PÕLVA-VÕRO-ja SETOMAA

160.00

50 laos

12-13. juuli 2022

Soodushind: 160.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

1 Päev. 12.07.2022
Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse juurest kell 07.00 Sõit Taevaskotta (Viimne Reliikvia 50), kus ühineb meiega kohalik giid. Suur ja Väike Taevaskoda. Edasi suundume Põlvasse. Põlva uus keskväljak „Puulinn”
Sõit Võrru mööda vana Võru maanteed ehk vana postiteed, tee peale jääb Maanteemuuseum, Tilleorg, Väimela mõis / Võrumaa kutsehariduskeskus ( neid vaatame bussi aknast, sisse ei lähe kuna ei jätku aega9
Lõunapaus Jaagumäe toidukeskuse söögisaalis (Navitrolla maalidega ehitud söögikoht)
14.15 – 15.45 bussi- ja jalgsiekskursioon Võrus
Sõit Haanjasse, Suur Munamägi, vaatetorn
Edasi sõit Rõugesse. Pesapuu vaatetorn, Ööbikuorg, vesioinas, Rõuge, Eesti ema mälestusmärk
Ca kl 19 Kubija hotelli
Hotell: Kubija hotell-loodusspaa
Võrus Lõuna-Eesti männimetsade ja järvede vahel asuvas 3-tärni Kubija hotell-loodusspaas on 60 tuba. Tubadest avaneb maaliline vaade männimetsale ja järvele. Majutus on kahekohalistes tubades, kus on olemas WI-FI, töölaud, telefon, TV, duššiga vannituba. Hinna sees on buffee hommikusöök, Spa ja saunade kasutamine, tasuta käimiskeppide ja minigolfi kasutamine; hommikumantli kasutus.

2 päev. 13.07.2022
Hommikusöök hotellis. 9.30 väljasõit hotelli juurest.
10.00 Vastseliina Piiskopilinnuse külastus. Külastame kunagise piiskopilinnuse varemeid ning selle juures asuvat Keskaja elamuskeskust ning aasta eest avatud Palverännumaja. https://vastseliinalinnus.ee/
Orienteeruvalt keskpäeval ronime Meremäe vaatetorni, et heita pilk Setomaale ja vaadata, kas näeme tornist ära ka Petseri kloostri kuplid.
Sõidame läbi Miikse küla, et rääkida õigeusust Setomaal. Käime Silmaallikal ning Jaanikivi juures.
Kell 13.30 oleme jõudnud Obinitsa, mis on üks aktiivsemaid külasid tänasel Setomaal. Aastal 2015 oli asula ka soome-ugri kultuuripealinn.
Lõunasöök Taarka Tares . Külastame Obinitsa muuseumi, kus riietame ühe naise oma grupist seto rõivastesse (ca 14.30-15.30). Suundume Seto Ateljee-Galeriisse, mis on loodud arendamaks seto kunsti, käsitööd, laulu-tantsu ja teatrit. Näeme galerii kunstikogu ning eelmisel aastal avatud uut kunstisaali. Galerii eestvedajad on Evar Riitsaar ja Kauksi Ülle.
Sõidame 20 min, et jõuda Kolossova külla, kus Seto kuningriik sel aastal toimub. Käime Vana Jüri Seebikojas ning kuuleme peremehe käest ka kuningriigi ettevalmistuste kohta.
Alustame koduteed, sõidame üle Saatse saapa Värska poole ja sealt tagasi Tallinna.

Hind

 • Koht 2-in toas: 180.- €
 • Laps lisavoodil: 95.- €
 • Ühekohalise toa lisatasu: 35.- €

 

Hind sisaldab:

 • Bussisõitu 2 päeva
 • Majutuse koos hommikusöögiga ja spa kasutamisega.
 • Ekskursioonid kohaliku giidiga
 • Sissepääsud
  Suure Munamäe torn
  Vastseliina piiskopilinnuse külastuskeskus
 • Lõunasöök esimesel päeval ja teisel päeval

Lisatasu eest

Õhtusöök: 17.- €

Lisainfo

Reisi kuupäev

12-13 juuli 2022

Go to Top