KIHNU

90.00

40 laos

09. juuli 2022  

Soodushind: 90.- €      

Selline Kihnu reis toimub ka 30.07

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Kutsume Teid veetma mõnusat päeva Kihnu saarel.

Linnulennult on Pärnust Kihnu umbes 40 km ja Munalaiult umbes 12 km. Saare 16,4 ruutkilomeetrile mahub palju ilusat loodust ja rohkelt vaatamisväärsusi. Kunagisest hülgeküttide ja kalurite saarest on tänaseks saanud kultuuriliselt märkimisväärne ja tugevalt matriarhaalne ühiskond. Naised hoolitsevad kultuuripärandi säilimise eest sel ajal kui mehed tegelevad kalapüügiga.

UNESCO on kandnud Kihnu pulmatseremoonia ja kultuuriruumi maailma vaimse ja suulise pärandi nimekirja.

Kihnu on Riia lahe suurim ning Eestis suuruselt seitsmes saar. Koos naabersaartega moodustavad nad Kihnu valla – riigi väikseima omavalitsuse. Kihnu saarel on neli küla: Lemsi küla, Linaküla küla, Rootsiküla küla ja Sääre küla. Idaosas asuvas Lemsis on sadam, mille kaudu toimub põhiline liiklus mandri ja saare vahel navigatsioonihooajal. Saare lääneosas asuvas Linakülas on haigla, koolimaja, koduloomuuseum, kirik ja uus rahvamaja, kus asuvad ka raamatukogu ja vallavalitsus. Saare küla asub saare põhjaosas ja keskel, siin asub sidejaoskond, poed ning Kurase keskus. Põhjaosas asub ka lennuväli. Lõuna-Kihnus asuvas Rootsikülas paiknevad Kihnu Jõnnu mälestuskivi, ilmajaam ja majakas.

NB! Kihnus ei ole sularahaautomaati.

Ajakava

Buss väljub Tallinnast kell 8:30 Vene Kultuurikeskuse juurest hommikul. Buss viib meid Munalaiu sadamasse, kust väljub laev Kihnu kell 11:30. Laevasõit kestab ligikaudu 65 minutit. Saarele jõudes teeme umbes 1 kilomeetrise jalutuskäigu sadamast Rock Citysse. Peale tervitust alustame ekskursiooniga. Kihnu saar on küll armsalt väike, kuid samas piisavalt nii suur, et ekskursioonile sõidame lahtise kastiga autoga. Tutvutakse saare eluolu ning kombestikuga. Külastame muuseumi, kirikut ja majakat. Mereäärses vabaõhusöögikohas naudime imemaitsvat Kalalõunat. Tuleme õhtusele Kihnu-Munalaid kell 19:00 laevale ning buss toob meid sadamast Tallinnasse.

NB! Enne reisi algust kontrolli väljumisaegu!

Hind sisaldab

  • Bussitransport Tallinn-Munalaiu-Tallinn
  • Laevapileteid Munalaid-Kihnu-Munalaid
  • Reisisaatja ja giidi teenuseid
  • Ringsõitu saarel
  • Kalalõunat
  • Tuletorni sissepääsu
  • Kihnu muuseumi sissepääsu
  • Folklooriprogrammi

Hinnad

Hind. 100.- €

Laps kuni 11a (k.a.) soodustus -20% reisipaketi hinnast

Lisainfo

Reisi kuupäev

09.07.2021

Go to Top