Jordaania

Reisi aeg

17. aprill 2020 - 26. aprill 2020 Soodushind: 1950.00

Reisikirjeldus

NB! Seoses eriolukorra välja kuulutamisega Eestis jääb Jordaania reis ära!  Tegeleme edasise info väljaselgitamisega.

Jordaania Hašimiidi Kuningriik on riik Lähis-Idas. Piirneb Iisraeli, Jordani Läänekaldaga, Süüria, Iraagi ja Saudi Araabiaga. Kuni 1946. aastani kandis riik nime Transjordaania. Jordaania alad on kuulunud Rooma, Bütsantsi (4. sajand), Araabia Kalifaadi (630. aastast) ja Osmani impeeriumi (1517–1918) koosseisu. I maailmasõja lõpul tõrjuti Suurbritannia toel Jordaania aladelt türklased välja. 1920. aastal liideti Jordaania territoorium Suurbritannia hallatud Palestiina mandaatterritooriumi osaga. 1921. aastal eraldati sellest Transjordaania, mis sai iseseisvaks emiraadiks.1946. aastal loodi sõltumatu Transjordaania Hašimiidi Kuningriik. Aastast 1950 on Jordaania Hašimiidi Kuningriik.1967. aastal kaotas sõjas Iisraeliga Jordani läänekalda, mille tagajärjel elab Jordaanias ligi 2 miljonit Palestiina põgenikku, mis moodustab kolmandiku riigi rahvastikust. 1994 sõlmis Iisraeliga rahulepingu. Alates aastast 1955 on Jordaania ÜRO liige.

Reisijuhiks ja vestluste läbiviijaks on  teoloogiadoktor ja professor Arne Hiob

Lennukava

TK1424 FR 17APR TLLIST SC 1225 1545

TK 822 FR 17APR ISTAMM KK 1750 2010

TK 817 SU 26APR AMMIST KK 0925 1200

TK1421 SU 26APR ISTTLL KK 1430 1745 

Ajakava

1. päev

17.04.2020  Koguneme Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures kell 10.30. Lend Tallinn – Istanbul – Amman. Saabumine Q.A.I Lennujaama kell 20.10. Meie kohalik vastuvõtja tervitab meid lennujaamas. Piiriületuse formaalsused. Kohalik buss viib meid Downtown Hotel Ammani. majutume 1 ööks. Õhtusöök hotellis.

2. päev

18.04.2020 Peale hommikusööki sõidame Mukawiri mäele (Machaerus), mis asub u. 45 km kaugusel Ammanist. Siin mäe otsas asub Herodes Suure kindlus, mille pärast Herodese surma päris tema poeg Herood Antipas. Mäetipus asuvat linnust nimetatakse tänapäeval  Mukawiriks. Siit avaneb suurepärane vaade Surnumere piirkonnale, Palestiina  ja Püha maa kaugetele kõrgendikele. Päeva tipphetk on mäe tipus asuv Um Rasa linna varemed. Seal on säilinud Rooma, Bütsantsi ja moslemite algaja jäänukeid 3.-9.sajandini. Kaitsealal on säilinud 16 kirikut. Tähelepanuväärne on Püha Stepheni kiriku põrandamosaiik. Kaks kandilist torni on ainsad, mis tunnistavad, et neis paigus tegutsesid sambapühakud (askeetidest mungad, kes elasid mõne samba või torni otsas). Ümbruses on näha põuaala iidse maaviljeluse jälgi. Just seal olevat kaupmehena rännanud prohvet Muhamed kohanud munka, kes veenis teda monoteismi eelistes. Õhtuks sõidame Surnumere äärde. Majutume hotelli Hilton Dead Sea 3 ööks. Õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust

3. päev

19.04.2020. Hommikusöök hotellis. Vaba päev ja puhkus Hilton Dead Sea hotellis. Õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

4. päev

20.04.2020. Dead Sea – Bethany – Mont Nebo - Madaba. Peale hommikusööki sõidame Jordani jõe ääres asuvasse Betaaniasse, Jeesuse ristimispaika. Paik on tuntud nii piiblist kui ka Bütsantsi ja keskaja tekstidest. Seal tehakse pidevalt uusi väljakaevamisi ja taastamistöid. Nebo mägi on paik, kust prohvet Mooses nägi nn Tõotatud maad. Siia olevat ta ka maetud. Mägi on üle 800 meetri üle mere pinna ja on saanud tuntud palverännaku kohaks. Mäe kõrgemail tipul Syaghas on avastatud 4. sajandil Moosese surma mälestuseks ehitatud Bütsantsi kiriku ja kloostri varemeid. Tänapäevases kabelis on võimalik näha suurepäraseid mosaiikpõrandate jääke erinevatest perioodidest. Edasi sõidame Madabasse, kus vaatame 6 saj pärinevat Kreeka Ortodoksi kirikut, rohke mosaiigiga Neitsi Maarja kirikut jne. Õhtuks sõidame tagasi Surnumere äärde hotelli. Õhtusöök.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

5. päev

21.04.2020. Hommikusöök hotellis. Päeva programm: Dead Sea –Wadi Rum – Jeep Tour –Camel Ride –Wadi Rum

Pärast hommikusööki sõidame nn. "Kuu orgu" (Valley of the Moon). Wadi Rum on maailma kõige muljetavaldavam kõrb. Seal on meil 2-tunnine 4x4-jeepi-safari, et nautida  ühte erakordset loodusmaastikku oma kaljuste mägede ja punase liivaga. Teeme kaamelisõidu, naudime päikeseloojangut kõrbes. Ööbimine ja õhtusöök  Wadi Rum luksuslikus campis - Memories Aisha Luxury.

6. päev

22.04.2020. Wadi Rum –Petra –Aqaba.  Peale hommikusööki sõidame Petrasse. Petra on maailma üks kuulsamaid arheoloogilisi paiku, kus muistse idamaa traditsioonid sulanduvad hellenistliku arhitektuuriga. Petra rajasid 6 saj enne kristlust araablased – semiidi rahvas. Petras asuvad tähelepanuväärsed Rooma reliikviad, sealhulgas 1.saj pärit kaljusse raiutud teater, kuhu mahub 8000 inimest, siin on templid, võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Kaljulinn Petra on valitud seitsme uue maailmaime hulka. Õhtuks sõidame Aqabasse ja majutume hotelli Double Tree By Hilton kaheks ööks. Õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

7. päev

23.04.2020. Hommikusöök hotellis. Vaba päev ja puhkus Double Tree By Hilton hotellis. Õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

8. päev

24.04.2020 Aqaba. Peale hommikusööki tutvume Aqaba linnaga. Aqaba on linn Jordaanias Punase mere Al-‘Aqabah' lahe kaldal ja on Jordaania ainuke meresadam. Aqaba loss ja muuseum – Aqaba kindlus, tuntud ka kui Mamluki kindlus, ehitati ümber 1587 aastal viimase Mamloki sultani poolt ja on peale seda mitmeid kordi oluliselt ümber ehitatud.

Edasi külastame Aqaba Muuseumi, kus asub Islami kollektsioon alates seitsmendast kuni kaheteistkümnenda sajandini. Seejärel külastame Aqaba akvaariumi, mis on osa Mereteaduse kompleksist. Näha saab rohkem kui 30 erinevat liiki kivistunud ja pehmeid koralle, selgrootuid ja umbes 45 liiki kalu. Pärastlõunal Sõidame Ammani. Majutume Downtown Hotel Ammani. Õhtusöök.

9. päev

25.04.2020. Hommikusöök hotellis. Linnaekskursioon Jordaania pealinnas Ammanis. Külastame linna vanemat ja uuemat osa, Rooma teatrit ja Arheoloogiamuuseumit Muuseumis on esindatud ulatuslik Jordaania ajaloo ja kultuuripärand. Muuseum on ka riiklik õppimis- ja teaduskeskus. Siin asuvad ka vanad Surnumere kirjarullid. Professor Julio Trebolle Barrera, kes on Surnumere kirjarullide rahvusvahelise toimetajate töörühma liige, väidab: „Jesaja kirjarull” [Kumranist] annab vääramatuid tõendeid, et juudi ümberkirjutajate käe läbi toimunud piibliteksti edasiandmine rohkem kui tuhandeaastase perioodi jooksul on olnud äärmiselt täpne ja hoolikas. Sõidame tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

 

10. päev

26.04.2020. Varane hommikusöök hotellis. Seejärel võtame suuna Queen Alia lennujaama poole. Lend Amman - Istanbul -Tallinn.26.04.2020 Lendame koju.

TK 817 SU 26APR AMMIST  09.25 12.00

TK1421 SU 26APR ISTTLL  14.30  17.45

Tallinnasse jõuame kell 17.45.

Hind sisaldab

 • Lennupiletid Tallinn - Amman - Tallinn (hinna sees ära antav pagas 30 kg + käsipagas 8 kg)
 • Kohalik reisisaatja kogu reisi vältel
 • Jordaania viisa vormistamine
 • Majutus hotellis****-***** koos hommiku ja õhtusöögiga
 • Bussitransport kogu reisi vältel vastavalt programmile
 • Üks pudel mineraalvett bussis igal sõidu päeval
 • Kõik muuseumide sissepääsud vastavalt programmile
 • Jeep-safari ja kaameli sõit kõrbes

Lisatasu eest

 • Ühekohalise toa lisatasu 650.- €
 • Jootraha giidile ja bussijuhile
 • Lõunasöögid
 • Reisikindlustus

Hinnad

Soodushind: 1950.- €

Ühekohalise toa lisatasu: 650.- €

Kindlustus:

vanuseklass tervisekindlustus / 10 päeva

tervisekindlustus koos põhjendatud reisitõrkega / 10 päeva

0-6a 46.96 EUR 168.56 EUR
7-18a 23.48 EUR 84.28 EUR
19-64a 23.01 EUR 82.59 EUR
65-70a 35.22 EUR 126.42 EUR
71-79a 46.96 EUR 168.56 EUR
80+a 70.44 EUR 252.84 EUR

 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanik vajab Jordaaniasse reisimiseks viisat, mille saab piirilt. Viisa maksumus sisaldub reisipaketi hinnas. NB! Palume 1 kuu enne reisi edastada Tiit-Reisidele passi andmed, millega reisite Jordaaniasse (isikukood, passi number, välja andmise kuupäev, kehtivuse lõpu kuupäev).

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Jordaanias välisesindus ja seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda kohapeal olevate teiste Euroopa Liidu liikmesriikide reisiinfo ja reisihoiatustega.

Jordaania kohalikud seadused ja tavad lähtuvad islami traditsioonist. Külalisena riigis on soovitav järgida kohalikke tavasid, et vältida vääritimõistmist, eriti Ramadani ajal.

Jordaania reisiinfo http://www.visitjordan.com/

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Ammanis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RAHA

Kohalik rahaühik on Jordaania Dinar, sümbol JD. Valuutat saab vahetada kohalikes pankades, valuutavahetuspunktides ja suuremates hotellides. Kurss 1 JD = 1,199 EUR

KREDIITKAARDID

Kaardiga saab maksta suuremates restoranides, hotellides, kaubamajades. Väiksemates poodides eelistatakse sularahas (kohalikus rahas) tasumist. Tänavakaubanduses saab hakkama vaid sularahaga.

RIIETUS

Jordaania on peamiselt moslemimaa. Mosleminaiste riietus katab nende käed, jalad ja juuksed. Turistidele ei ole selline riietus kohustuslik, kuid väga paljastav riietus ei ole sobilik. Väga konservatiivne riietusstiil (nii naistele kui meestele) on soovitatav eriti Ammani vanalinnas ning väljaspool linnu. Lühikesi pükse ei kanna kumbki sugupool, eriti oleksid need kohatud Ammanis. Topless päevitamine on keelatud, eelistatakse ühes tükis ujumistrikood. Kaheosalised päevitusriided on lubatud hotellide basseinide ääres.