Saaremaa ringreis, jaanituli ja Indoneesia kultuuri- ja toidupäevad Mändjalas

Hind alates

175.00 €

Reisi aeg

Reisikirjeldus

Saaremaa - põnev meretagune paik!

Eesti suurimat saart, Saaremaad, teatakse hea puhkekohana, kus on omapärane loodus, palju vaatamisväärsusi ning hea saare huumor. Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asukoha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel roogkatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk. Saaremaal on mõnus!

Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest kell 07.30. Sõidame Virtsu. Kell 10.15 väljub praam Virtsust Kuivastusse. Kohtumine kohaliku giidiga ja algab ekskursioon. Külastatavad huviväärsused:  igapäevast elu elav ja samal ajal muuseumina toimiv Koguva küla (Juhan Smuuli sünnitalu Tooma, vana külakool ja Muhu naiste käsitöö).  Töötav tuuleveski – Eemu tuulik  (vaatame väljast). Väikese väina tamm – 3 km pikkune tammtee läbi Väikese väina. Kell 12.00 lõunasöögi võimalus Orissaares (palume ette tellida). Järgnevad huviväärsused: Maasilinna varemed - väljakaevamise ja osalise taastamise järgus olev keskaegne ordulinnus, Angla tuulikud – 5 tuuleveskist koosnev tuulikugrupp. Sõidame Mändjalga. Majutume hotelli Saaremaa. Õhtul: Indoneesia kultuuri esitus (tantsud, laulud, muusika) + Indoneesiapärane buffee õhtusöök. peale öhtusööki toimub väike Jaanituli hotelli mere rannas (koos kohaliku pillimehega)

2. päev

Hommikusöök hotellis. Külastatavad huviväärsused: Stebeli rannakaitsepatarei - II maailmasõja aegne militaarobjekt; Sõrve sääre tipp – kaugele Liivi lahte ulatuv kitsas poolsaar; Mõntu sadam, mille kaudu peeti laevaühendust Läti linna Ventspilsiga; Tehumardi lahinguväli – II maailmasõja ohvriterohke öölahingu toimumispaik. Kuressaare linn - Eesti noorim keskaegne linn, tänapäevane arenev maakonnakeskus, Kuressaare piiskopilinnus - Baltimaade ainus tervikuna ja oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne linnus. Söögivõimalus (palume ette tellida) ja vaba aeg Kuressaares. Asume koduteele. Teeme peatuse Eesti tuntuima loodusharulduse – Kaali meteoriidikraatri juures. Kell 18.10 praam Kuivastust Virtsu. Tallinnasse jõuame u. 21.00.

 

Majutuskohaks on Thalasso Spa hotell Saaremaa, mis asub Mändjalas kaunil mereäärsel rannal. Hotell on oma teenuste mitmekesisuse ja rahuliku õhkkonna tõttu sobilik puhkuseks ja spaahoolduste nautimiseks nii pere kui sõpradega.

Hind sisaldab

 • bussisõidu
 • praamipiletid Virtsu - Kuivastu - Virtsu
 • 1 öö majutust Thalasso Spa hotellis Saaremaa  kahekohalistes mugavustega tubades
 • hommikusöögi hotellis
 • Indoneesia kultuuri esituse(tantsud, laulud, muusika)
 • Indoneesiapärase buffee õhtusöögi
 • väikese Jaanitule peale Indoneesia programmi hotelli mere rannas (koos kohaliku pillimehega)
 • Koguva küla, Angla tuulikuteala, Laasu talu ja Kuressaare lossi piletid
 • giiditeenuse

Lisatasu eest

 • lõunasöök esimesel ja teisel päeval. Hind 10 € söögikord (palume ette tellida)
 • ühekohalise toa lisatasu 35 €