Jordaania

Hind alates

1850.00 €

Reisi aeg

11. aprill 2018 - 19. aprill 2018 (Välja müüdud)

Reisikirjeldus

Jordaania Hašimiidi Kuningriik on riik Lähis-Idas. Piirneb Iisraeli, Jordani Läänekaldaga, Süüria, Iraagi ja Saudi Araabiaga. Kuni 1946. aastani kandis riik nime Transjordaania. Jordaania alad on kuulunud Rooma, Bütsantsi (4. sajand), Araabia Kalifaadi (630. aastast) ja Osmani impeeriumi (1517–1918) koosseisu. I maailmasõja lõpul tõrjuti Suurbritannia toel Jordaania aladelt türklased välja. 1920. aastal liideti Jordaania territoorium Suurbritannia hallatud Palestiina mandaatterritooriumi osaga. 1921. aastal eraldati sellest Transjordaania, mis sai iseseisvaks emiraadiks.1946. aastal loodi sõltumatu Transjordaania Hašimiidi Kuningriik. Aastast 1950 on Jordaania Hašimiidi Kuningriik.1967. aastal kaotas sõjas Iisraeliga Jordani läänekalda, mille tagajärjel elab Jordaanias ligi 2 miljonit Palestiina põgenikku, mis moodustab kolmandiku riigi rahvastikust. 1994 sõlmis Iisraeliga rahulepingu. Alates aastast 1955 on Jordaania ÜRO liige.

Reisijuhiks ja vestluste läbiviijaks on  teoloogiadoktor ja professor Arne Hiob

Lennukava

TK1424 WE 11APR TLL IST 1230 1550
TK 812 WE 11APR IST AMM 2050 2355
TK 813 TH 19APR AMM IST 0640 0905
TK1421 TH 19APR IST TLL 1425 1735

Ajakava

1. päev

11.04.2018. Koguneme Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures kell 10.30. Lend Tallinn – Istanbul – Amman. Saabumine Q.A.I Lennujaama kell 23.55. Meie kohalik vastuvõtja tervitab meid lennujaamas. Piiriületuse formaalsused. Kohalik buss viib meid Aqabasse ( 300 km )  , majutume 3 ööks hotelli Double Tree By Hilton*****.

2. päev

12.04.2018. Peale hommikusööki vaba päev luksuslikus Aqaba Hotellis. Õhtul ühine õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

3. päev

13.04.2018. Aquaba. Peale hommikusööki tutvume Aqaba linnaga. Aqaba on linn Jordaanias Punase mere Al-‘Aqabah' lahe kaldal ja on Jordaania ainuke meresadam. Aqaba loss ja muuseum – Aqaba kindlus, tuntud ka kui Mamluki kindlus, ehitati ümber 1587 aastal viimase Mamloki sultani poolt ja on peale seda mitmeid kordi oluliselt ümber ehitatud.

Edasi külastame Aqaba Muuseumi, kus asub Islami kollektsioon alates seitsmendast kuni kaheteistkümnenda sajandini. Seejärel külastame Aqaba akvaariumi, mis on osa Mereteaduse kompleksist. Näha saab rohkem kui 30 erinevat liiki kivistunud ja pehmeid koralle, selgrootuid ja umbes 45 liiki kalu. Õhtusöök hotelli restoranis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

4. päev

14.04.2018. Petra. Peale hommikusööki sõidame Petrasse. Petra on maailma üks kuulsamaid arheoloogilisi paiku, kus muistse idamaa traditsioonid sulanduvad hellenistliku arhitektuuriga. Petra rajasid 6 saj enne kristlust araablased – semiidi rahvas. Petras asuvad tähelepanuväärsed Rooma reliikviad, sealhulgas 1.saj pärit kaljusse raiutud teater kuhu mahub 8000 inimest, siin on templid, võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Kaljulinn Petra on valitud seitsme uue maailmaime hulka.

Õhtuks sõidame maailma madalaimasse paika Surnumere ääres. Õhtusöök ja majutus (3 ööks) Dead Sea hotellis Crown Plaza***** või Kempinski*****.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust. 

5. päev

15.04.2018. Vaba päev Dead Sea Crown Plaza***** või Kempinski***** hotellis. Õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

6. päev

16.04.2018. Dead Sea – Bethany – Mont Nebo - Madaba. Peale hommikusööki sõidame Jordani jõe ääres asuvasse Betaaniasse, Jeesuse ristimispaika. Paik on tuntud nii piiblist kui ka Bütsantsi ja keskaja tekstidest. Seal tehakse pidevalt uusi väljakaevamisi ja taastamistöid. Nebo mägi on paik, kust prohvet Mooses nägi nn Tõotatud maad. Siia olevat ta ka maetud. Mägi on üle 800 meetri üle mere pinna ja on saanud tuntud palverännaku kohaks. Mäe kõrgemail tipul Syaghas on avastatud 4. sajandil Moosese surma mälestuseks ehitatud Bütsantsi kiriku ja kloostri varemeid. Tänapäevases kabelis on võimalik näha suurepäraseid mosaiikpõrandate jääke erinevatest perioodidest. Edasi sõidame Madabasse, kus vaatame 6 saj pärinevat Kreeka Ortodoksi kirikut, rohke mosaiigiga Neitsi Maarja kirikut jne. Õhtuks sõidame tagasi Surnumere äärde hotelli. Õhtusöök.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

7. päev

17.04.2018. Mahhairos - Umm Ar Rassas – Amman. Peale hommikusööki lahkume hotellist ja sõidame Surnumere idaosas mäetipus asuvasse Mahhairose kindluse varemetesse. Flavius Josephuse sõnul on see Ristija Johannese vangistuse ja hukkamise koht. Kindlusega on seotud ka järgmised Uue Testamendi tegelased: Heroodes Suur; tema poeg, Tetrach Heroodes Antipas; tema teine naine, printsess Heroodias ja tema tütar, printsess Salome. Naudime ka kaunist panoraamvaadet ümbritsevale maastikule, Surnumerele ja Jordani läänekaldale. Edasi liigume Umm Ar Rassas-i. Rooma sõjavägi kasutas seda paika garnisoni asulana. Hiljem asusid siia elama kristlased ja islami kogukonnad. Aastal 2004 kirjutati ala UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Õhtuks sõidame Ammanisse, õhtusöök ja majutus.

Vestlusõhtu: arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

8. päev

18.04.2018. Peale hommikusööki sõidame Um Qais-sse. Uurime põnevaid varemeid, tänavaid, basaltteatrit, linna väravaid ja naudime imelist vaadet Jordani orule, Galilea merele ja Golani kõrgendikule. Sõidame tagasi Ammani. Linnaekskursioon Jordaania pealinnas Ammanis. Külastame linna vanemat ja uuemat osa, Rooma teatrit ja Arheoloogiamuuseumit Muuseumis on esindatud ulatuslik Jordaania ajaloo ja kultuuripärand. Muuseum on ka riiklik õppimis- ja teaduskeskus. Siin asuvad ka vanad Surnumere kirjarullid. Professor Julio Trebolle Barrera, kes on Surnumere kirjarullide rahvusvahelise toimetajate töörühma liige, väidab: „Jesaja kirjarull” [Kumranist] annab vääramatuid tõendeid, et juudi ümberkirjutajate käe läbi toimunud piibliteksti edasiandmine rohkem kui tuhandeaastase perioodi jooksul on olnud äärmiselt täpne ja hoolikas. Sõidame tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.

Vestlusõhtu: Kokkuvõtted reisil nähtust, arutlused Piiblist, ajaloost, tänapäevast ja paljust muust.

9. päev

19.04.2018. Varahommikul lahkume hotellist. Võtame kaasa pakitud hommikusöögi ja alustame oma teed Queen Alia lennujaama poole. Lend Amman - Istanbul -Tallinn. Tallinnasse jõuame kell 17.35. Reis on läbi.

Hind sisaldab

 • Lennupiletid Tallinn - Amman - Tallinn (hinna sees ära antav pagas 30 kg + käsipagas 8 kg)
 • Kohalik reisisaatja kogu reisi vältel
 • Jordaania viisa vormistamine
 • Majutus hotellis***** koos hommiku ja õhtusöögiga
 • Bussitranport kogu reisi vältel vastavalt programmile
 • Üks pudel mineraalvett bussis igal sõidu päeval
 • Kõik muuseumide sissepääsud vastavalt programmile

Lisatasu eest

 • Ühekohalise toa lisatasu 560.- €
 • Jootraha giidile ja bussijuhile
 • Lõunasöögid
 • Reisikindlustus

Hinnad

Soodushind: 1700.- €

Ühekohalise toa lisatasu: 560.- €

Kindlustus:

vanuseklass tervisekindlustus / 9 päeva

tervisekindlustus koos põhjendatud reisitõrkega / 9 päeva

0-6a 43.83 EUR 142.95 EUR
7-18a 21.92 EUR 71.48 EUR
19-64a 21.48 EUR 70.04 EUR
65-70a 32.87 EUR 107.21 EUR
71-79a 43.83 EUR 142.95 EUR
80+a 65.75 EUR 214.43 EUR

 

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanik vajab Jordaaniasse reisimiseks viisat, mille saab piirilt. Viisa maksumus sisaldub reisipaketi hinnas. NB! Palume 1 kuu enne reisi edastada Tiit-Reisidele passi andmed, millega reisite Jordaaniasse (isikukood, passi number, välja andmise kuupäev, kehtivuse lõpu kuupäev).

TÄHELEPANUKS

Eestil puudub Jordaanias välisesindus ja seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda kohapeal olevate teiste Euroopa Liidu liikmesriikide reisiinfo ja reisihoiatustega.

Jordaania kohalikud seadused ja tavad lähtuvad islami traditsioonist. Külalisena riigis on soovitav järgida kohalikke tavasid, et vältida vääritimõistmist, eriti Ramadani ajal.

Jordaania reisiinfo http://www.visitjordan.com/

Konsulaarabi saab Eesti aukonsulaadist Ammanis või lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi esindusest.

RAHA

Kohalik rahaühik on Jordaania Dinar, sümbol JD. Valuutat saab vahetada kohalikes pankades, valuutavahetuspunktides ja suuremates hotellides. Kurss 1 JD = 1,199 EUR

KREDIITKAARDID

Kaardiga saab maksta suuremates restoranides, hotellides, kaubamajades. Väiksemates poodides eelistatakse sularahas (kohalikus rahas) tasumist. Tänavakaubanduses saab hakkama vaid sularahaga.

RIIETUS

Jordaania on peamiselt moslemimaa. Mosleminaiste riietus katab nende käed, jalad ja juuksed. Turistidele ei ole selline riietus kohustuslik, kuid väga paljastav riietus ei ole sobilik. Väga konservatiivne riietusstiil (nii naistele kui meestele) on soovitatav eriti Ammani vanalinnas ning väljaspool linnu. Lühikesi pükse ei kanna kumbki sugupool, eriti oleksid need kohatud Ammanis. Topless päevitamine on keelatud, eelistatakse ühes tükis ujumistrikood. Kaheosalised päevitusriided on lubatud hotellide basseinide ääres.