Riia valgusfesival Staro Riga

Reisi aeg

20. november 2020 - 21. november 2020 Soodushind: 125.00

Reisikirjeldus

Pimedat talveootust aitab eredamaks muuta Riia Valgusfestival!

Festival „Staro Riga” toimus esimest korda juba 2008 tänu entusiastlikele inimestele, kes tahtsid tuua pimedasse novembrikuusse rõõmu ja valgust. Vähem tähtis pole seegi, et novembris 1918 sündis Läti riik. Pimeda aja kirkamaks muutmine aitab kohalikel rõõmustada ka oma maa üle. Festivali käigus äratavad kunstnikud valgusinstallatsioonide abil ellu nii hooned, sillad, pargid, väljakud ja monumendid. Tihti lisandub valgusmängule ka muusika.

Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Mere pst. Vene Kultuurikeskuse eest kell 07.00. Kui on Pärnust reisiga liitujaid, siis teeme peatuse hotell Pärnu ees kell 08:30-8:45. Kohvipausi teeme Ikla Kantiinis.

Riiga sissesõites üldtutvustav linnaekskursioon. Kõigepealt sõidame Lidosse sööma. Pärast kehakinnitamist külastame juugendi muuseumi. Riiat on nimetatud juugendstiilis arhitektuuri pealinnaks. Üle kolmandiku kesklinna hoonetest on juugendstiilis, mida on rohkem kui teistes Euroopa linnades. Riia juugendi kohta on ka öeldud: sümfoonia kivis. 19. saj lõpus ja 20. saja alul oli populaarne toretsevate, uhkete kaunistustega hoonete ehitamine. Muuseum avati 2009 ja see asub kaunis piirkonnas ning korteris, kus 1907. aastani elas ja töötas üks Läti oma aja kuulsamaid arhitekte Konstantīns Pēkšēns, (1859–1928). Muuseumikülastus kohaliku giidiga. Vajadusel tõlge.

Pärast muuseumikülastus majutume kesklinna hotelli Tallink Hotel Riga****

Pärast majutumist lähme jalutama ja festivalist osa saama. Kas koos või iseseisvalt.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki paneme asjad bussi ja lähme turule. Küastame kuulsat Riia keskturgu, mis 1998 kanti UNESCO maailmapärandi nimistusse. Turg avati pidulikult 1930. Toona polnud see mitte ainult suurim, vaid ka parimaks ning kaasaegseimaks peetud turge Euroopas. Eri aegadel on keskturg asunud ikka Riia südames. Keskturg on tuntud 1920. aastatel ehitatud paviljonide poolest, mis algselt rajati küll sõjaväelisel otstarbel ja tegu on lennukiangaaridena. Keskturu lähedal asub ka Spīķeri loomekvartal.

Külastame ja arendame Riia kaubandust.

Alustame koduteed. Tagasi Tallinnasse jõuame õhtul 19.00 paiku.

Hind sisaldab

  • Bussisõidu
  • Majutuse koos hommikusöögiga Tallink Hotel Riga****
  • Jugendi muuseumi külastuse
  • Reisijuhi teenused
  •  valgusshowd

Lisatasu eest

  • Ühekohaline tuba   60.- €
  • Lõunasöögid