PETSERI-PIHKVA-NOVGOROD

260.00

Välja müüdud

14 – 17 juuli 2022   

Venemaa reiside müük on peatatud, seoses Ukraina sündmustega 

 

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Reis Pihkva- ja Novgorodimaale on tõeliselt huvitav pilguheit vana-vene rikkalikku ning omapärasesse kultuurilukku. Tegemist on ajaloopärlitega, mis aga ei tähenda, et seal puuduks kõik tänapäevane: moodsad ja mugavad hotellid, muuseumid ja kunstigaleriid, arvukalt kohvikuid, restorane, ööklubisid jpm.

Ajakava

1. päev  Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5) kell 6.00. Sõidame läbi Tartu Koidula piiripunkti (võimalus ühinega Tartu Ahhaa keskuse parklas ~ kell 8.30). Ületame Venemaa piiri. Sõidame Petserisse, et külastada tegutsevat vene õigeusu mungakloostrit (asut 1473. a). Paik on ka praegu palverändurite üks olulisemaid sihtpunkte. Turistidelegi on siin palju huviväärset. Siseneme territooriumile legendiga seotud Vereteed pidi ja jõuame kirikute juurde, kuhu sissepääs kloostri päevakava tõttu pole paraku alati võimalik. Suur kellatorn, eriti kui juhtume selle juurde kellade helistamise aegu, on omaette vaatamisväärsus. Kui veab saame kiigata sisse maa-alustesse koobastesse, mille kuue tänava seinaniššidesse on alates 16. sajandist maetud üle 10 000 munga ja ülikperekondade liikme. Kindlasti tuleb ise pöörata õuel asuva kaevu ratast ja juua püha vett – imesid võib igaüks enda juures hiljem täheldada. Petserist sõidame Irboskasse. Tänase suhteliselt väikese asumi asemel kerkis siin vanasti võimas piirikindlus, mille müürid veel tänapäevalgi aukartust äratavad. Siia rajas oma esimese kindlustuse vürst Truvor – aastal 862. Väike jalutuskäik maalilise uhtoru servapidi viib kaldaterrassi kaheteistkümne karstiallika juurde, mille kristallpuhas vesi on kuulus juba üle tuhande aasta. See aitab täituda kõikidel teie soovidel: toob ilu, nooruse, tervise, rikkuse jm. Rohketest soovimistest annavad tunnistust soovilindikesed puude ja põõsaste küljes. Aga paik on imeliselt kaunis. Kohta nimetatakse Slaavi allikateks või ka 12 apostli allikaks. Edasi sõidame Pihkvasse ja majutume hotelli. Hotell “Rizhskaja”*** www.rijskaya.ru  Õhtune Pihkva.

2. päev   Pärast hommikusööki tutvume Pihkva linnaga mida, on kroonikates mainitud juba 903. aastal. Seotud vürstinna Olgaga – Kiievi suurvürst Igori kaasaga. Pihkvas on palju vanu kirikuid, kus näeb huvitavaid freskosid ja ikoone. Jalutame suure ja tasase Velikaja jõe kallasel kõrguvas kindluses ja vanalinnas. Teatavasti toimus 1242. aastal Pihkva lähistel suur Jäälahing ordurüütlite vastu, mida juhtis vürst Aleksander Nevski. Sokolihha mäele, oletatava lahingupaiga lähedusse, püstati 1993. aastal võimas 30 m kõrgune mälestussammas – Aleksander Nevski oma družiinaga (autor skulptor J. Kozlov), mis kindlasti tasub vaatamist. Pärastlõunal sõidame Veliki Novgorodi (Suur Novgorod) mis on Novgorodi oblasti keskus. Majutume hotelli kaheks ööks. Hotell “Sadko”*** www.hotel-sadko.ru

3. päev  Hommikusöök hotellis. Novgorod on üks Venemaa vanimaid linnu – 859.a. esmakordselt kroonikates mainitud seoses Skandinaaviast Bütsantsi impeeriumini kulgenud kuulsa kaubateega, kantud UNESCO Maailmakultuuripärandi nimekirja. Novgorodis on 13 torniga linnamüür, mitmeid kümneid kirikuid, katedraale ja kloostreid. Külastame Novgorodi Kremlit, mida on esmamainitud 1044.a. Astume sisse Püha Sofia katedraali, mis on üle 1000 a. vana – üks vanimaid tänapäevani tegutsevaid kirikuid Venemaal. Katedraali kellatornis on näha mitmeid kelli, neist suurim (30 tonni) on 17. sajandist. Kremlis asub ka Venemaa Millenniumi monument.

Õhtupoolikul külastame Vitoslavlitsi vabaõhumuuseumit Novgorodi lähistel, kuhu on kogutud puithooned 16-19. sajandist – kirikuid, talutaresid, majandushooneid jm. Tutvume tolleaegsete elu- ja tööruumide, traditsiooniliste talutööde ja -kommetega. Õhtu Novgorodis.

4. päev  Hommikusöök hotellis. Algab sõit kodu poole. Peatus kaubanduskeskuses. Teeme väikese peatuse ka Kingisepas. Piiriületus Ivangorodis. Tallinnasse jõuame õhtul. Tartu inimesed saavad koju õhtuse Jõhvi-Tartu liinibussiga või siis Tallinna kaudu.

* Tiit-Reisidel on õigus teha muudatusi külastatavate objektide järjestuses.

Hind

 • hind 310.- €
 • Ühekohalise toa lisatasu: 85 €

Hind sisaldab

 • Bussisõit
 • Giid-reisisaatja teenused
 • Majutus kesklinna hotellis*** 2-inimese mugavustega tubades
 • Hommikusöök
 • Irboska linnus
 • Vitoslavitsi Vabaõhumuuseumi ekskursioon

Lisatasu eest

 • Venemaa viisa: …..- €
 • tervise- või reisikindlustus
 • 3 õhtusööki reisi esimesel, teisel ja kolmandal õhtul: 36.- €

Kindlustus, mis on viisa taotlemisel kohustuslik (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)

Tervisekindlustus (Venemaa):

9.45 EUR 0-6 aastastele
2.85 EUR 7-18 aastastele
3.11 EUR 19-29 aastastele
3.11 EUR 30-69 aastastele
5.60 EUR 70-79 aastastele
5.60 EUR al. 80 aastastele

Tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga (Venemaa):

19.61 EUR 0-6 aastastele
7.75 EUR 7-18 aastastele
7.52 EUR 19-29 aastastele
8.54 EUR 30-69 aastastele
15.49 EUR 70-79 aastastele
21.25 EUR al. 80 aastastele

NB! Võib tuua ka oma kindlustuspoliisi.

Venemaa viisat saab iga reisija taotleda ka ise

https://electronic-visa.kdmid.ru/

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.

Alates 1 jaanuarist 2021 on Venemaale võimalik taotleda elektroonilist viisat. Taotlusele tuleb lisada digitaalne foto. Väga täpselt tuleb jälgida andmete õigsust. ( nime õigekiri – nii nagu on passi elektrooniliselt loetaval ribal, sünniaeg, passi kehtivusaeg jne. ) Väljastatud viisa tuleb välja printida ja reisile koos passiga kaasa võtta. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist. Digifoto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Viisa väljastatakse 60 päevaks, Venemaal saab sellega käia ühe korra ja viibida kuni 16 päeva.

Viisalõiv on alates 01.01.2021   ……-  USD  

Kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja esitada viisataotlus meie kodulehel olevalt lingilt, mille leiate reisitellimuse tegemisel. (viisatellimust saab täita ka meie büroos kohapeal) Hind……- €  (sisaldab viisalõivu)

E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid: koopia passi esilehest (foto ja andmetega leht); 1 digifoto (jpeg formaadis, suurusega 3,5 x 4,5 cm, foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud küsimustik-ankeet, mille saab Tiit-Reisidelt.

* Õigeusu kirikutes ja kloostrites on naistel kohustuslik katta pea ja õlad – võtta kaasa sall või pearätt. Soovitavalt kanda seelikut. Mehed ei tohi siseneda lühikestes pükstes.

Taskuraha – rublad (RUB) ostan kaasa juba enne reisi Eestist. Rubla kurss on väga muutlik: 1 € = ca 65-75 Rub.

 

Lisainfo

Reisi aeg:

14 – 17.07.2022

Go to Top