Hiiumaa ja etendus „… ja Margus Nõukogude armeest”

205.00

45 laos

14-15. juuli 2022  Kõik hinnas

Soodushind: 205.- € 

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Juulikuus naerutab näitleja Margus Tabor taas oma sõjaväelugudega publikut Kärdla sadamas asuvas Yachts-Service ellingus, kus ootab kunstnik Kristjan Suitsu kujundatud ainukordne teatrisaal.
Margus Tabor, kes tuntud hiiu huumori ja suurepärase lugude jutustamise poolest, astub sel suvel teatripubliku ette lavastusega „… ja Margus Nõukogude armeest”. Etenduse idee sündis tema isiklikest kirjadest, mis kannatlikult kapinurgas oma aega ootasid. „Ehk läheb taris,” armastab hiidlane kõikvõimaliku kraami tallele panemise kohta öelda. Nüüd lähebki! On, mida meenutada. „Ootan isegi põnevusega kohtumist 24-aastase Margusega,” arvab näitleja. 
Küllap on palju mehi, kellel rääkida uskumatuid seiklusi armeeteenistusest, kuid lavastatud popurriis tulevad esitamisele just Margus Tabori enda lood. Publikul tasub meelde tuletada, mida tähendas saladuslik lühend VTK, kuidas see kehakultuuri treeningprogramm nõukogude kodanikke, nende hulgas ka koolinoori puudutas. Kärdla Keskkoolist saabki Marguse lugu alguse. 

* Etendused toimuvad algusega 19.00 Kärdla Sadamas asuvas Yachts-Service ellingus
* Kirjade kirjutamisest möödub 35 aastat
* VTK normid kehtestati Nõukogude Liidus 90 aastat tagasi

Autor ja esitaja: Margus Tabor 
Kunstnik: Kristjan Suits

Ajakava

1. päev  Väljasõit kell 08.00 Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst 5), kell 10.00 väljub praam Rohuküla sadamast. Hiiumaale jõudes külastame Suuremõisa lossi. Selle paigaga on seotud palju müstikat, kirev ajalugu, möllanud tormid ja maru. Teeme ka jalutuskäigu kaunis lossiaias.

Edasi sõidame Eesti suuruselt viiendale saarele,  Kassarisse. Kui ilmataat lubab, matkame laudrajal, piilume sisse linnuvaatlustorni ja naudime kaunist vaadet Orjaku sadamas. Ka saare vägilane Leiger ootab meid Kassaris. Tema juhatab kätte Sääretirbi tee.

Käinas külastame ka uut Tuuletorni, mille 5 korrust meile Hiiumaa elu-olu ilusti selgitavad ja hiidlaste krutskeid tutvustavad.

Edasi sõidame Kärdlasse. Hiiumaa ainuke linn, varasem rannarootslaste asula, linnaõigused saanud 1938 aastal.  Majutume hotelli. Puhkame ja paneme end etenduseks valmis. Enne etendust sõidame veel Õie juurde varast õhtusööki nautima. Vaatame kuidas üks tösine hiiu naine elab ja millise röömu ja energiaga teid teenindab. kella 18.40-ks  viib buss meid Kärdla Sadamasse mille ellingus algab etendus kell 19.00.  Naerame kõhud köveraks.

Peale etendust viib buss meid tagasi hotelli.

2. päev. Hommikusöök hotellis. Sõidame mööda vanu rannarootslaste külasid Kõpu poole. Teel  külastame ristimäge, Tahkuna tuletorni sõidame mööda Hiiumaa ,,Eifelist,,  ja Reigi kirikust. Selle piirkonnaga on seotud kirjanik Herman Sergo, kelle 110 sünniaastapäeva sel aastal tähistame. Tema sulest on ilmunud raamatutesari „Näkimadalad“ ja „Randröövel“, mis mõlemad kirjeldavad rannarootslaste elu Hiiumaal.

Iga Hiiumaa külastaja leiab kindlasti tee Kõpu tuletorni juurde. Sel aastal 490 aastaseks saav maamärk ehitati 63 meetri kõrgusele üle merepinna, torn ise on 36 meetrit kõrge. Seega saame öelda, et Kõpu tuli on Läänemere kõrgeim.

Lõunapaus Kärdlas

Võtame suuna sadama poole. Enne praamile minekut jõuame läbi põigata veel Heltermaa sadamas olevast käsitöökauplusest.

Tallinnasse jõuame paiku 20.00

Hind

225.- €

Hind sisaldab:

 • Bussisõidu
 • Praamipiletid
 • majutuse koos hommikusöögiga
 • 2 lõunasööki
 • Tuuletorni külastuse.
 • Kõpu tuletorni külastuse
 • Teatripileti
 • Reisisaatja
 • Hiiumaa ekskursioonid vastavalt programmile
 • Toreda elamuse
 • Õhtusöök Õie juures enne etendust:

Lisatasu eest

 • Ühekohaline tuba – 35.- €

Lisainfo

Reisi aeg

14-15.07 2022

Go to Top