Rooma

Hind alates

890.00 €

Reisi aeg

07. mai 2018 - 13. mai 2018 (Välja müüdud)

Reisikirjeldus

Rooma – Igavene linn, läänekristluse keskus - nende tiitlitega on ammusest ajast püütud tabada Itaalia pealinna ainulaadset olemust. Igaveseks Linnaks nimetatud Rooma ja tema kirikud jutustavad kristliku tsivilisatsiooni kujunemise ajalugu. Linnale annab erilise vaimsuse kultuuri, arhitektuuri ja kunsti sajanditepikkune kuhjumine ning säilimine tänapäevani.

Lennugraafik:

07. mai 10:45 - 11:35 Tallinn - Riia Air Baltic BT 312

07. mai 14:05 - 16:10 Riia - Rooma Fiumicino Air Baltic BT 633

13. mai 17:40 - 21:50 Rooma Fiumicino - Riia Air Baltic BT 634

13. mai 23:10 - 23:59 Riia - Tallinn Air Baltic BT 361

Pagasi info: äraantav pagas (üks kott kaaluga kuni 20 kg) on hinna sees + tasuta käsipagas kuni 8 kg.

Tähelepanu: kaasas peab olema kehtiv pass või ID kaart.

Reisijuhiks on prof. dr. Arne Hiob.

Ajakava

1. päev

1. päev – esmaspäev, 7.mai

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 9.15. Lend Tallinn – Riia – Rooma väljub kell 10.45. Kell 16.10 saabume Rooma lennujaama.

Majutume hotelli 6 ööks. Õhtul tutvume koos reisijuhtidega hotelli ümbrusega ja arutame teemasid, mis reisil ees.

Lähedal asuvad Domitianuse termid (ehk suur saun või spaa, mille rajas keiser Domitianus) ja Santa Maria degli Angeli kirik (milleks kujundas termide pesuruumi Michelangelo). Mööda minnes võime neist mõnel päeval läbi astuda soodsal juhul

2. päev

2. päev – teisipäev, 8.mai

Hommikusöök hotellis. Muistne Rooma: Linn seitsmel künkal.

Teeme jalutuskäigu Rooma ajaloolisse keskusesse. Külastame kolmeosalist muuseumikompleksi: keisrite Flaviuste amfiteater Colosseum (mis on muutunud Rooma sümboliks), Forum Romanum (antiikse linna keskväljak, poliitilise ja ärielu keskus) ja Palatinuse küngas (Rooma vanim linnaosa ja antiikne rikaste elamurajoon).

Väljume muuseumitsoonist teise värava kaudu, külastades seal asuvat kirikut Santa Francesca Romana, kus on näha apostel Peetruse põlvejäljed kiviplaatides.

Edasi möödume rahvusmälestusmärgist Vittorino ja Veneetsia väljakust ning jõuame Kapitooliumi künkale, kus algselt oli kindlus. Sealt avaneb veelkord vaade külastatud paikadele ja linnale. Kindluse kohal asub Santa Maria in Aracoeli kirik.

San Clemente kirik – Vana-Rooma elumajast ja Mithra templist ümberehitatud kirik. 12. saj basiilika alt avastati 4. saj pärinev kirik ja veel mitmeid antiikseid ehitisi. Mõlemad basiilikad on pühendatud Pühale Clemensile – neljandale paavstile. Sügavaimas kihis on Mithra tempel. Müstiline Mithra oli Pärsia päritolu jumalus, kelle kultus levis Roomagi.

Kui jõuame, siis on külastusobjektiks ka San Pietro in Vincoli kirik. Selles asub Michelangelo kuulus skulptuur „Mooses”.

3. päev

3. päev – kolmapäev, 9.mai

Hommikusöök hotellis. Varakristlik Rooma.

Kohalik buss viib meid esmalt ekskursioonile Domitilla (vm) katakombidesse, mis olid varakristlaste palve- ja varjupaigaks. Vulkaanilisse tuffi raiutud maa-alustesse käikudesse maeti mitmeid pühakuid ja paavste.

Kirik, mis kannab nimetust „Quo vadis, Domine?" (Kuhu lähed, Issand?), asub paigas, kus apostel Peetrus kohtas Jeesust ja esitas talle selle küsimuse. Maha olid jäänud Jeesuse jalajäljed.

San Paolo fuori le Mura kirik on Püha Pauluse matmispaik. Neljandast sajandist pärineva kiriku rekonstruktsioon, kuna 1823 põles originaal maha.

Siirdume ülejõele, mis kannab nimetust Trastevere. Vaatleme mäelt Rooma linna.

Santa Maria in Trastevere, ainus romaani kirik Roomas. See Maarjale pühendatud kirik rajati 3. saj. ja asub tõenäoliselt selles paigas, kus peeti esimesi kristlikke jumalateenistusi Roomas. Vaatleme ülejõe tüüpiliselt itaaliapärast olustikku.

4. päev

4. päev – neljapäev, 10.mai

Hommikusöök hotellis. Kristlik Rooma.

Santa Croce in Gerusalemme ehk Püha Helena kirik – Torino surilina. Räägime katoliiklikest ikoonidest ja reliikviatest.

San Giovanni in Laterano basiilika. Rooma Toomkiriku asutas 4.saj alguses keiser Constantinus. Kirikut on korduvalt ümber ehitatud, säilitades siiski algse basiilikavormi. Kõrvalasuv Lateraani palee oli mõnda aega paavsti ametlikuks residentsiks.

Palee kõrval on Scala Santa (püha trepp). Teemaks on nüüd ka Maarjamaa, piiskop Albert ja Kaupo jne.

Santa Prassede kirik – ainus bütsantsiaegne ehitis, katoliiklik Maarja-austuse paik. Kiriku rajas paavst Paschalis II 9. saj. Seda kaunistasid parimad Bütsantsi kunstnikud sädelevate mosaiikidega, kõige uhkematega Roomas. Veelgi armsam on Zeno kabel ja juveelilaeka sarnane mausoleum.

Santa Maria Maggiore - Maarja katedraal. Segu erinevatest arhitektuuristiilidest alates varakristlikust ja lõpetades hilisbarokiga. Kassettlagi on renessanss-stiilis, fassaadid, kuplid ja kabelid baroksed. Kirik on kuulus oma imekaunite mosaiikide poolest.

Kui jõuame, siis on külastusobjektiks ka Santa Pudenziana kirik. Seal asub antiikaja kuulsamaid mosaiike, kus on kujutatud Rooma aegset Jeruusalemma koos Kristuse ja apostlitega.

5. päev

5. päev – reede, 11.mai

Hommikusöök hotellis. Apostel Peetrus ja Vatikan.

Vatikani linnriik, katoliikluse pealinn on maailma väikseim riik. Kõrgete müüride taga on 43ha maa-ala. Siin suri märtrisurma apostel Peetrus ning sellest sai paavstide residentsi asukoht. Alustame ringkäiguga turistidest tulvil Vatikani muuseumis. Siin avaneb külastaja ees üks maailma rikkamaid ja kõrgetasemelisemaid kunstikogusid. Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli lagi ja altarimaal, Raffaeli stanzza'd ja antiikskulptuurid on üks osa sellest.

Püha Peetruse katedraal on külastatuim maailmas, lummates oma suursugususe ja võimsusega igaüht, kes kirikut külastab. Sama võimas on ka Gianlorenzo Bernini projekteeritud kirikuesine väljak. Kiriku kuplist alla saab nautida lummavat vaadet linnale. Kiriku all asub Peetruse haud.

Vatikanist lahkudes vaatame veel Inglisilda ja Inglikindlust.

6. päev

6. päev – laupäev, 12.mai

Hommikusöök hotellis. Rooma keskaeg.

Põgusalt vaadata on selles linnaosas palju: Piazza Farnese, Hispaania trepp, Piazza Navona, Trevi purskkaev jne.

Pantheon – kõigi jumalate tempel. See on kõige omapärasem ja paremini säilinud Vana-Rooma ehitus, suurim kuppel 1700 a vana, selle avaus on hoone ainus valgusallikas. Siia on maetud renessansiaja kunstnik Raffael, helilooja Corelli ja mitmed Itaalia kuningad.

Santa Maria sopra Minerva on ainus gooti kirik Roomas. Ehitatud 13 saj Minerva templi varemetele, oli ta dominiiklaste keskus. Kirikus on suurepärane kunsti ja skulptuurikogu. Michelangelo „Ülestõusnud Kristus“, Siena Katariina ja Fra Angelico hauad.

Il Gesu ehk Jeesuse kirik. Ehitatud 1568-1584 jesuiitide peakirikuks, esimene barokk-kirik (ja -ehitis) maailmas. Siin asub Ignatius Loyola haud.

7. päev

7. päev – pühapäev, 13.mai

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg – valikkäigud.

Käimata jäänud kohad, lemmikpaigad. Nende seas katoliku missa külastamine mõnes kirikus (nt Santa Maria Maggiore). Jne.

Kell 14.00 pakime oma kohvrid bussi ja sõidame lennujaama. Lend Rooma – Riia – Tallinn väljub kell 17.40

Tallinnasse jõuame kell 23.59.

Hind sisaldab

 • Lennupiletid
 • Majutuse  3***hotellis 6 ööks koos hommikusöökidega
 • Giidi ja reisisaatja teenuse
 • Bussitransfeeri lennujaamast hotelli ja tagasi
 • 10 ühistranspordi piletit

Lisatasu eest

 • Muuseumide ja sissepääsude piletid
 • Ühekohalise toa lisatasu 270.- €
 • Tervise- või reisikindlustus
 • Õhtusöögid

Hinnad

Reisipaketi hind 890 EUR

Lisatasu eest on võimalik tellida 6 õhtusööki hotellis:  hind  108.- €

Muuseumide külastamise pakett: (Katakombid, Prassede kirik, Colosseum, Forum, Palatinum, Vatikani muuseum, Santa Croce reliikviad ) hind 65.- € 

Tervisekindlustus (7 päeva)

 • 0-6a  25.24 €
 • 7-18a  12.62 €
 • 19-64a  12.37 €
 • 65-70a  18.93 €
 • 71-79a  25.24 €
 • 80+a  37.86 €

VÕI

Reisitõrke- ja tervisekindlustus (7 päeva)

 • 0-6a  60.92 €
 • 7-18a  30.46 €
 • 19-64a  29.85 €
 • 65-70a  45.69 €
 • 71-79a  60.92 €
 • 80+a  91.37 €
 • võimalus lisada reisitõrkekindlustusele looduskatastroofi ja terrorismi lisaklausel. Siis maksab poliis vastavalt vanuseklassile 10-15 € rohkem.

NB! Roomas kehtib City Tax - iga turist peab hotellis ise tasuma vastavalt hotelli kategooriale:
7 € / inimene / öö / 5***** hotellis
6 € / inimene / öö / 4**** hotellis
4 € / inimene / öö / 3*** hotellis
3.50 € / inimene / öö / 2** hotellis, külalistemajas
2 € / inimene / öö / kämpingus, hostelis