Valgevene

Reisi aeg

(Ettetellimisel)

Ajakava

1. päev

1.päev Väljasõit kell 6.00 Sõidame Läbi Läti-Leedu. Lõunapaus Leedus. Õhtuks jõuame Valgevene pealinna Minskisse. Majutume hotelli 3 ööks

2. päev

2.päev Hommikusöök hotellis. Üldtutvustav ekskursioon Valgevene pealinnas Minskis, kus elavad rõõmsad inimesed ning kus olles hing puhkab. Teises maailmasõjas sai Minsk palju kannatada, kuid ehitati uuesti üles. Laiad tänavad ja avarad väljakud, kõrvuti stalinlik ampiir ja uusklassitsism. Bussieksursioon: Võitjate prospekt, monument Minsk-kangelaslinn, Võidu park, Minsk-Arena, Oktoobri väljak, Iseiseisvuse prospekt, Ohvitseride maja, riiklik tsirkus, Gorki park, Võidu väljak, rahvusraamatukogu. Jalgsiekskursioon: Vabaduse väljak, Püha Vaimu katedraal, Õnnistatud Neitsi Maarja katedraal, raekoda, Gostinõi Dvor, Iseseisvuse väljak, Püha Simeoni ja Jelena kirik.

Lõunasöök.

Vaba õhtu linna nautimiseks.

3. päev

3.päev. Hommikusöök. Esmalt sõidame Nemani klaasitehasesse. Vaatame kuidas valmivad kristall ja klaasesemed. Tehase poest on võimalik osta tehase hinnaga kristalli ja klaasi. Edasi sõidame Nesviži. Nesviži loss. Sealne ajalugu on tihedalt seotud Radzwillide suguvõsaga, kes juba 16.sajandil lasid siia ehitada lossi, mis tänaseks on kantud UNESCO kaitstavate objektide nimekirja. Lossis on põimunud nii Valgevene kui ka Radzwillide suguvõsa ajalugu, mis räägib traagikast, hirmust, mehisusest, eneseohverdusest ja loomulikult armastusest.

Lõunasöök.

Pärastlõunal sõidame Mir-i. Miri lossikompleksi vaatame väljast. Rikka ajalooga ning paljude saladuste ja legendidega seotud Miri loss on näide Valgevene 16. saj kaitseotstarbelisest arhitektuurist. Lossi kutsutakse vahel ka üheks seitsmest "Valgevene imest". 2000. aastast kuulub see UNESCO maailmapärandi nimistusse. Lossikompleksi kuuluvad veel: ümbritsevad muldvallid, inglise stiilis maastikupark, itaalia stiilis aed, tiik, kabel, mausoleum, mõisavalitseja maja jpm.

Õhtuks sõidame tagasi Minskisse.

4. päev

4.päev Hommikusöök. Alustame koduteed. Koju tagasi jõuame hilisõhtul.

Hind sisaldab

  • Bussisõidu
  • Reisisaatja teenuse
  • Majutuse 3 ööd koos hommikusöögiga
  • 2 lõunasööki
  • Nesvizi lossi külastuse
  • Nemani klaasitehase külastuse
  • valgevene grupiviisa

Lisatasu eest

Öhtusöögid.

Hinnad

Rühm 40  õpilast + 4 õpetajat  Hind: 275.- €

Rühm 30 õpilast + 3 õpetajat Hind: 315.- €