Kirjeldus

Reisikirjeldus

Noarootsi – Nuckö ja Haapsalu.
Väljasõit kooli juurest kell 09.00

Noarootsi on kaunis Läänemaa rannikuala, läbi imbunud Rootsi ja nõukogude ajaloost. Noarootsi vald üllatab külastajaid oma kakskeelsete kohanimedega, imekaunite liivarandade ja männimetsadega. Noarootsi on ideaalne koht matkamiseks, purjetamiseks, jahtimiseks, surfamiseks, linnuvaatluseks ja eriti põnev inimestele, kes on huvitatud nõukogude ja Rootsi ajaloost.

Noarootsi kirik. Hilisgooti stiilis Noarootsi kirik on ehitatud 1500. a. paiku. Kõigepealt hakkab Sulle silma rootsipunane laudkatus, kirik on üks Eesti kolmest laudkatusega kirikust. Paest ja maakivist seintega kirikuhoone täitis keskajal ka kindluskiriku ülesandeid. Sisustusest väärivad tähelepanu ristimiskivi, barokk-kantsel, paekivist barokne epitaaf kirikuõpetaja Martin Winterile. Sissepääsu kõrval on kuninglike autogrammidega kivi praeguselt Rootsi kuningalt Carl XVI Gustavilt, kes külastas Noarootsit 1992. Kirikust üle tee jääb Läänemaa vanim puitehitis, 17. saj. pärit pastoraadihoone.

Lyckholmi muuseum. Lyckholmi muuseum on taastatud 1995/96 aastal endise hobusetalli (18. saj.) varemetest esialgses stiilis. Taastajad on dr. Gustav Fhrh. von Rosen ja tema naine Lore (sünd. Crety). Muuseum avati 1. märtsil 1997. Muuseumi kolmes ruumis on 300 ruutmeetril enam kui 300 eksponaati. Muuseum tutvustab Saare mõisa ajalugu, põllutööriistu, käsitöövahendeid jne.

Haapsalu – Valge Daami linn. Toomkirik – piiskopilinnuse muuseum ja vahitorn – endine raekojahoone – Jaani kirik – Peeter I maja – Ilon Wicklandi lapsepõlvekodu – Promenaadi rand – Kuursaal – nn. Holmid koos Tšaikovski pingiga – raudteejaam.

Haapsalu piiskopilinnus on Eesti keskaja kindlusarhitektuuri tähelepanuväärne mälestusmärk, mille sajanditetagusest hiilgusest on säilinud vaid varemed. Linnus hõlmab 3 hektari suuruse territooriumi. Selle rajamine, laiendamine ja ümberehitamine toimus sajandite jooksul mitmes etapis, vastavalt relvastuse arengule. Lõpliku suuruse omandas linnus piiskop Johannes IV Kieveli valitsemisajal (1515-1527).

Hind sisaldab

  • Bussisõit
  • Giiditeenus
  • Saare mõisa (Lyckholmi muuseum) sissepääsu,
  • Haapsalu piiskopilinnuse sissepääsu
  • Haapsalu raudteemuuseumi pileti

Lisatasu eest

  • Lõunasöök Haapsalus

Hinnad

Rühma suurus 30 40
Hind õpilase kohta 45€ 40€
Tasuta õpetajaid 3 4
  • Date Format: DD dot MM dot YYYY