Peterburi-Peterhof-Kroonlinn ja Pavlovsk (algusega Hiiumaalt)

Reisi aeg

02. juuli 2020 - 05. juuli 2020 Soodushind: 270.00
01. juuli 2021 - 04. juuli 2021

Ajakava

1. päev

Väljasõit kell 05.45.Kärdlast pritsumaja parklast. Praam kell 06.30-07.45. Peatus Haapsalu bussijaamas reisijate pealevõtmiseks kell 08.00. Peatus Tallinnas Ülemiste keskuse parklas kell 09.30. Kohvipausi teeme Viru-Nigulas.  Narvas ületame Venemaa piiri. Teel Peterburi poole räägime paikkonna ajaloost ning Peterburist kui kultuuripealinnast. Esmalt sõidame purskkaevude linna Peterhoffi. Ekskursioon maailma ühes ilusamas pargis (pargi pileti ostame kohapeal). Ajavaru korral soovijatele ka valik pargis asuvatest väikestest paleedest: Peetri väike mereresidents, Saunakompleks, Marly palee vm.- eraldi tasuline sissepääs. Siin on ka lõunasöögi ja suveniiride ostmise võimalus. Kui teekond Peterhofini kulges sujuvalt, siis jõuame läbi merealuse tunneli sõita ka Kroonlinna - võimas bütsantslik Merekirik, merekindlus, L.Koidula viimane elupaik jm. Teel Peterburi südalinna poole üldtutvustav bussiekskursioon. Majutume kesklinna hotelli.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Seejärel jätkub Peterburi linnaekskursioon bussiga: Ülikooli kaldapealne, Iisaku väljak ja kirik, Paleeväljak ja Talvepalee, Nevski prospekt, Konjushennaja väljak, mosaiigimuuseum-kirik Spas na Krovi  jm.  Külastame Peetri ja Pauli kindlust - Romanovite hauad kirikus, komandandikäik üleujutuste skaalaga, vangla jm. Ekskursioon kindluse territooriumil on hinna sees, kirikusse ja vanglaruumidesse sissepääs piletiga. Lõunapaus. Seejärel vaatamisväärsuste külastamine valikuliselt (kas iseseisvalt või ettetellitud ekskursiooniga): Iisaku kirik (ilusa ilmaga on avatud ka kiriku rõdu /kolonnaad); Kaasani kirik, kus asub Venemaa üks kuulsaimaid ikoone "Kaasani imettegev Jumalaema"; Faberge Muuseum - rikkalikult juveelidega kaunistatud väärismetallist lihavõttemunad ja muud imperaatoritele kuulunud esemed; Venemaa rikkaima perekonna Jussupovite palee - maja, kus tapeti Rasputin (ettetellimisel). Võimalusi on muidki, kuid piiratud aeg sunnib tegema valiku. Õhtul laevasõit kanalitel ja Neeval (pilet osta kohapeal, Rub). Laevaga saab sõita sobivate ilmaolude ja veetaseme korral.

3. päev

Hommikusöök hotellis. Jätkub Peterburi linnaekskursioon bussiga: Nevski prospekt, Smolnõi, Al.Nevski Suurkloostri nekropolid - vanad surnuaiad, paljude kuulsate vene muusikute, kirjanike, teadlaste hauad (sissepääs piletiga), eestlaste Jaani kirik jm.  Lõunapaus. Seejärel ekskursioon maailmakuulsas kunstimuuseumis Ermitaažis (ettetellimisel) või vaatamisväärsuste külastamine iseseisvalt. Valik on väga suur: Vene Muuseum; Kunstkamera; 18.saj. Peterburi makett muuseum "Petrovskaja Akvatoria" ;  endises Stieglitzi palees-kunstikoolis asuv Tarbekunsti Muuseum. Selles koolis on õppinud ka väga paljud Eesti kunstnikud; Menshikovi palee (Ermitaaži filiaal); Stroganovite palee (Vene Muuseumi filiaal) jpm.  Hooajal saab osta pileteid teatri- või tsirkuseetendusele -  www.mariinsky.ru ; www.circus.spb.ru . Piletid soovitame ette osta.

4. päev

Pärast hommikusööki lahkume hotellist ja sõidame Pavlovskisse, endisesse mõisa, mille Katariina II 1777. aastal kinkis oma pojale Paulile tema poja – samuti tulevase tsaari - Aleksandri sündimise puhul. Oli varem tsaaripere jahiala, millest tänasekski on säilinud 600 ha looduslikku parki. Paulil oli selleks ajaks valdus ka Gatšinas ja ta ei olnud Pavlovskist eriti huvitatud, ning see jäi peamiselt tema sakslannast abikaasa Maria Fjodorovna omandiks, kes elas siin oma surmani 1827. a. Täievolilise perenaisena võttis too koos nimekate kunstnike ja arhitektidega osa kogu lossi- ja pargikompleksi kujundamisest, mis paistabki silma erilise maitsekuse poolest ja erineb teistest Romanovite bütsantslikult ülekullatud paleedest väärika klassitsistliku laadi poolest. Ta tegeles ka ise mitmete kunstidega ning korraldas tuntud kirjanike ja kunstnike koosviibimisi. Pavlovsk on seotud ka vendade Strausside pikaajalise kontserttegevusega.

Vaatamisväärset on siin tänagi palju. Tohutu park paljude antiikskulptuuridega, Kentauride sild, Kolme graatsia paviljon, Labürint, Apolloni kolonnaad, Sõpruse pühamu, Maailmalõpu sammas ja palju muud... Ning muidugi Suur palee oma kaunite kunstirikaste saalidega ja Maria Fjodorovna isiklike eluruumidega. Lossi ees seisab Paul I monument.

Kogu kompleks on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Vene kuulsaim poetess Anna Ahmatova on nimetanud Pavlovskit muusade ja graatsiate varjupaigaks.

Koju jõuame hilisõhtul (buss toob inimesed tagasi reisi alguskohta).

NB! Tiit-Reisid võib teha muudatusi külastuste järjestuses.

Hind sisaldab

 • bussisõitu
 • üldekskursioone
 • majutust kesklinna hotellis*** kahekohalistes mugavustega tubades 
 • hommikusööke hotellis rootsi lauas

Lisatasu eest

 • Venemaa elektroonilise viisa vormistamine 6.- 
 • Kindlustus, mis on Venemaale sõitmisel kohustuslik (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)
 • Lõuna- ja õhtusöögid
 • Tasulised sissepääsud

ETTE SAAB TELLIDA JA MAKSTA (palume tellida hiljemalt 1 kuu enne reisi algust):

 • Ekskursioon Jussupovite palees (koos Rasputini lugu kajastava väljapanekuga): täiskasvanu 23 €;  õpilane ja tudeng 17 € 

 • Ermitaaži ekskursioon: täiskasvanu 20 €; õpilane ja tudeng 6 € (eraldi gruppide sissepääs ja ca 2-tunnine eestikeelne ekskursioon)

 • õhtusöök koos folkloorikavaga restoranis "Petrusha" http://petrusharest.ru/  : 35 €

 • Pavlovski lossi külastus 20 €

Teadmiseks:

*Hinnasoodustuse saamiseks peab reisil kaasas olema kehtiv õpilas- või üliõpilaspilet. See tuleb piletikassas ette näidata.

*Ettetellitavad ekskursioonid muuseumides ja folkloorikavaga õhtusöök toimuvad piisava soovijate arvu korral - alates 15 inimest. Grupiga ei ole võimalik liituda kohapeal!

Hinnad

Hind 290.- € + Venemaa viisa ja kindlustus
Ühese toa lisatasu 75.- €
Koht 2 in toas lisavoodil  - 35.- € reisipaketi hinnast

 

Kindlustus on Venemaale sõitmisel kohustuslik (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus):

Venemaa tervisekindlustus:
9.68 EUR   0-6 aastastele
4.84 EUR   7-18 aastastele
4.74 EUR   19-64 aastastele
7.26 EUR   65-70 aastastele
9.68 EUR   71-79 aastastele
14.52 EUR   al. 80 aastastele
 
VÕI tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga (kehtivus Venemaal)
29.30 EUR   0-6 aastastele
14.65 EUR   7-18 aastastele
14.35 EUR   19-64 aastastele
21.98 EUR   65-70 aastastele
29.30 EUR   71-79 aastastele
43.95 EUR   al. 80 aastastele

 

Peterburi vaatamisväärsuste hinnad - RUB ( rublad tuleb reisile kaasa võtta ):

* Peterhofi park www.peterhofmuseum.ru  : 900 RUB alates 16 a.; kuni 15 a. noored tasuta ( kassas on vaja näidata õpilaspiletit )  Soovi ja ajavaru korral ka valik pargis asuvatest väikestest paleedest: a'  ca 500 RUB / täiskasvanud 

* Katariina palee Tsarskoje Selos www.tzar.ru  : Kes paleekülastust ette ei tellinud, see saab iseseisvalt jalutada pargis. Pargi pilet: alates 150-250 RUB. Eraldi piletid on pargis asuvatesse väikestesse paleedesse - alates 400 - 500 RUB 

* Peetri ja Pauli kindluse kirik www.spbmuseum.ru : 550 RUB / täiskasvanud; 300 RUB / kohalikud õpilased, tudengid. Vangla: 250 RUB / täiskasvanud ; 150 RUB / kohalikud õpilased, tudengid. Ka Eesti õpilaspileti ettenäitamisel  on müüdud õpilase sooduspiletit, tasub proovida

* Iisaku kirik või mosaiigimuuseum Spas na krovi kirikus: www.cathedral.ru  : 350 RUB / täiskasvanud; 150 RUB / tudengid-ISIC kaardi omanikud; 100 RUB / kuni 17 a.

Iisaku kiriku rõdule on eraldi pilet - 200 RUB, õhtuti kallim

* Jaani kirik www.jaanikirik.ru  : vabatahtlik annetus alates 50 RUB

* Laevasõit kanalitel ja Neeval: 500 RUB / täiskasvanud ; 300 RUB/ kuni 14 aastased lapsed  

* Kaasani kirik - tasuta    

Veel võimalusi iseseisvateks külastusteks:                

* Vene muuseum www.rusmuseum.ru  : 500 RUB / täiskasvanud; 250 RUB / õpilased, tudengid

* Kunstkamera (Antropoloogia muuseum) www.kunstkamera.ru : ca 300 RUB / täiskasvanud; ca 100 RUB / õpilased

* Faberge Muuseum www.fabergemuseum.ru: pilet alates 400-500 RUB / täiskasvanud 

*Jussupovite palee www.yusupov-palace.ru iseseisvalt külastades: u. 700 - 900 RUB täiskasvanud / 500-600 RUB õpilased. Audiogiidi tagatisraha - u. 1000 RUB

*muuseum-makett Petrovskaja Akvatoria www.peteraqua.ru : 480 Rub / täiskasvanud ; 280 Rub / õpilased

*Tarbekunsti Muuseum Stieglitzi palees www.stieglitzmuseum.ru  : ca 200 RUB

* Menshikovi palee (18.saj. esimese poole kunst ja interjöör, Ermitaazi filiaal) www.hermitagemuseum.org : u.300 RUB / täiskasvanud ; 150 RUB / õpilased, tudengid

*Stroganovite palee (Vene Muuseumi filiaal) www.rusmuseum.ru : u.300 RUB täiskasvanud / 150 RUB õpilased, tudengid

* Okeanaarium www.planeta-neptun.ru/ocean : alates 450 - 550 RUB

*Vee muuseum www.vodokanal-museum.ru - maa-alune Peterburi, vee ja kanalisatsiooni toimimine läbi ajaloo, uus interaktiivne muuseum : alates 200-300 RUB täiskasvanu / 150-250 RUB õpilane, üliõpilane

Metroopilet www.metro.spb.ru :  45 RUB

Hinnasoodustuse saamiseks peab kaasas olema kehtiv õpilas - või üliõpilaspilet.

Sissepääsude hinnad võivad kallineda.

Grupikülastused - ekskursioonid muuseumides sees tuleb ette tellida ja tasuda.

Teadmiseks: Ilmad võivad olla Peterburis väga heitlikud, seepärast tuleks arvestada mitmeid võimalusi pakkuva garderoobiga, kindlasti kaasa võtta midagi kaitseks vihma eest. Koju ei tohiks jätta sõbralikku meelt ja head tuju. Raha soovitame vahetada juba Eestis.

Venemaa viisat saab iga reisija tasuta taotleda ise

https://electronic-visa.kdmid.ru/ 

Taotlemiseks vajalikud dokumendid:

 • pass, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu
 • üks digifoto ( .jpeg formaadis / värviline, hele taust, otsevaade, tõsine näoilme / foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud)
 • kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja ka täidetud küsimustik (saab täita ka büroos kohapeal)

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.

NB! Tiit Reisidel on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi- ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik ette näha.