Kirjeldus

Näidisreisi ajakavajakava

1. Päev  Väljasõit Hiiumaalt Kärdlast kell 05.30. Praam Heltermaalt kell 06.30. Sõit läbi Läti ja Leedu Kaliningradi oblasti poole. Piiri ületame Sovetskis. Õhtuks jõuame Kaliningradi (ehk Königsbergi), mis paikneb Pregolja jõe kaldal ja on Kaliningradi oblasti keskus. Königsberg asutati 1255. aastal ning oli Ida-Preisimaa ajalooline pealinn. Tänapäeval segunevad linnas saksa ja slaavi kultuur. Elanikke on peaaegu pool miljonit. Majutume hotelli kolmeks ööks. 

2. Päev Hommikusöök hotellis. Linnaekskursioon: Võidu väljak, Raekoda, kuldsete kuplitega Vene ortodoksi Püha Kristuse katedraal, Lenini prospekt, keskaegne katedraal (1333.a.) www.sobor-kaliningrad.ru, kus krooniti Preisi kuningaid ja on saksa filosoofi Immanuel Kant’i haud,  linnamüür ja linnaväravad jne. Muuseumide ja vaatamisväärsuste külastamine (valikuliselt): Dohna tornis asub Venemaa  merevaigumuuseum http://ambermuseum.ru.swteh.ru/info/, Kaliningradi ( Königsbergi ) loomaaed, mis sõjaeelseil aastail oli Euroopa suurimaid (asutatud 1895.a.). Teise Maailmasõja ajal valdav osa loomadest hukkus. Tänapäeval elab  loomaaias üle 1000 looma-, linnu ja kalaliigi.  Tutvumist väärib veel Maailmamere muuseum: http://world-ocean.ru/ru/visitors/price.php.

3. Päev Hommikusöök. Kaliningradi regioon on rikkaim merevaigu leiukoht maailmas (90% kogu maailma toodangust). Jantarnys asub maailma suurim merevaigukaevandus. Siin on võimalik jälgida, kuidas töötlemata materjalist saab juveel. Seejärel sõit mereäärsesse kuurotlinna Svetlogorsk´isse, mis on alguse saanud 8. sajandil kalurikülana, kuid muutus 19. sajandil Saksa haritlaskonna seas soositud puhkepaigaks. Svetlogorski rannik on kuni 50 m kõrge ja äärmiselt atraktiivne. Õhtupoolikul sõidame tagasi Kaliningradi.

4. Päev Hommikusöök hotellis. Hommik Kaliningradis. Asume koduteele. Leedumaal peatume veel Šiauliai lähedal asuval Ristimäel. Riste on siia toodud alates 1863 a., mil mälestati venevastase ülestõusu ohvreid; praeguseks on seal riste sadu tuhandeid. 1993 a. pidas siin missa paavst Johannes Paulus ll. Koju jõuame hilisõhtuks.

Reisikorraldaja võib teha muudatusi külastuste järjestuses.

Muudame reisikava vastavalt tellija soovile.

Hind

Küsi hinnapakkumist oma rühmale. Leiame Sulle sobivad kuupäevad. Arutame läbi, mida vaadata ja külastada. Paneme paika söögikorrad, kindlustused  ja muud tingimused vastavalt rühma soovidele. 

Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Majutust hotellis
  • hommikusööke
  • Ekskursioone
  • Venemaa tervisekindlustust
  • sissepääsude pileteid
  • lõuna ja õhtusöögid
  • venemaa viisa

Teadmiseks:

Venemaa viisat saab iga reisija taotleda ka ise

https://electronic-visa.kdmid.ru/

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.

Alates 1 jaanuarist 2021 on Venemaale võimalik taotleda elektroonilist viisat. Taotlusele tuleb lisada digitaalne foto. Väga täpselt tuleb jälgida andmete õigsust. ( nime õigekiri – nii nagu on passi elektrooniliselt loetaval ribal, sünniaeg, passi kehtivusaeg jne. ) Väljastatud viisa tuleb välja printida ja reisile koos passiga kaasa võtta. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist. Digifoto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Viisa väljastatakse 60 päevaks, Venemaal saab sellega käia ühe korra ja viibida kuni 16 päeva.

Viisalõiv on alates 01.01.2021   40.-  USD  

Kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja esitada viisataotlus meie kodulehel olevalt lingilt, mille leiate reisitellimuse tegemisel. (viisatellimust saab täita ka meie büroos kohapeal) Hind 50.- € (sisaldab viisalõivu)

E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid: koopia passi esilehest (foto ja andmetega leht); 1 digifoto (jpeg formaadis, suurusega 3,5 x 4,5 cm, foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud küsimustik-ankeet, mille saab Tiit-Reisidelt.

Reisil peab kaasas olema kehtiv õpilaspilet. See tuleb enamasti muuseumide piletikassas ette näidata.

  • Date Format: DD dot MM dot YYYY