NOAROOTSI JA HAAPSALU

55.00

45 laos

14. august 2022  Soodushind: 55.- € 

Selline reis toimub ka 03.07

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Põhja-Läänemaa – Noarootsi ja Haapsalu (1-päevane väljasõit)

Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse eest kell 08.00

Rannaküla (Toomanina). Sadam, rändrahnud ja bretšarahnud (teravaservalised purdkivim). Nõva kirik (läänemaa vanim puukirik 1751.a, Vanim puidust ratasrist 1860, eritehikas vitraažaknad). Peraküla ja Nõva Looduskaitsekeskus. Põlluotsa talu, kus säilinud kogu 10 hooneline talukomplekt.

Noarootsi on kaunis Läänemaa rannikuala, läbi imbunud Rootsi ja nõukogude ajaloost. Noarootsi vald üllatab külastajaid oma kakskeelsete kohanimedega, imekaunite liivarandade ja männimetsadega. Noarootsi on ideaalne koht matkamiseks, purjetamiseks, jahtimiseks, surfamiseks, linnuvaatluseks ja eriti põnev inimestele, kes on huvitatud nõukogude ja Rootsi ajaloost.

Noarootsi kirik. Hilisgooti stiilis Noarootsi kirik on ehitatud 1500. a. paiku. Kõigepealt hakkab Sulle silma rootsipunane laudkatus, kirik on üks Eesti kolmest laudkatusega kirikust. Paest ja maakivist seintega kirikuhoone täitis keskajal ka kindluskiriku ülesandeid. Sisustusest väärivad tähelepanu ristimiskivi, barokk-kantsel, paekivist barokne epitaaf kirikuõpetaja Martin Winterile. Sissepääsu kõrval on kuninglike autogrammidega kivi praeguselt Rootsi kuningalt Carl XVI Gustavilt, kes külastas Noarootsit 1992. Kirikust üle tee jääb Läänemaa vanim puitehitis, 17. saj. pärit pastoraadihoone.

Lõunasöök Saare (Lyckholmi) mõisas. Lyckholmi muuseum. Lyckholmi muuseum on taastatud 1995/96 aastal endise hobusetalli (18. saj.) varemetest esialgses stiilis. Taastajad on dr. Gustav Fhrh. von Rosen ja tema naine Lore (sünd. Crety). Muuseum avati 1. märtsil 1997. Muuseumi kolmes ruumis on 300 ruutmeetril enam kui 300 eksponaati. Muuseum tutvustab Saare mõisa ajalugu, põllutööriistu, käsitöövahendeid jne.

Haapsalu – Valge Daami linn. Toomkirik – värskelt renoveeritud piiskopilinnus ja vaateplatvorm – endine raekojahoone – Jaani kirik – Peeter I maja – Ilon Wicklandi lapsepõlvekodu – Promenaadi rand – Kuursaal – nn. Holmid koos Tšaikovski pingiga – raudteejaam.

Haapsalu piiskopilinnus on Eesti keskaja kindlusarhitektuuri tähelepanuväärne mälestusmärk, mille sajanditetagusest hiilgusest on säilinud vaid varemed. Linnus hõlmab 3 hektari suuruse territooriumi. Selle rajamine, laiendamine ja ümberehitamine toimus sajandite jooksul mitmes etapis, vastavalt relvastuse arengule. Lõpliku suuruse omandas linnus piiskop Johannes IV Kieveli valitsemisajal (1515-1527).

Haapsalus külastame piiskopilinnust, jalutame õuel. Peale seda läheme Rannarootsi muuseumi ja tutvume kunagise rannarahva tegemistega.

Tagasi Tallinnasse jõuame hilisel õhtupoolikul.

Hind sisaldab

  • bussisõitu
  • giiditeenust
  • Saare mõisa (Lyckholmi muuseum) sissepääsu
  • Rannarootsi muuseumi sissepääsu

Lisatasu eest

lõunasöök Saare mõisas (hind 12 EUR)

Hinnad

  • Reisi hind täiskasvanule 65 EUR
  • laps 0-5a reisib tasuta
  • laps 6-11a reisib hinnaga 25 EUR

Lisainfo

Reisi kuupäev

14.08.2022

Go to Top