Saarel on 22 kupliga Preobraženški kirik, kabelid ja väikesed kirikud, vanad talutared ning majapidamishooned. See on üks Venemaa esimesi vabaõhumuuseume. Pärast Kiži saare külastust sõidame tagasi linna ning tutvume põgusalt linnaga, mille alusepanijaks on Peeter I. Karjala kindralkuberneri Menšikovi juhtimisel pandi nurgakivi suurele valutehasele, mille toodang kulus suuremalt jaolt kasvava armee ja laevastiku tarbeks. Alul kandis tehas nime Šuia nimelise jõe järgi Šuiski tehas, kuid hiljem muudeti nimi valitseja järgi Peetri tehaseks (Petrovski zavod vk), millest tänaseks on tuletatud linna venekeelne nimi Petrozavodsk. Vaatame peatänavat – Lenini prospekt, kus asuvad nii Karjala Vabariigi valitsus kui ka ülikooli peahoone ning jalutame Äänisjärve (Onega) kaldapealsel skulptuuride pargis. Ööbime Petrozavodskis
3. päev Pärast hommikusööki alustame oma päeva väikese matkaga. Otsime üles ja vallutame Sampo mäe, mis võlgneb oma nime eepose „Kalevala” põhjal Nõukogude–Soome ühistöös valminud filmile „Sampo”, mis osaliselt on siinkandis filmitud. Järgmisena lähme uudistama esimest Vene kuurorti „Martsialnõje Vodõ”, mille asutas Peeter I aastal 1719. Vee tervistavaid omadusi proovinud tsaari juhendamisel pandi kirja ka esimesed arstireeglid, kuidas vett kasutada. Vesi ise on hapuka maitsega, kuid aitab väidetavalt paljude haiguste puhul. Võimalusel maitseme ka ise tervistavat vett.
Seejärel sõidame Kivatši looduskaitsealale, mis on üks populaarsemaid turismiatraktsioone Karjalas. Kivatši on Venemaa üks vanimaid looduskaitsealasid, mis asutati 1931 teadlaste initsiatiivil. Põhjused, miks kaitseala just siia rajati, olid juba ajaloolised. Suna jõel (jõel on üle 50 kärestiku ja väiksema kose) asuv kosk (praegu umbes 11 m kõrge), mille järgi ka looduskaitseala oma nime sai, oli inimesi oma vetemänguga meelitanud juba aastasadu. Kose ümber asusid männikud, mis vajasid hädasti kaitset maharaiumise eest. Männipuude arvestuslik keskmine vanus kaitsealal on 120 aastat, kuid on ka 300–350 aastaseid. Valdavalt on puud 200–250 aastat vanad. Kaitseala linnustik ja loomastik on rikkalik, siin on registreeritud 216 linnuliiki ja 47 imetajaliiki. Vaatame kose vetemängu Suna jõel ning külastame muuseumi ja dendraariumi. Kui me veel väsinud pole ja väljas valge on, siis otsime üles ka Karjala vanima (eri andmetel 2–3 miljardit aastat), Girvasi vulkaani kraatri. Koos otsime märke kunagi aktiivset elu elanud vulkaanist. Öö Petrozavodskis.
4 päev Varahommikul alustame bussisõitu kodu poole, piiri ületame Narvas. Koju saabume hilisööl.
Hind
Küsi hinda oma rühmale, sest hind oleneb rühma suurusest, valitud kuupäevadest, hotellide saadavusest, laevapiletitest Kizile, valitud muuseumisdest, söökidest jne.
Hind sisaldab
- Bussisõitu
- Reisisaatja ja giidi teenust
- Ekskursioonid
- Majutuse 2-4 in tubades
- Hommikusöögid
- Õhtu- või lõunasöök
- Venemaa viisa ja tervisekindlustus
- Tasulised sissepääsud
Teadmiseks:
Venemaa viisat saab iga reisija taotleda ka ise
https://electronic-visa.kdmid.ru/
Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.
Alates 1 jaanuarist 2021 on Venemaale võimalik taotleda elektroonilist viisat. Taotlusele tuleb lisada digitaalne foto. Väga täpselt tuleb jälgida andmete õigsust. ( nime õigekiri – nii nagu on passi elektrooniliselt loetaval ribal, sünniaeg, passi kehtivusaeg jne. ) Väljastatud viisa tuleb välja printida ja reisile koos passiga kaasa võtta. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist. Digifoto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Viisa väljastatakse 60 päevaks, Venemaal saab sellega käia ühe korra ja viibida kuni 16 päeva.
Viisalõiv on alates 01.01.2021 40.- USD
Kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja esitada viisataotlus meie kodulehel olevalt lingilt, mille leiate reisitellimuse tegemisel. (viisatellimust saab täita ka meie büroos kohapeal) Hind 50.- € (sisaldab viisalõivu)
E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid: koopia passi esilehest (foto ja andmetega leht); 1 digifoto (jpeg formaadis, suurusega 3,5 x 4,5 cm, foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud küsimustik-ankeet, mille saab Tiit-Reisidelt.
Reisil peab kaasas olema kehtiv õpilaspilet. See tuleb enamasti muuseumide piletikassas ette näidata.