Teatrireisid Ugala teatrisse: Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus

Reisi aeg

08. veebruar 2020 (Välja müüdud)

Reisikirjeldus

Etendusele väljasõit Kärdlast  pritsumaja parklast kell 7.45 ja Haapsalu bussijaamast kell 10.00

Etendus algab kell 17.00

Etendus: Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus.

Lavastaja: Ringo Ramul

Peadpööritav rännak läbi saja aasta

Viljandi eakatekodus on kõik valmis Allan Karlssoni 100. sünnipäevaks. Kohale on tulnud linnavalitsuse ja ajakirjanduse esindajad, tellitud on tort, eakatekodu elanikud on pannud selga oma kõige pidulikumad riided. Kui peoseltskond Allan Karlssoni tuppa siseneb, pole juubilari ennast aga kusagil. Saja-aastane Allan Karlsson on akna kaudu põgenenud.

Järgneb peadpööritav ja plahvatusterohke tagaajamine läbi suvise Viljandimaa, aga ühtlasi ka rännak läbi Allan Karlssoni elu ja lähiajaloo sõlmpunktide. Oma elutee jooksul satub Allan paljude 20. sajandi pöördeliste sündmuste osaliseks. Ta kohtub Francisco Franco, Harry Trumani, Jossif Stalini, Kim Jong Ili ja veel mitmete suurkujudega, aga ka teadlaste ja hullukeste, kurjategijate ja politseinikega. See on musta huumori ja elava muusikaga vürtsitatud lugu väikesest inimesest, kes suudab suurte sündmuste keskel jääda iseendaks ja uskuda kõige kiuste inimlikku headusesse. Või nagu Allan Karlsson ise armastab öelda: “On, nagu on, ja tuleb, mis tuleb”.

Ugala 100. hooaja avalavastus „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus” põhineb Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni 2009. aastal ilmunud esikromaanil. Lavastuse on dramatiseerinud Priit Põldma (NUKU teater). See elujaatuse tippteoseks nimetatud romaan on tänaseks tõlgitud ligi 40 keelde. 2013. aastal esilinastus Rootsis romaanil põhinev komöödiafilm ning praegu valmistatakse samal teosel põhinevat filmi ette Ameerikas. 2018. aastal kirjutas Jonas Jonasson teosele ka järje “Saja ühe aastane, kes mõtles, et ta mõtleb liiga palju”.

 NB! Lavastus sisaldab tugevaid heli- ja valgusefekte.

Osades:

Aarne Soro, Andres Tabun, Tarvo Vridolin, Terje Pennie, Janek Vadi, Kadri Lepp, Luule Komissarov, Martin Mill, Laura Kalle, Oleg Titov, Aili Nohrin, Siim Tubli, Ardo Tammoja ja Ivari Visnapu

Peale etendust sõidame tagasi Hiiumaale.

Ajakava

Hind sisaldab

  • Bussisõidu
  • Praamipiletid (algusega Hiiumaalt)
  • Teatrietenduse pileti
  • Ugala teatrimaja ekskursiooni

Lisatasu eest

Lõunasöök 8 € (palume ette tellida)

Hinnad

  • Hiiumaalt 55 €
  • Haapsalust 50 €