Rooma

Reisi aeg

16. august 2020 - 21. august 2020 Soodushind: 950.00

Reisikirjeldus

Tähtis info Rooma reisi toimumise kohta.

Seoses koroonaviiruse levikuga Euroopas ja Itaalias 14.-20.05.2020 reisi ei toimu!

Uued reisi kuupäevad on 16-21.08.2020.

Rooma – Igavene linn, läänekristluse keskus – nende tiitlitega on ammusest ajast püütud tabada Itaalia pealinna ainulaadset olemust. Igaveseks Linnaks nimetatud Rooma ja tema kirikud jutustavad kristliku tsivilisatsiooni kujunemise ajalugu. Linnale annab erilise vaimsuse kultuuri, arhitektuuri ja kunsti sajanditepikkune kuhjumine ning säilimine tänapäevani. Peamisteks väisamisobjektideks on linna suurepärased kirikud, kuid nende kõrvalt vaatleme ka kõike muud.

Lennugraafik:

TALLINN(TLL) 0620 - FRANKFURT(FRA) 0750 LH0885
FRANKFURT(FRA) 1045 - ROME(FCO) 1235 LH0232
ROME(FCO) 16.35 - FRANKFURT(FRA) 18.30 LH0237
FRANKFURT(FRA) 2115 - TALLINN(TLL) 0030 + 1 LH0884


NB! Kõik lennuajad on kohaliku aja järgi.

Pagasi info: äraantav pagas (üks kott kaaluga kuni 20 kg) on hinna sees + tasuta käsipagas kuni 8 kg.

Tähelepanu: kaasas peab olema kehtiv pass või ID kaart.

Reisijuhiks on prof. dr. Arne Hiob.

Ajakava

1. päev

1. päev – pühapäev, 16. august

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 05.00  Lend Tallinn – Frankfurt – Rooma kell 06.20 - 12.35. Saabume Rooma lennujaama. Kohalik buss ootab meid lennujaamas. Sõidame hotelli. Majutume  Hotel Madison***  5 ööks. Õhtul tutvume koos reisijuhtidega hotelli ümbrusega ja arutame teemasid, mis reisil ees.

Lähedal asuvad Domitianuse termid (ehk suur saun või spaa, mille rajas keiser Domitianus) ja Santa Maria degli Angeli kirik (mille rajas termide pesuruumi Michelangelo).

Naabruses asuvas kirikus Santa Maria della Vittoria asub Giovanni Lorenzo Bernini kuulus skulptuur „Püha Theresa ekstaas” (1646).

Õhtusöök.

2. päev

2. päev – esmaspäev, 17. august

Hommikusöök hotellis. Muistne Rooma: Linn seitsmel künkal. Teeme jalutuskäigu Rooma ajaloolisse keskusesse.

Külastame kolmeosalist muuseumikompleksi: keisrite Flaviuste amfiteater Colosseum (mis on muutunud Rooma sümboliks), Forum Romanum (antiikse linna keskväljak, poliitilise ja ärielu keskus) ja Palatinuse küngas (Rooma vanim linnaosa ja antiikne rikaste elamurajoon).

Väljume muuseumitsoonist teise värava kaudu, külastades seal asuvat kirikut Santa Francesca Romana, kus on näha apostel Peetruse põlvejäljed kiviplaatides.

Edasi möödume rahvusmälestusmärgist Vittorino ja Veneetsia väljakust ning jõuame Kapitooliumi künkale, kus algselt oli kindlus. Sealt avaneb veelkord vaade külastatud paikadele ja linnale. Kindluse kohal asub Santa Maria in Aracoeli kirik.

Lõunapaus enne või pärast Capitoliumi künka külastamist.

San Clemente kirik – Vana-Rooma elumajast ja Mithra templist ümberehitatud kirik. 12. saj basiilika alt avastati 4. saj pärinev kirik ja veel mitmeid antiikseid ehitisi. Mõlemad basiilikad on pühendatud pühale Clemensile – neljandale paavstile. Sügavaimas kihis on Mithra tempel. Müstiline Mithra oli Pärsia päritolu jumalus, kelle kultus levis Roomagi.

Kui jõuame, siis on külastusobjektiks ka San Pietro in Vincoli kirik. Selles asub Michelangelo kuulus skulptuur „Mooses”.

Tagasi hotelli. Õhtusöök.

3. päev

3. päev – teisipäev, 18. august

Hommikusöök hotellis. Varakristlik Rooma. Terve päev – bussisõidupäev.

Siirdume Domitilla (vm) katakombidesse, mis olid varakristlaste palve- ja varjupaigaks. Vulkaanilisse tuffi raiutud maa-alustesse käikudesse maeti pühakuid ja paavste.

San Paolo fuori le Mura kirik on Püha Pauluse matmispaik. Neljandast sajandist pärineva kiriku rekonstruktsioon, kuna 1823 põles originaal maha.

Siirdume ülejõele, mis kannab nimetust Trastevere. Vaatleme mäelt Rooma linna.

Lõunapaus tolles itaaliapärases nn boheemlaste linnaosas.

Santa Maria in Trastevere, ainus romaani kirik Roomas. See Maarjale pühendatud kirik rajati 3. saj. ja asub tõenäoliselt selles paigas, kus peeti esimesi kristlikke jumalateenistusi Roomas. Vaatleme ülejõe tüüpiliselt itaaliapärast olustikku.

Kui jõuame, siis külastame muusikute kaitsepühaku Santa Cecilia kirikut (seal on ka Stefano Maderno skulptuur a-st 1600).

Buss viib tagasi hotelli. Õhtusöök.

4. päev

4. päev – kolmapäev, 19. august

Hommikusöök hotellis. Kristlik Rooma.

Bussisõidu poolpäev. Siirdume vaatama San Lorenzo fiori le Mura kirikut ja selle lähedal asuvat surnuaeda Cimitero di Campo Verano.

Santa Croce in Gerusalemme ehk Püha Helena kirik – Torino surilina. Räägime katoliiklikest ikoonidest ja reliikviatest.

San Giovanni in Laterano basiilika. Rooma Toomkiriku asutas 4.saj alguses keiser Constantinus. Kirikut on korduvalt ümber ehitatud, säilitades siiski algse basiilikavormi. Kõrvalasuv Lateraani palee oli mõnda aega paavstide ametlikuks residentsiks.

Palee kõrval on Scala Santa (püha trepp). Neid paiku võis külastada liivlaste vanem Kaupo.

Lõunapaus Santa Maria Maggiore väljakul. Buss lahkub (u kell 13-14).

Santa Prassede kirik – ainus bütsantsistiilis kirik. Kiriku rajas paavst Paschalis II 9. saj. Seda kaunistasid parimad Bütsantsi kunstnikud sädelevate mosaiikidega, kõige uhkematega Roomas. Veelgi armsam on Zeno kabel ja juveelilaeka sarnane mausoleum.

Santa Maria Maggiore – Maarja katedraal. Segu erinevatest arhitektuuristiilidest alates varakristlikust ja lõpetades hilisbarokiga. Kassettlagi on renessanss-stiilis, fassaadid, kuplid ja kabelid baroksed. Kirik on kuulus oma imekaunite mosaiikide poolest.

Kui jõuame, siis külastame ka Santa Pudenziana kirik. Seal asub antiikaja kuulsamaid mosaiike, kus on kujutatud Rooma aegset Jeruusalemma koos Kristuse ja apostlitega.

Tagasi hotelli. Õhtusöök.

5. päev

5. päev – neljapäev, 20. august

Hommikusöök hotellis. Apostel Peetrus ja Vatikan. Vatikani linnriik, katoliikluse pealinn on maailma väikseim riik. Kõrgete müüride taga on 43ha maa-ala. Siin suri märtrisurma apostel Peetrus ning sellest sai paavstide residentsi asukoht. Alustame ringkäiguga turistidest tulvil Vatikani muuseumis. Siin avaneb külastaja ees üks maailma rikkamaid ja kõrgetasemelisemaid kunstikogusid. Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli lagi ja altarimaal, Raffaeli stanzza'd ja antiikskulptuurid on üks osa sellest.

Püha Peetruse katedraal on külastatuim maailmas, lummates oma võimsusega igaüht, kes kirikut külastab. Sama võimas on ka Gianlorenzo Bernini projekteeritud kirikuesine väljak. Kiriku kuplist alla saab nautida lummavat vaadet linnale. Kiriku all asub Peetruse haud.

Lõunapaus pärast kiriku külastamist sobival hetkel.

Kes soovib, võib vaadata ka jõe äärde jäävat Inglisilda ja Inglikindlust. Viimane on endine Hadrianuse mausoleum, mis ehitati ümber ja paavstid kasutasid seda kindlusena.

Tagasi hotelli. Õhtusöök.

6. päev

6. päev – reede, 21. august

Hommikusöök hotellis. Rooma keskaeg. Põgusalt vaadata on selles linnaosas palju: Hispaania trepp, Trevi purskkaev jne.

Pantheon – kõigi jumalate tempel. See on kõige omapärasem ja paremini säilinud Vana-Rooma ehitus, suurim kuppel 1700 a vana, selle avaus on hoone ainus valgusallikas. Siia on maetud renessansiaja kunstnik Raffael, helilooja Corelli ja mitmed Itaalia kuningad.

Santa Maria sopra Minerva on ainus gooti kirik Roomas. Ehitatud 13 saj Minerva templi varemetele, oli ta dominiiklaste keskus. Kirikus on suurepärane kunsti ja skulptuurikogu. Michelangelo „Ülestõusnud Kristus“, Siena Katariina ja Fra Angelico hauad.

Kell 12.30 pakime oma kohvrid bussi ja sõidame lennujaama. Lend Rooma – Frankfurt – Tallinn väljub kell 16.35

Tallinnasse jõuame kell 00.30

Hind sisaldab

 • Lennupiletid
 • Majutuse  3***hotellis 5 ööks koos hommikusöökidega
 • Giidi ja reisisaatja teenuse
 • Bussitransfeeri lennujaamast hotelli ja tagasi
 • 10 ühistranspordi piletit

Lisatasu eest

 • Muuseumide ja sissepääsude piletid
 • Ühekohalise toa lisatasu 220.- €
 • Tervise- või reisikindlustus
 • Õhtusöögid

Hinnad

Reisipaketi hind 1050 EUR

Ühekohalise toa lisatasu 220.- €

Lisatasu eest on võimalik tellida 5 õhtusööki hotellis:  hind  100.- €

Muuseumide külastamise pakett: (Katakombid, Prassede kirik, Colosseum, Forum, Palatinum, Vatikani muuseum, Santa Croce reliikviad ) hind 105.- €  täiskasvanud/ 55.- € lapsed kuni 18a. 

Tervisekindlustus (7 päeva)

 • 0-6a  19.26 €
 • 7-18a  9.63 €
 • 19-64a  9.44 €
 • 65-70a  14.44 €
 • 71-79a  19.26 €
 • 80+a  28.89 €

VÕI

Reisitõrke- ja tervisekindlustus (7 päeva)

 • 0-6a  53.33 €
 • 7-18a  26.67 €
 • 19-64a  26.13 €
 • 65-70a  40 €
 • 71-79a  53.33 €
 • 80+a  79.99 €
 • võimalus lisada reisitõrkekindlustusele looduskatastroofi ja terrorismi lisaklausel. Siis maksab poliis vastavalt vanuseklassile 10-15 € rohkem.

NB! Roomas kehtib City Tax - iga turist peab hotellis ise tasuma vastavalt hotelli kategooriale:
4 € / inimene / öö / 3*** hotellis