JORDAANIA RINGREIS

1,950.00

15.-22. märts 2023

Hind al. 1950.- € 

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Jordaania Hašimiidi Kuningriik on riik Lähis-Idas. Piirneb Iisraeli, Jordani Läänekaldaga, Süüria, Iraagi ja Saudi Araabiaga. Kuni 1946. aastani kandis riik nime Transjordaania. Jordaania alad on kuulunud Rooma, Bütsantsi (4. sajandist), Araabia Kalifaadi (630. aastast) ja Osmani impeeriumi (1517–1918) koosseisu. I maailmasõja lõpul tõrjuti Suurbritannia toel Jordaania aladelt türklased välja. 1920. aastal liideti Jordaania territoorium Suurbritannia hallatud Palestiina mandaatterritooriumi osaga. 1921. aastal eraldati sellest Transjordaania, mis sai iseseisvaks emiraadiks.1946. aastal loodi sõltumatu Transjordaania Hašimiidi Kuningriik. Aastast 1950 on Jordaania Hašimiidi Kuningriik.1967. aastal kaotas sõjas Iisraeliga Jordani läänekalda, mille tagajärjel elab Jordaanias ligi 2 miljonit Palestiina põgenikku, mis moodustab kolmandiku riigi rahvastikust. 1994 sõlmis Iisraeliga rahulepingu. Alates aastast 1955 on Jordaania ÜRO liige. Riigis on turvaline.

Reisijuhtideks ja vestluste läbiviijaiks on teoloog Arne Hiob ja giid Ludmilla Alver.

Lennukava:

1  TK1422 Y 15MAR 3 TLL   IST HK1          12.55 – 17.20

2  TK 812 Y 15MAR 3 IST   AMM HK1          21.40 – 22.55 

tagasi

3  TK 819 Y 22MAR 3 AQ   IST HK1          03.35 – 07.25  

4  TK1421 Y 22MAR 3 IST   TLL HK1          09.30 – 12.05

 

REISIKAVA:

1. päev – 15.03. Koguneme Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures kell 10.15. Lend Tallinn – Istanbul – Amman. Saabumine Ammani kell 22.55. Meie kohalik vastuvõtja tervitab meid lennujaamas. Piiriületuse formaalsused. Kohalik buss viib meid hotelli Ammanis, majutume 2-ks ööks. Harir Hotel Amman****    https://www.harirpalacehotel.com/

2. päev – 16.03. Amman – Um Qais – Jarash – Amman. Peale hommikusööki sõidame põhjas asuvasse Um Qais’sse (muistne Gadara). Vaatleme linna varemeid, teatrit ning naudime imelist vaadet Jordani orule, Galilea merele ja Golani kõrgendikule. Tagasiteel heidame pilku Jarash’i (muistne Gerasa) varemetele.

Saabume Ammani, tutvume Jordaania pealinnaga. Vaatleme muistse kindluse varemeid. Arheoloogiamuuseumis on esindatud ulatuslik Jordaania ajaloo ja kultuuripärand (s.h. Surnumere kirjarullid jm).

Õhtusöök hotellis. Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

3. päev – 17.03. Amman – Madaba – Mukawir – Dead Sea. Peale hommikusööki sõidame Madaba linna Jordaania kõige kristlikumas piirkonnas. Vaatleme kreeka-ortodoksi Püha Georgi kirikut, mille põrandal on hindamatu väärtusega mosaiikkaart, kus on kujutatud 6. sajandi Palestiinat. Kaeme muidki kirikuid ja vaatamisväärsusi linnas.

Edasi sõidame Mukawiri mäele, mis asub u 45 km Ammanist edelas. Mäe otsas asub Heroodes Suure kindlus Mahhairos (Machaerus), mille pärast kuninga surma päris tema poeg Heroodes Antipas. Siin hukati Ristija Johannes. Siit avaneb suurepärane vaade Surnumere piirkonnale, Palestiina ja Püha Maa kaugetele kõrgendikele.

Õhtuks sõidame Surnumere äärde. Majutume hotelli Surnumere ääres 2-ks ööks. Õhtusöök hotellis.  Holiday Inn Resort Dead Sea****+

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

4. päev – 18.03. Dead Sea – Mont Nebo – Bethany – Dead Sea. Peale hommikusööki sõidame Nebo mäele, kus prohvet Mooses vaatles Jordani-tagust Tõotatud maad. Siia olevat ta ka maetud. Mägi on üle 800 meetri üle merepinna ja on saanud tuntud palverännaku kohaks. Mäe tipul on avastatud 4. sajandil Moosese mälestuseks ehitatud Bütsantsi kiriku ja kloostri varemeid. Tänapäevases kabelis on näha mosaiikpõrandate jääke erinevatest perioodidest.

Edasi sõidame Jordani jõe ääres asuvasse Betaaniasse, Jeesuse ristimispaika. Paik on tuntud nii Piiblist kui ka Bütsantsi ja keskaja tekstidest (s.h Madaba mosaiikkaardilt). Seal tehakse pidevalt uusi väljakaevamisi ja taastamistöid.

Tagasi hotelli, kus naudime Surnumere miljööd. Õhtusöök. Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

5. päev – 19.03. Dead Sea – Umm ar Rasas – Karak – (Shobak )– Aqaba. Pärast hommikusööki alustame kõrbeteekonda lõunasse.

Esimeseks külastuspaigaks on Umm ar Rasas. Rooma sõjavägi kasutas seda paika garnisoni asulana. Hiljem asusid siia elama kristlased ja islami kogukonnad. Varemetes on säilinud Rooma, Bütsantsi ja moslemite algaja jäänukeid 3.-9.sajandini, s.h kirikuid koos rikkaliku põrandamosaiigiga. Ümbruses on näha põuaala iidse maaviljeluse jälgi.

Teel külastame võimsaid ristirüütlite kindlusi Karak’i (al-Karak) ja kui jõuame ka Shobak’i (Qasr ash-Shawbak). Mõneti üllatav, kuid Jordaaniaga on seotud ka ristisõdade teema.

Majutume Aqabas 3-ks ööks. Õhtusöök.   Oryx Hotel Aqaba****

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

6. päev – 20.03. Aqaba – Petra – Aqaba. Peale hommikusööki sõidame Petra kivilinna. Petra on maailma üks kuulsamaid arheoloogilisi paiku, kus muistse idamaa traditsioonid sulanduvad hellenistliku arhitektuuriga. Petra rajasid 6. sajandil eKr araablaste suguharu – semiidi rahvas nabatealased. Petras asuvad tähelepanuväärsed Rooma-aegsed mälestusmärgid, sealhulgas 1.sajandist pärit kaljusse raiutud teater kuhu mahub 8000 inimest. Siin on templid, võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Kaljulinn Petra on valitud seitsme uue maailmaime hulka.

Õhtusöök hotellis. Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

7. päev – 21.03. Aqaba – Wadi Rum – Jeep Tour – Camel Ride – Aqaba. Sõidame kõige maalilisemaks peetud orgu Wadi Rum (tõlgitakse „liivaorg”), mida on kutsutud ka „Kuu oruks” (Wādī al-Qamar, Valley of the Moon). Wadi Rum´is ootab meid paaritunnine sõit džiipidega (jeepi-safari), kus naudime erakordset loodusmaastikku kaljuste mägede ja punase liivaga. Teeme kaamelisõidu, naudime kõrbemiljööd.

Kuulsa mängufilmi Lawrence of Arabia filmivõtted toimusid suurelt osalt Wadi Rum´is. Suurbritannia suurima Esimese maailmasõja kangelase Thomas Edward Lawrence´i (nn Araabia Loorentsi) juhtimisel tekitas Osmanite võimu vastu ülestõusnud beduiiniarmee 1916-1918.a türklastele suuri kaotusi ning vallutas ootamatult hambuni relvastatud Aqaba, mis oli tollal sensatsiooniks.

Vaatame Aqaba linna Punase mere kaldal, mis on Jordaania ainuke meresadam. Vaatleme linna. Tähelepanu väärivad 16. sajandil ehitatud mamelukkide kindluse varemed.

Õhtusöök hotellis. Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

8. päev – 22.03.  Transfeer lennujaama. Lendame koju

3  TK 819 Y 22MAR 3 AQ   IST HK1          03.35 – 07.25  

4  TK1421 Y 22MAR 3 IST   TLL HK1          09.30 – 12.05

*Lendude ajad võivad muutuda!

Hind sisaldab:

 • Lennupiletid Tallinn – Amman – Tallinn (hinna sees äraantav pagas 30 kg + käsipagas 8 kg)
 • Kohalikku reisisaatjat kogu reisi vältel
 • Jordaania viisa vormistamist
 • Majutust hotellis**** koos hommiku- ja õhtusöögiga
 • Bussitransporti kogu reisi vältel vastavalt programmile
 • Ühte pudelit mineraalvett bussis igal sõidu päeval
 • Kõiki muuseumide ja vaatamisväärsuste sissepääse vastavalt programmile
 • Jeep-safarit ja kaamelisõitu kõrbes.

Lisatasu eest:

 • Ühekohalise toa lisatasu 650.- €
 • Jootraha giidile ja bussijuhile
 • Lõunasöögid
 • Reisikindlustus

Tervisekindlustus (100 000 € kattega)

 • 0-6a 66,41 €
 • 7-18a 20,06 €
 • 19-29a 21,87 €
 • 30-69a 21,85 €
 • 70-79a 39,37 €
 • 80+a 39,37  €

Reisitõrke- ja tervisekindlustus (tervise osa 100 000 €  ja reisitõrge kuni 2000 €)

 • 0-6a 189,49 €
 • 7-18a 79 €
 • 19-29a 74,61 €
 • 30-69a 87,11 €
 • 70-79a 159,01 €
 • 80+a 229,24 €

*Kindlustuse hind võib muutuda. Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanik vajab Jordaaniasse reisimiseks viisat, mille saab piirilt. Viisa maksumus sisaldub reisipaketi hinnas. NB! Palume 1 kuu enne reisi edastada Tiit-Reisidele passi andmed, millega reisite Jordaaniasse (isikukood, passi number, välja andmise kuupäev, kehtivuse lõpu kuupäev).

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Jordaanias välisesindus ja seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda kohapeal olevate teiste Euroopa Liidu liikmesriikide reisiinfo ja reisihoiatustega.

Jordaania kohalikud seadused ja tavad lähtuvad islami traditsioonist. Külalisena riigis on soovitav järgida kohalikke tavasid, et vältida vääritimõistmist, eriti Ramadani ajal.

Jordaania reisiinfo http://www.visitjordan.com/

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Ammanis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RAHA

Kohalik rahaühik on Jordaania Dinar, sümbol JD. Valuutat saab vahetada kohalikes pankades, valuutavahetuspunktides ja suuremates hotellides. Kurss 1 JD = 1,199 EUR

KREDIITKAARDID

Kaardiga saab maksta suuremates restoranides, hotellides, kaubamajades. Väiksemates poodides eelistatakse sularahas (kohalikus rahas) tasumist. Tänavakaubanduses saab hakkama vaid sularahaga.

RIIETUS

Jordaania on peamiselt moslemimaa. Mosleminaiste riietus katab nende käed, jalad ja juuksed. Turistidele ei ole selline riietus kohustuslik, kuid väga paljastav riietus ei ole sobilik. Väga konservatiivne riietusstiil (nii naistele kui meestele) on soovitatav eriti Ammani vanalinnas ning väljaspool linnu. Lühikesi pükse ei kanna kumbki sugupool, eriti oleksid need kohatud Ammanis. Topless päevitamine on keelatud, eelistatakse ühes tükis ujumistrikood. Kaheosalised päevitusriided on lubatud hotellide basseinide ääres.

 

Lisainfo

Reisi aeg

15-22.03.2023

Go to Top