Lätimaa ringreis 3 päeva

Reisi aeg

22. juuli 2020 - 24. juuli 2020 Soodushind: 240.00

Reisikirjeldus

Riia - Rundale - Ventspils -  Sigulda

Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast kell 07.00 (Mere pst. 5, Vene kultuurikeskuse juurest). Kell 8.30-8.45 peatus Pärnu hotelli ees reisijate peale võtmiseks. Sõidu ajal räägime Lätimaa aja- ning kultuuriloost, ka üht-teist sellest, mis teel huvitavat. Bussiekskursioonil Riias võib näha võluvat linnapilti – kauneid juugendstiilis maju ja maalilisi parke. Külastame lätlaste kuulsamat vaba-aja, puhke- ja perekeskust Lido, kus saab mõnusalt aega veeta ja süüa. Jalgsiekskursioon vanalinnas – Toomkirik, Jakobi kirik, Peetri kirik, Vabadussammas, Rootsi väravad, Liivlaste väljak, gildihooned, Konvendi käik, Mustpeade maja, Raekoja plats. Seejärel majutume Wellton Riverside SPA**** hotelli. Õhtul on võimalus jalutada vanalinnas või veeta aega hubastes vanalinna kohvikutes.

2. päev

Hommikusöök hotellis.  Sõidame lõunanaabrite kaunimasse linna Ventspilsi. Linna kus hoitakse au sees ajalugu ja vaadatakse tulevikku. Siin on kaunilt restaureeritud vanalinn. Rannapromenaad, mille ääres rõõmustavad silma lepatriinukujulised lilleklumbid ja põnevad prügikastid, ning loomulikult kümned purskkaevud! Ükski linna külaline ei saa üle ega ümber Ventspilsi vallutanud lehmakujudest! 2002. aastal toimus siin «Cow Parade» (lehmade paraad), mispuhul need ülilahedad lehmakujud valmistatigi ja, mis nüüd turiste lõbustavad. Lehmi leidub siin kõikjal ja igasuguseid. Ajas tagasi saab rännata Liivi ordu lossis, kus on uudistamiseks väljas nii arheoloogilisi leide ja mööblit kui vanu töö- ja majapidamisriistu. Majutume hotelli Dzintarjura***

3. päev

Hommikusöök hotellis. Sõidame Kuramaa (Kurzeme) hertsogite suveresidentsi Bauska lähedal. Külastame Rundale lossi – Lätimaa kaunimat barokkehitust, mis valmis 1736 – 1768 itaalia arhitekti F. B. Rastrelli projekti järgi (sama arhitekti kuulsamad tööd on Talvepalee Peterburis ja Tsarskoje Selo loss). Lõunapaus.

Seejärel sõidame muistsete liivlaste maale Siguldasse, mis asub Gauja jõe rahvuspargi kõige maalilisemas osas. Siguldat on ammusest ajast kutsutud Lätimaa Šveitsiks. Sigulda ja selle ümbrus pakub vaatamiseks keskaegseid kindlusi ja legendidega seotud paiku. Külastame looduskaitsealal asuvat Turaida muuseumi ja parki. Alustame tagasiteed. Tallinnasse jõuame hilisõhtul (u 23.00)

Hind sisaldab

  • bussisõit 3 päeva
  • ekskursioonid ja giid-reisisaatja teenused
  • majutus ja hommikusöök hotellis, 2-in. tubades
  • Rundale lossi külastus
  • Turaida lossi külastus
  • Liivi ordulossi külastus

Lisatasu eest

  • tervise- või reisikindlustus
  • ühekohaline tuba

Hinnad

Hind:   280.- €  (koht 2 in.toas)

  • ühese toa lisatasu 80.00 EUR

Tervisekindlustus:

8.64 €  laps 0-6a
4.32 € noor 7-18a
4.23 €  täiskasvanu 19-64a
6.48 €  seenior 65-70a
8.64 €  seenior 71-79a
12.96 €  seenior 80+a

VÕI Tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega:

18.60 €  laps 0-6a
9.30 €  noor 7-18a
9.11 € täiskasvanu 19-64a
13.95 €  seenior 65-70a
18.60 €  seenior 71-79a
27.90 €  seenior 80+a

Info Läti vaatamisväärsuste kohta:

Rundale loss ja park - http://rundale.net/en/informacija/darba-laiki/

Liivi ordu loss Ventspilsis - http://muzejs.ventspils.lv/

Turaida muuseum - http://www.turaida-muzejs.lv/

Loodus ajaloo muuseum - http://www.dabasmuzejs.gov.lv/

Raudtee ajaloo muuseum - http://www.railwaymuseum.lv/index-eng.htm

Riia automuuseum - http://automuzejs.lv/en/kontakti.html

Peetri kirik - http://peterbaznica.riga.lv/

Riia loomaaed - http://rigazoo.lv/