Pariis

Hind alates

780.00 €

Reisi aeg

16. august 2019 - 19. august 2019 Soodushind: 720.00

Reisikirjeldus

Pariis on valguse ja pimeduse linn – lakkamatu revolutsiooni ja taasleiutamise paik, mis on kahe tuhande aasta vältel meelitanud oma kihavatele tänavatele kõige kõrgemate ideaalide ja kõige madalama moraaliga inimesi. Pariis on oma pikas ja avaras loos olnud vaheldumisi vangla, paradiis ja nägemus põrgust. Samuti on teda kirjeldatud kui ilusat naist, nõida ja deemonit. Armastus on nii Pariisi müüdis kui ka tegelikkuses kesksel kohal, kuid selsamal kohal on ka toit, naps, mood, raha, sõda, kunst ja...

Sattudes Pariisi tunnete end kui kodus. Pariis neelab Teid jäägitult. Esimesel võimalusel tahate sinna tagasi, sest midagi jäi avastamata, midagi tahaks ikka ja jälle näha ja tunda.

Lennugraafik

16. august    16:00 - 17:55    Tallinn - Pariis       Air Baltic    BT 689
19. august    18:40 - 22:25    Pariis - Tallinn       Air Baltic    BT 690              

Pagasinfo: üks äraantav kohver kaaluga kuni 20 kg, käsipagas kuni 8 kg.

Ajakava

1. päev

16.08., reede. Koguneme Tallinna lennujaamas puhkusereiside kassa juures kell 14.30. Lend Tallinn - Pariis kell 16.00-17.55. Transfeer lennujaamast linna. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga. Ooperikvartal, Vendome'i väljak, Louvre'i siseôu, Seine'i kaldapealne, Pont Neuf, Pariisi raekoda, Marais kvartal, Bastille väljak ja ooperiteater, St-Louis saar, Cité saar koos Jumalaema kirikuga, Ste-Chapelle, ladina kvartal, Panthéon, Luxembourg'i aed, St-Germain-des Prés, Montparnasse'i kvartal, Invaliidide kirik, Sôjakool, Aleksandre III sild, Eiffeli torn, Champs-Elysées, Presidendipalee, Madelaine'i kirik, Concorde'i väljak, Pigalle'i kvartal. Seejärel majutume hotelli Hotel ibis Paris Grands Boulevards Opera.

2. päev

17.08., laupäev. Hommikusöök hotellis.  JALGSIRING PARIISI KESKUSES u 3-4h, Ooperikvartal koos Ooperi fuajeega, parfüümimuuseum, Vendome'i väljak, Kuninglik Palee, vana turukvartal, Forum des Halles, Pompidou keskus, Pariisi raekoda, Cité saar koos Jumalaema kiriku ja Ste-Chapelle'iga, gootika pärl oma 13 saj. vitraazhidega (pilet 5.10 eur), Ladina kvartali vanad tänavad.

Vaba aeg lõunapausiks. Soovijatel on võimalik ette tellida lõunasöök Ladina kvartalis (kolmekäiguline lõunasöök, eelkäiguks konnakoivad või salat, pearoog on kala või liha burgundia kastmes, magussöögiks kook või jäätis või juust, joogiks valge või punane vein)

Soovijatele LOUVRE ekskursioon 2,5h (soovi korral): keskaegne Louvre, antiikskulptuurid sh. Milo Venus ja Nike, Itaalia  renessanss sh. Leonardo da Vinci, Fra Angelico, Raffael, Veronese, Prantuse romantism, st Géricault Meduusa parv, Delacroix Vabadus barrikaadidel jt, Prantsuse uusklassika, sh Davidi Napoleoni kroonimine, Apollo galerii, Napoleon III eluruumid, Hollandi ja Madalmaade kunst, Rembrandt, Rubens, Vermeer, Borghese Gladiaator, Michelangelo Orjad... ja palju muud. 

Õhtuks on võimalik tellida piletid Moulin Rouge'i etendusele.

3. päev

18.08., pühapäev. Hommikusöök hotellis.  Soovijatele ekskursioon Versailles`sse. (lisatasu eest) 1661. a alguseks oli kuningas juba otsuse langetanud ehitada oma maitsele ja kapriisidele kohane palee. Selleks oli ta välja valinud oma isa, Louis XIII väikse jahilossi Versailles's. Septembris 1661 algasis tõsised ümberehitus- ja kujundustööd, mille jaoks oli kuningas ametisse võtnud kolm meistrit – Le Vau, Le Nôtre ja Le Brun. Versailles' lossi ehitamiseks kulus peaaegu pool sajandit ja temast sai epohhiloov šedööver, eeskuju kõikidele Euroopa kroonitud peadele oma residentside rajamiseks 17. ja 18. sajandil. Kõik on kuulnud Versailles'st ja tema hiilgusest. Külastame Suuri appartemente ja naudime ajastu muusikat ning purskkaevude ilu kuniglikes aedades. Vetemängu saab Versailles`s vaadata ainult laupäeviti ja pühapäeviti.

Kes Versaillesse ei sõida : Vaba päev muuseumide külastamiseks ning omal käel mõnusaks ajaveetmiseks Pariisis. . Õhtul jalutuskäik Montmartre'ile, mis on Pariisi kõrgeim punkt. Külastame Sacré–Coeur´i kirikut , mille eest avaneb kaunis vaade linnale; Place du Tertre´d, kus praegugi töötavad tänavakunstnikud; vaatame Dalida ja Le Passe-Muraille monumente jne. Soovijatel võimalus külastada kunstnike kõrtsi "Auberge de la Bonne Franquette", kus saab korraliku õhtusöögi ja võimaluse kuulata elavat muusikat.

4. päev

19.08., esmaspäev. Hommikusöök hotellis. Jätame oma pagasi hotelli pakiruumi. Eiffeli torni on soovitatav minna kohe hommikul, et ei peaks väga pikalt järjekorras seisma. Vaba aeg  Kell 16.00 Transfeer lennujaama. Lend Pariis -Tallinn kell 18.40 - 22.25

Hind sisaldab

 • Lend Tallinn – Pariis – Tallinn, lennujaamamaksud
 • Transfeerid lennujaam – hotell – lennujaam
 • Pariisi linnaekskursioon bussiga esimesel päeval
 • Jalgsiekskursioon Pariisi kesklinnas teisel päeval
 • Jalutuskäik Montmartrele kolmandal päeval
 • Majutus koos hommikusöögiga kesklinna hotellis 
 • Eestikeelne rühmasaatja/giid

Lisatasu eest

 • Lisaekskursioonid
 • Tervisekindlustus VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus
 • Muuseumide piletid (keskmine muuseumi pileti hind 5 – 10 EUR)
 • Ühekohaline tuba hotellis 105 EUR

Hinnad

Laps kuni 11a (k.a.) lisavoodil -20%

Ekskursioonide hinnad:

Piletid Moulin Rouge´i:

 • kell 19.00 (õhtusöök, etendus, 1/2 shampust) - 190 EUR 
 • kell 21.00 (etendus ja 1/2 shampust) - 127 EUR 
 • kell 23.00 (etendus ja 1/2 shampust) - 122 EUR

Õhtune laevasõit Seine´i jõel: 1 h. 16 EUR
Louvre´i ekskursioon: 25 EUR (sisaldab piletit ja aja broneeringut ja giiditeenust)

Versaille ekskursioon:  Hind: 45.- € (sisaldab bussisõidu Versailesse ja tagasi, sissepääsu pileteid ja kellaajalist sissepääsu broneeringut)

Ettetellitavate söökide hinnad:

Lõunasöök Ladina kvartalis 26 EUR
Õhtusöök koos elava muusikaga nn. kunstnike kõrtsis 45 EUR


NB! Alates 01.03.2015 kehtib Pariisis turismimaks - iga turist peab hotellis ise tasuma vastavalt hotelli kategooriale:
1.65 € / inimene / öö / 3*** hotellis