SIBULATEE – Samovariprogramm, Sigurimuuseum ja Alatskivi mõisamaitsed.

65.00

17. september 2022     Soodushind: 65.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

SIBULATEE – Mesi tare Samovariprogramm, Sigurimuuseum ja Alatskivi mõisamaitsed.

Peipsi järve rannikul lookleb Sibulatee, mis ühendab vene vanausuliste, eesti talupoja ja baltisaksa mõisakultuuri.  Kui satud Euroopa ühe suurima järve – Peipsi läänekaldale, võid avastada end teise kultuuri südamest. 17. sajandil koondusid sinna Venemaalt tulnud vanausulised, kes sõbrunesid kohaliku põlisrahvaga ja tõid endaga kaasa sibula, mille kasvatamine levis alles sajandi eest üle kogu Eestimaa. Traditsioonide tunnustamiseks kuulutati Sibulatee ja Peipsi regioon 2017. aasta Eesti toidu piirkonnaks.

Ajakava:

Väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5) kell 08.00

Külastatavad kohad:

Samovariprogramm. Varnjas asuva Mesi tare perenaine tutvustab vanausuliste elu-olu ning räägib teejoomise traditsioonidest vanausuliste külades. Saame teada, mis on ivantšai ja kuidas seda valmistatakse. Joome samovariteed ja proovime, kuidas maitseb vanausuliste endatehtud keedusuhkur ja sibulapirukas.

Sigurimuuseum.  19. sajandi teises pooles, kui kohvijoomine ja kohvikutes käimine ka Eestis moodi läks, hakati Peipsimaal (nagu ka mujal Euroopas) laialdaselt sigurit kasvatama, et selle juurikast kohvi valmistada. Sigurikasvatusest kujunes Peipsimaal suur kohviäri. Peipsimaa Külastuskeskuse keldrikorrusel asub sigurimuuseum, kus eksponeeritakse 1896. aastal ehitatud sigurikuivastusahju ja sigurikasvatusega seotud tööriistasid. Sigurimuuseumi juurde kuuluvad ka siguripeenrad keskuse aias.

Sigurikohv sobib joomiseks hästi nii lastele kui ka täiskasvanutele, hommikul vara ja õhtul hilja, sest kohveiini sigur ei sisalda. Sigur on hoopis rahustava toimega.

Sõidame Alatskivile. Ettetellitud lõunasöök Kivi Kõrtsis.

Ringkäik Alatskivi lossis kohaliku giidi saatel.

Alatskivi mõisamaitsed – kohalike käsitööveinide degusteerimine. Veinikeldris valmivad erinevad veinid kohalikust marjast, punased, valged ja roosad. Nii mulliga kui mullita. Ühe tunni sisse mahub perenaise jutt ja viie erineva veini maitsmine.

Tallinnasse tagasi jõuame 21.00 paiku

Hind:

  • Reisi hind täiskasvanule 75 EUR
  • laps 0-5a sõidab tasuta
  • laps 6-11a sõidab hinnaga 45 EUR

Hind sisaldab:

  • bussisõitu
  • giid-reisisaatja teenust
  • veinide degusteerimist Alatskivil
  • ringkäiku Alatskivi lossis kohaliku giidi saatel.
  • Mesi tare Samovariprogrammi
  • Sigurimuuseumi tutvustust

Lisatasu eest:

lõunasöök –  13 €

Lisainfo

Reisi kuupäev

17.09.2022

Go to Top