SETO KUNINGRIIGI PÄEV

Reisi aeg

07. august 2021 - 08. august 2021 Soodushind: 150.00

Reisikirjeldus

Seto Kuningriigi päiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja uue sootska, võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd, saab näha seto sõjaväge. Õhtul on külalised oodatud kirmaskile ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga.

Ajakava

1. päev

Väljasõit kell 07:00 Mere pst. Vene kultuurikeskuse eest. Sõidame Seto Kuningriiki, mis toimub juba 28.korda, seekord .........., Võrumaal Setomaa vallas. Sõidame läbi Ahja (F.Tuglas ja Väike Illimar) ja Räpina, kus paberivabrik (aastast 1734) on vanim seni tegutsev tööstusettevõte Eestis.  Päeva veedame kuningriigipäeva programmi nautides. Kuningriigipäeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Seto Kuningriigi ülembsootska. Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja uue ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga. Sissepääsupilet osta kohapeal. Kella 21:00 paiku (või giidiga kokkuleppel varem) sõidame Võrusse hotelli.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Kell 9:00 sõidame vaatama lähedalasuvaid Piusa liivakarjääri ja koopaid (www.piusa.ee). Koopad kulgevad kümnete kilomeetrite pikkuses maa all.  Seal pesitsevad nahkhiired (Ida-Euroopa suurim nahkhiirte koloonia) ja koopasügavused ise on ohtlikud - seetõttu ei ole lubatud koobastesse iseseisvalt ja kaugele minna. Kordumatu elamuse pakub koopasuudest sissepiilumine ja uskumatult värviline liiv. Edasi sõidame Värskasse. Värska Seto Talumuuseumis (www.setomuuseum.ee) kuuleme lugusid setude elukommetest, keelest, ajaloost. Näeme originaalseid taluhooneid, tööriistu, rahvariideid jpm. Edasi liigume Saatse saapa kaudu Saatsesse. Seal on Seto Talumuuseumi filiaal - kõige rikkalikuma vanavarakoguga muuseum Setomaal, mis tutvustab Saatse kui vana kirikuküla ja selle lähiümbruse lugu ning inimest. Käime ka kiriku juures, mille ümber on omapärane Eesti - Vene segakalmistu. Seejärel sõidame Värskasse tagasi - ettetellitud lõunasöök muuseumi Tsäimajas. Käime ka sanatooriumi juures järve vaatamas ja mineraalvett maitsmas. Tallinnasse jõuame hilisõhtul.

 

Hotell: Kubija hotell-loodusspaa

Võrus Lõuna-Eesti männimetsade ja järvede vahel asuvas 3-tärni Kubija hotell-loodusspaas on 60 tuba, 106 voodikohta. Tubadest avaneb maaliline vaade männimetsale ja järvele. Majutus on kahekohalistes tubades, kus on olemas WI-FI, töölaud, telefon, TV, duššiga vannituba. Hinna sees on buffee hommikusöök, tasuta käimiskeppide ja minigolfi kasutamine; hommikumantli kasutus; spaa- ja saunakeskuse piiramatu kasutus lahtioleku aegadel (E-R 14-22:00 ja L-P 10-22:00). NB! Ujumisriided kaasa!

Hind sisaldab

o Bussisõitu 2 päeva
o Majutuse koos hommikusöögiga
o Giiditeenuse
o Sissepääsud: 
o    "Seto Kuningriigi piiriületuse tasu"
o    Värska Setu Talumuuseum
o    Saatse muuseum
o    Piusa liivakoopad

Lisatasu eest

  • lõunasöök teisel päeval Setu tsäimajas 10 EUR (palume ette tellida)
  • ühekohalise toa lisatasu 30 EUR