VENE KARJALA

390.00

Välja müüdud

02 – 07 August 2022 

Venemaa reiside müük on peatatud, seoses Ukraina sündmustega 

 

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Petrozavodsk-Kizi-Martsialnõje Vodõ-Kivatsi-Kinerma-Valamo-Sortavala-Ruskela-Kroonlinn

Põnev ja keeruline ajalugu, väikesed külad, iidsed metsad, muistsed kaljujoonised, jumalad ja paharetid, põlised riitusepaigad, kaljune pinnas, palju metsa (ligi 50% territooriumist) ja palju vett. Umbes 60 000 järve, sealhulgas Euroopa suurimate hulka kuuluvad Ladoga ja Onega ning tuhanded jõed. Sellise järvede ja jõgede rohkusega pole Karjala esimene mitte ainult Venemaa, vaid kogu maailma nn „vesisemate” piirkondade hulgas. „Euroopa kopsudeks” kutsutud Karjala oma unikaalse looduse ja pärandiga kutsub end avastama.

Ajakava

1. päev. Väljasõit kell 06.00 Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest. Narvas ületame Eesti ja Vene piiri. Pärast piiriületust jätkame sõitu Karjala Vabariigi pealinna Petrozavodski suunas. Räägime Karjala ajaloost ja tema kirjust saatusest. Õhul jõuame Staraya Slobodaasse. Ööbime hotellis Staraya Sloboda.

2. päev. Pärast hommikusööki külastame Alexandro-Svirsky kloostrit, mis on asutatud 1487 aastal Vaalaami kloostri munga Aleksandri poolt. Sõidame Petrozavodskisse. Pärastlõunal külastame Kiži saart (laevasõidu ajal kaunid vaated Kiži skäärides), kus asub UNESCO Kultuuripärandi nimekirja kuuluv muuseumreservaat. Näeme suurepäraseid puitarhitektuuri meistriteoseid (ehitatud 15.–20. saj). Saarel on 22 kupliga Preobraženški kirik, kabelid ja väikesed kirikud, vanad talutared ning majapidamishooned. See on üks Venemaa esimesi vabaõhumuuseume. Pärast Kiži saare külastust sõidame tagasi linna ning tutvume põgusalt linnaga, mille alusepanijaks on Peeter I. Karjala kindralkuberneri Menšikovi juhtimisel pandi nurgakivi suurele valutehasele, mille toodang kulus suuremalt jaolt kasvava armee ja laevastiku tarbeks. Alul kandis tehas nime Šuia nimelise jõe järgi Šuiski tehas, kuid hiljem muudeti nimi valitseja järgi Peetri tehaseks (Petrovski zavod vk), millest tänaseks on tuletatud linna venekeelne nimi Petrozavodsk. Vaatame peatänavat – Lenini prospekt, kus asuvad nii Karjala Vabariigi valitsus kui ka ülikooli peahoone ning jalutame Äänisjärve (Onega) kaldapealsel skulptuuride pargis. Ööbime Petrozavodskis hotellis Severnaya.

3. päev. Pärast hommikusööki alustame oma päeva väikese matkaga. Otsime üles ja vallutame Sampo mäe, mis võlgneb oma nime eepose „Kalevala” põhjal Nõukogude–Soome ühistöös valminud filmile „Sampo”, mis osaliselt on siinkandis filmitud. Järgmisena lähme uudistama esimest Vene kuurorti „Martsialnõje Vodõ”, mille asutas Peeter I aastal 1719. Vee tervistavaid omadusi proovinud tsaari juhendamisel pandi kirja ka esimesed arstireeglid, kuidas vett kasutada. Vesi ise on hapuka maitsega, kuid aitab väidetavalt paljude haiguste puhul. Võimalusel maitseme ka ise tervistavat vett.

Seejärel sõidame Kivatši looduskaitsealale, mis on üks populaarsemaid turismiatraktsioone Karjalas. Kivatši on Venemaa üks vanimaid looduskaitsealasid, mis asutati 1931 teadlaste initsiatiivil. Põhjused, miks kaitseala just siia rajati, olid juba ajaloolised. Suna jõel (jõel on üle 50 kärestiku ja väiksema kose) asuv kosk (praegu umbes 11 m kõrge), mille järgi ka looduskaitseala oma nime sai, oli inimesi oma vetemänguga meelitanud juba aastasadu. Kose ümber asusid männikud, mis vajasid hädasti kaitset maharaiumise eest. Männipuude arvestuslik keskmine vanus kaitsealal on 120 aastat, kuid on ka 300–350 aastaseid. Valdavalt on puud 200–250 aastat vanad. Kaitseala linnustik ja loomastik on rikkalik, siin on registreeritud 216 linnuliiki ja 47 imetajaliiki. Vaatame kose vetemängu Suna jõel ning külastame muuseumi ja dendraariumi. Kui me veel väsinud pole ja väljas valge on, siis otsime üles ka Karjala vanima (eri andmetel 2–3 miljardit aastat), Girvasi vulkaani kraatri. Koos otsime märke kunagi aktiivset elu elanud vulkaanist. Öö Petrozavodskis.

4. päev. Pärast hommikusööki võtame suuna Ladoga põhjakaldal asuva Karjala vaimse keskuse Sortavala poole.Teel teeme peatuse Karjala ühes vanimas, 16. saj pärinevas Kinerma külas. Siin saab näha, kuidas elavad traditsioonilisi eluviise harrastavad karjalased tänapäeval. Saab tutvuda nende elu-oluga ning peame lõunapausi. Edasi sõidame vaatama Ruskeala marmorikarjääre, mis on üks suurimaid looduse ja inimkäte poolt loodud atraktsioone Karjalas. Sügav marmorkanjon on unikaalne kompleks looduse ja kaevandamise tulemusest. 18.–19. saj kaevandati siin eri värvi marmorit Peterburgi paleede, kirikute ja ehitiste tarvis, tänapäeval asub kõrgete marmorkallaste vahel ilus selge veega pikk järv. Jalutame pargi alal. Õhtupoolikul sõidame Sortavalasse, mis tänu oma vanalinnale on kantud Venemaa ajalooliste linnade nimistusse. Linna ajalooline kultuuripärand on seotud kolme riigiga – Soome, Rootsi ja Venemaaga. Sortavala on ka laulupidude linn. Esimene laulupidu Sortavalas toimus juba 1896 ning korraldajad said innustust just Eesti laulupidudest. Öö Sortavalas.

5. päev. Pärast hommikusööki sõidame sadamasse, kust algab laevasõit Valamo saartele. Euroopa suurima järve Laadoga põhjaosas asub Valamo saarestik, mille moodustab umbes 50 saart ja laidu. Vene teadlane Dmiri Mendelejev vaimustus Valamo saartest, nimetades neid looduse fenomeniks. Arvatakse, et esimene klooster–erakla rajati siia juba 10. sajandil. Valamo klooster on Venemaa vanim klooster. 10. saj rajati siinsele suurimale saarele õigeusu mungaklooster ning sellest sai Karjala õigeusklikele oluline palverännakute sihtkoht. Klooster tegutses kuni Talvesõjani, misjärel evakueeriti see Soome poolele. Klooster taastati siin alles pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Pärast Valamo saarte külastust sõidame Peterburgi.

6. päev. Pärast hommikusööki põgus Peterburi linnaekskursioon bussiga: Ülikooli kaldapealne, Iisaku väljak, Vaskratsanik, Paleeväljak, Nevski prospekt, Smolnõi. Peterburi on Euroopa noorimaid suurlinnu. Linna asutas 1703 Peeter I Neeva jõe delta ja suudmealale. Peterburi on linn, mis oma asutamisest peale on olnud korduvalt purustavate üleujutuste meelevallas, teda on laastanud kaks maailmasõda, ta on näinud kolme revolutsiooni ning kogenud enneolematut piiramist. Linn, mis vastavalt valitsevatele võimudele kandnud aja jooksul mitmeid nimesid, saanud pealinnaks, kuid selle staatuse ka kaotanud. Koduteele asudes teeme peatuse Kotlini saarel asuvas Kroonlinnas – võimas bütsantslik Merekirik, merekindlus, L.Koidula viimane elupaik jm. Soovi korral kaubanduskeskuse külastamine ja seejärel alustame bussisõitu kodu poole, piiri ületame Narvas. Koju saabume hilisõhtul.

Hind sisaldab

  • bussisõit
  • 5 ööd majutust koos hommikusöökidega
  • giid–reisisaatja teenus, üldekskursioonid

Hinnad

Hind: 430.- € + Venemaa viisa ja kindlustus.

Lisatasu eest

Ühekohalise toa lisatasu: 125.- €

5 õhtusööki Hind: 60.- €

Muuseumidesse ja tasuliste objektide pakett 145.- € sisaldab:  Alexandro-Svirsky kloostri külastust, laevasõitu ja ekskursiooni Kiži saarel, Martsialnõje Vodõ külastamist, Kivatši looduskaitseala külastamist, Girvasi vulkaani kraatri külastamist, Kinerma küla vabaõhumuuseumi külastamine, Ruskeala marmorikarjääri külastamise, Laevasõidu Valamo saarele ja Valamo kloostri külastamise, Kroonlinna ekskursiooni ja Mere kiriku külastamise.

Venemaa viisa: 50.- €

Venemaa tervisekindlustus
9.45 EUR   0-6 aastastele
2.85  EUR   7-18 aastastele
3.11  EUR   19-29 aastastele
3.11  EUR   30-69 aastastele
5.60  EUR   70-79 aastastele
5.60  EUR   al. 80 aastastele

või Venemaa tervisekindlustus koos reisitõrkega
27.71 EUR   0-6 aastastele
11.34  EUR   7-18 aastastele
10.54  EUR   19-29 aastastele
12.47  EUR   30-69 aastastele
23.27  EUR   70-79 aastastele
33.95  EUR   al. 80 aastastele

Venemaa viisat saab iga reisija taotleda ka ise

https://electronic-visa.kdmid.ru/

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.

Alates 1 jaanuarist 2021 on Venemaale võimalik taotleda elektroonilist viisat. Taotlusele tuleb lisada digitaalne foto. Väga täpselt tuleb jälgida andmete õigsust. ( nime õigekiri – nii nagu on passi elektrooniliselt loetaval ribal, sünniaeg, passi kehtivusaeg jne. ) Väljastatud viisa tuleb välja printida ja reisile koos passiga kaasa võtta. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist. Digifoto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Viisa väljastatakse 60 päevaks, Venemaal saab sellega käia ühe korra ja viibida kuni 16 päeva.

Viisalõiv on alates 01.01.2021   …….-  USD  

Kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja esitada viisataotlus meie kodulehel olevalt lingilt, mille leiate reisitellimuse tegemisel. (viisatellimust saab täita ka meie büroos kohapeal) Hind ……..- € ( sisaldab viisalõivu)

E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid: koopia passi esilehest (foto ja andmetega leht); 1 digifoto (jpeg formaadis, suurusega 3,5 x 4,5 cm, foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud küsimustik-ankeet, mille saab Tiit-Reisidelt.

 

Lisainfo

Reisi aeg:

02 – 07.08.2022

Go to Top