Kirjeldus

Ajakava

2023 aasta on Rudolf Tobiase 150 sünniaastapäev. Seoses sellega toimuvad Hiiumaal Eesti muusika pidupäevad.  2 nädala jooksul toimuvad kontserdid Eesti tippmuusikute ja kollektiivide osavõtul. Kohal ka ETV.

1. päev:  kell 08.00 väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst 5), kell 10.00 väljub praam Rohuküla sadamast Heltermaale. Siin ootab kohalik giid, kes tutvustab meile seda imelist saart.

Külastame Vaemla villavabrikut ja sõidame läbi Eesti suuruselt viienda saare – Kassari.  Naudime kauneid vaateid, ka saare vägilane Leiger ootab meid teeristil.

Seejärel külastame  Rudolf Tobiase sünnikodu. 29. mail 2023.a.  tähistame kuulsa helilooja, Eesti klassikalise muusika rajaja,  150. sünniaastapäeva. 19. sajandi esimesel poolel ehitatud maja on üks väheseid säilinud sedalaadi hooneid Eestis – linnamaja, millel on säilinud talumaja elemendid. Selle maja tagakambris sündis 29. mail 1873. aastal kuulus helilooja Rudolf Tobias, kes elas seal suurema osa oma lapsepõlvest.

Käinas külastame ka uut Tuuletorni, mille 5 korrust meile Hiiumaa elu-olu ilusasti selgitavad ja hiidlaste krutskeid tutvustavad.

Edasi sõidame Kärdlasse. Hiiumaa ainuke linn, varasem rannarootslaste asula, linnaõigused saanud 1938. aastal.  Majutume hotelli.  Õhtupoolikul enne kohtserti sõidame veel Õie juurde varast õhtusööki nautima. Vaatame kuidas üks tösine hiiu naine elab ja millise röömu ja energiaga teid teenindab.

Kell 18.00  Kontsert Kärdla kirikus
Tamar Nugis (bariton)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
dirigent Olari Elts

Kavas:

Rudolf Tobias – Avamäng “Julius Caesar”

– Kapritšo “Varese sõjasõnumida”

– Moosese aaria oratooriumist “Sealpool Jordanit”, solist Tamar Nugis

– Melodraama “Kalevipoja unenägu” (tekst eeposest “Kalevipoeg”), solist Tamar Nugis

Lepo Sumera – Sümfoonia nr 1

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO) on elav ja mitmekülgne orkester, kes püüdleb alati tipptaseme poole. Alates hooajast 2020/2021 on ERSO peadirigent ja kunstiline juht Olari Elts – avara rahvusvahelise haardega dirigent, kelle kirg koostada ja juhatada väga omanäolisi ja põnevaid kontserdikavu on toonud talle tunnustust üle maailma. Kontserdil kõlab Rudolf Tobiase sümfooniline muusika ja kaks vokaalsolistiga teost – muusika, mis on sisuliselt tundmatu. Vokaalteostes soleerib noor andekas bariton Tamar Nugis, kes on laulnud peaosi nii Estonia kui Vanemuise teatri lavastustes, suurvormides jne. Samuti kõlab Lepo Sumera (1950–2000) sümfoonia nr 1 – erakordne teos eesti muusikas.

2. päev: hommikusöök hotellis. Sõidame mööda vanu rannarootslaste külasid Kõpu poole. Teel  külastame Ristimäge, Tahkuna tuletorni,  sõidame mööda Hiiumaa Eiffelist  ja Reigi kirikust. Selle piirkonnaga on seotud kirjanik Herman Sergo. Tema sulest on ilmunud raamatutesari „Näkimadalad“ ja „Randröövel“, mis mõlemad kirjeldavad rannarootslaste elu Hiiumaal.

Iga Hiiumaa külastaja leiab kindlasti tee Kõpu tuletorni juurde. Euroopa vanim töötav maamärk ehitati 63 meetri kõrgusele üle merepinna, torn ise on 36 meetrit kõrge. Seega saame öelda, et Kõpu tuli on Läänemere kõrgeim.

Tagasiteel teeme peatuse Mihkli Talumuuseumis, siin on ka lõunapaus.

Võtame suuna sadama poole.

Viimase vaatamisväärsusena külastame Suuremõisa lossi. Selle paigaga on seotud palju müstikat, kirev ajalugu, möllanud tormid ja maru. Teeme ka jalutuskäigu kaunis lossiaias.

Enne praamile minekut jõuame läbi põigata veel Heltermaa sadamas olevast käsitöökauplusest.

Tallinnasse jõuame 20.00 paiku

Hind

225.- €

Hind sisaldab:

  • Bussisõitu
  • Praamipileteid
  • majutust koos hommikusöögiga
  • 2 lõunasööki
  • Vaemla villavabriku külastust
  • Tuuletorni külastust
  • Kõpu tuletorni külastust
  • Kontserdi piletit
  • Reisisaatja teenust
  • Hiiumaa ekskursioone vastavalt programmile
  • Toredat elamust
  • Varast öhtusöömaaega Õie juures

Lisatasu eest:

  • Ühekohaline tuba – 35.- €