Teatrireis “Stseenid ühest abielust” ja Jaanihanso Siidritalu

170.00

13-14 juulil 2022

Soodushind: 170.- €

.

Kirjeldus

13-14 juulil 2022  Pärnumaal

Väljasõit Kärdlast Pritsumaja parklast kell 10.45. Praam mandrile kell 11.30.  Peatus reisijate pealevõtmiseks Haapsalus kell  13.00.

2022 aasta suvel juuli kuus etendub Jaanihanso Siidrivabrikus  Ingmar Bergmani “Stseenid ühest abielust”, kus näitlejad Evelin Võigemast ja Märt Avandi kehastuvad filmi- ja teatriajaloos legendaarseks saanud abielupaariks.

Äratuntav lugu ühisest elust. Kõik, nagu ikka – tülid, leppimised, lapsed, vanemad, lõputud kohustused, kompromissid ja kaks mõistlikku inimest, kes tahavad kõige selle keskel õnnelikud olla. Kas on võimalik suhtesse sisse planeerida vabadus ja spontaansus? Aga kirg? Ingmar Bergmani klassikaks saanud teose “Stseene ühest abielust” lavastamise ind ei ole jahtunud terves maailmas. See lugu on kriipivalt tõetruu ja inimlik, seega tõeline kullaproov igale näitlejale. Kas kõigest saab oma abikaasaga rääkida? Kas üldse tohib kõigest rääkida? Kuidas tunda ära see hetk, mil kõik see ei väärigi enam päästmist.

Lavastuses Mariannet kehastava Evelin Võigemasti sõnul on “Stseenid ühest abielust” selline materjal, mida iga näitleja tahaks mängida. “Tegelased tülitsevad, armastavad, vihkavad, lepivad. Dialoog on nii tõetruu ja äratuntav – Bergman kirjutas ju mitmed stseenid otse oma elust maha. Iga mängimisega avaneb aga veel nüansse ja väga põnev on seda kõike avastada koos nii suurepärase lavapartneriga nagu Märt,” rääkis ta.

Märt Avandi sõnul pakub lavastus äratundmist mitte ainult abielupaaridele, vaid kõigile, kes on pikaaegses paarisuhtes olnud: “Lõputu võitlus argipäevaga, lapsed, vanemad, kohustused, kompromissid ja kaks mõistlikku inimest, kes tahavad kõige selle keskel õnnelikud olla.”

Autor: Ingmar Bergman

Lavastajad: Kristjan Suits ja Mehis Pihl

Osades:  Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater)Märt Avandi (Endla)Kersti Heinloo(Eesti Draamateater)

Ajakava

1. päev Väljasõit Kärdlast Pritsumaja parklast kell 10.45. Praam mandrile kell 11.30.  Peatus reisijate pealevõtmiseks Haapsalus kell  13.00.

Sõidame Pärnumaale Jaanihanso Siidrivabrikusse.  Kell 16.00 algab ekskursioon siidritalus. Umbes pooleteisttunnise retke käigus saab osa Jaanihanso Siidrivabriku tegemistest, unikaalseid tooteid degusteerida ja kaasa osta.

Kell 18.00 ettetellitud õhtusöök, et enne etendust keha kinnitada.

Teatrisaali uksed avanevad kell 18.45. Etendus algab kell 19.00

Etenduse pikkus on 2 tundi ja 50 min (koos ühe vaheajaga).

Peale etendust sõidame Pärnusse hotelli, Majutume kesklinna hotelli Carolina http://www.carolina.ee/

2. päev. Hommikusöök hotellis. Pärnu ekskursioon kohaliku giidi saatel.

vaba aeg Pärnu kaubandusele või ….

Alustame koduteed. Sõidame Läbi Haapsalu Rohukülla. Praam Hiiumaale kell 16.00

Kärdlasse jõuame paiku 17.45

Hind

190.- €

Hind sisaldab:

  • Bussisõitu
  • Praamipileteid
  • Teatripiletit
  • Jaanihanso Siidritalu ekskursiooni koos degusteerimisega
  • Reisisaatja teenust
  • Pärnu ekskursiooni.
  • Toredat elamust
  • Majutust koos hommikusöögiga

Lisatasu eest:

  • õhtusöök  12.- € (Traditsiooniline kartuli-lihasalat värske soolakurgiga + croissant ja šokolaadikook, kohv/tee )

 

Lisainfo

Reisi aeg

13-14.07.2022

Go to Top