KESK-EESTI: PÕLTSAMAA LOSS JA ROOSIAED–PAJUSI–RUTIKVERE–JÕGEVA–POMMIAUK–KUREMAA LOSS

75.00

45 laos

17. juuli 2022
Soodushind: 75.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Kell 8:00 väljasõit Tallinast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5). Sõidame Põltsamaale. Väike ja ilus Põltsamaa linn meelitab külastajaid mitmete parkide, roosisaare, jõe ja valgete sildadega. Siin on 13. sajandil püstitatud linnusemüürid, Niguliste kirik ja lossihoovis asuv veinikelder, kus saab degusteerida meie oma veinipealinna toodangut (viie veini degusteerimine 6 € inimese kohta).

Teeme lühikese peatuse Põltsamaa roosiaias, vaatame kauneid õitsejaid. Kel soovi, saab ka istikuid kaasa osta.

Sõidame läbi Pajusi küla, kus kohalike entusiastide eestvedamisel on käimas Pajusi mõisa hoonete taastamistööd. Kutsarimajas asub õdus hotell, mõisa peamaja säilinud tiivas on rahvamaja, tall-tõllakuuri on tulemas restoran, ait-kuivatis toimuvad tihedasti etendused ja kontserdid.

Rutikvere meierei Arisvere külas. Kunagisest Rutikvere meiereist, kuhu aastaid piima veeti, et seda seal ümber töödelda, on tänaseks saanud muuseum. Kui tavaliselt näeme muuseumides üksikuid tööriistu ja masinaid ning meil on raske ette kujutada, millises keskkonnas neid kasutati, siis Rutikvere meiereis on võimalik kogeda kogu tolleaegset õhustikku. Puudu on vaid katlamaja koos aurukatlaga, millega algselt meierei tööle pandi. Seal on olemas piima vastuvõtu kaal, pumbad, koorelahutaja ning -jahutaja, samuti piima- ja koorevannid. Meierei keldris asuvad piimalabor ja juustu soolamise vannid. Olemas olid kõik võimalused piima kvaliteedi määramiseks.

Lõunapaus.

Pommiauk! Kõnekeeles on sõnal pommi­auk tavaliselt halvustav tähendus. Nii nimetatakse kohta, kus pole mitte midagi huvitavat teha ega näha. Kuid kaks Jõgeva meest, Sergei Jerjomin ja Eduard Onopa, on andnud pommiaugule hoopis sisukama tähenduse – Jõgeva militaarmuuseum. Nad rajasid 10 000 eksponaadiga militaarmuuseumi, kus on põnev ringi vaadata nii täiskasvanutel kui lastel. Muuseum asub täna endise Jõgeva KEK-I metallitsehhi hoones ja kõrval välitingimustes. Näha võib kõike – autod, relvad, granaadid, mundrid, aukirjad, isegi punanurk ootab külastajaid.

Kuremaa loss. Kuremaa klassitsistlik mõisahoone ehitati 1837-1843 von Oettingenide perekonna poolt. Mõisahoone projekteeris Tartu arhitekt E.J.Strauss. Lossis asub ka muuseumituba, mis tutvustab piirkonna ja Kuremaa Põllumajanduskooli ajalugu. Praegu kasutatakse lossiruume konverentside korraldamiseks ning toimub palju põnevaid üritusi ja kontserte. Liigirikas astmeline park laskub Kuremaa järve suunas, mis võlub puhkajaid hästikorrastatud supelranna ja puhkamisvõimalustega.

Asume koduteele. Tagasi Tallinnasse jõuame u 20.00

Hind sisaldab

  • Bussisõidu
  • Ekskursioonid
  • Põltsamaa lossi territooriumi külastuse
  • Rutikvere meierei-muuseumi külastuse
  • Jõgeva militaarmuuseumi külastuse
  • Kuremaa lossi külastuse
  • Lõunasöök

Lisatasu eest

  • veinide degusteerimine: 6 € (palume ette tellida)

Lisainfo

Reisi kuupäev

17.07.2022

Go to Top