Kultuuri ja puhkusereis Maltale

Hind alates

1080.00 €

Reisi aeg

05. oktoober 2017 - 12. oktoober 2017 (Välja müüdud)

Reisikirjeldus

Malta on saar Vahemeres ja riik, kus iidne ja moodne moodustavad omamoodi sünteesi. Hoolimata ajaloolistest ning erinevatest religioossetest mõjudest on maltalased jäänud lojaalseks oma religioonile. Praegugi peetakse Maltat Poola järel kõige katoliiklikumaks riigiks Euroopas. Selle tõenduseks on nii saarel paiknevad 365 pompöösset kirikut (üks kirik ruutkilomeetri kohta) kui ka maltalaste igapäevaelu kujundavad kristlikud tavad. Kohalike sõnul on kristlusel kohati isegi suurem kultuuriline kui religioosne tähendus.

Malta on ainus riik maailmas, kus kasutatakse araabia keelt ladina kirjas. Ülihuvitav maa. Kindlasti üks suurimaid ja põnevamaid kultuure oma mitmekesisuses kogu maailmas.

Ajakava

1. päev

1 päev. 5.10. Kogeneme Tallinna Lennujaamas kell 12.00 väljuvate lendude infotabloode juures. Lend Tallinn - Frankfurt - Malta väljub kell 13.45.

 • 05. oktoober 13:45 - 15:10 Tallinn - Frankfurt Lufthansa LH 881
 • 05. oktoober 20:20 - 22:50 Frankfurt - Malta Lufthansa LH1312

Sõidame bussiga hotelli. Majutume. Hotellid: Le Meridian ***** või St. Julians Bay Hotel***

2. päev

2 päev. 6.10. Kell 09.00 sõidame ühistranspordiga (mis on Maltal fantastiliselt hästi korraldatud) Malta barokksesse pealinna Vallettasse. Linn kuulub ühena kolmest Malta vaatamisväärsusest UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Ülemine ja alumine Barrakka ja Hastings'i aed, kust avanevad imekaunid vaated kindlustele ja kogu lahele. Kui tulla ülemisse Barrakka aeda vahetult enne südapäeva, siis on võimalik osa saada kahurite saluuditseremooniast, milline traditsioon on kestnud sajandeid.

1577 Malta ordurüütlite poolt ehitatud, kuid sajandite jooksul täiendatud Ristija Johannese katedraali, kuhu barokiajastu fännid ja Caravaggio fantastilise loomingu austajad võiksid end tundideks unustada. Katedraali muuseumi külastus.

Võimalik külastada ka rohkearvulisi teisi muuseume linnas, samuti Anglikaani kirikut, kus asub ajalooline orel, millel G. F. Händel omal ajal mängis orelipartiid oma kuulsa oratooriumi “Messias” maailmaesiettekandel.

Kindlasti ka kohvipausid imelistel vanalinna tänavatel.

3. päev

3 päev. 7.10. Kell 09.00 sõidame bussiga välja Le Meridien hotelli eest. Sihtkohaks Mdina ja Rabat.

Mdina on keskaegne kõrgete kivimüüridega kunagine Malta pealinn, mis ehitati saare kõrgeimale künkale. Linna ei tee eriliseks ainult suurejoonelised palazzo’d või imekaunis vaade tervele saarele, vaid ka imepärane vaikus ja rahu. Sellest ka hüüdnimi ’The Silent City’.

Mdinas asub Malta peakatedraal, mis on pühendatud St. Paulile.

Barokse värava kaudu liigume Mdina eeslinna Rabati. Siin asub apostel Pauluse grott, kus ta elas kolm kuud ajal, kui tormi tõttu laev purunes ja ta uhuti Malta rannikule. Sellest pärimusest on teade ka Piiblis, Apostlite tegude raamatus (peatükk 27-28).

Siin asuvad ka 3. saj pärinevad St. Pauli ja St. Agatha katakombid. Keeruline tunnelite ja saalide labürint viib meid tagasi aega, kus Maltat valitsesid roomlased ning Mdina oli saare pealinn. Katakombid on olnud nii roomlaste matmispaigaks kui ka vara-kristlaste salajaseks kohtumiskohaks.

Tagasiteel teeme peatuse kuulsas käsitööliste külas Ta ´Qali ja Mosta linnas, kus asub maailma suuruselt kolmas kuppelkirik – Mosta katedraal (toomkirik). Vaatleme ka imelist Mosta linna arhitektuuri.

4. päev

4 päev. 8.10. Laevasõit Comino saarele, mis on põhimõtteliselt alaliselt asustamata. Saarel on üks hotell, kuid see on avatud vaid aprillist oktoobrini. Cominos on vapustavad loodusreservid, linnukaitseala ja kaunid rannad helesinise laguuniga. Siinne vesi ja liivarand on üks kõige ilusamaid kogu Euroopas. Puhkame, kes soovib snorgeldada, on võimalik. Tagasiteel teeme peatusi paljude kaljude juures, kuhu vesi on uuristanud suured ja uhked koopad.

5. päev

5 päev. 9.10. Kell 09.00 väljasõit Le Meridian Hotelli eest. Hommikupoolikul vaatame imekaunist Vittoriosa linna, mis asub Vallettast ca 15 km kaugusel.

Edasi suundume Paola Hypogeumi, maa-alusesse eelajaloolisse matmispaika, mis avastati alles 1902.a ehitustööde käigus. Hal Saflieni Hypogeum on keeruline, omavahel ühendatud maa-alune kambrite süsteem, mis asetseb kolmel erineval tasemel. Varaseim pärineb u 4000 a-st enne Kristust ja seda kasutati paljude sajandite vältel kuni u 2500 eKr. Edasi suundume Tarxieni. Selle paiga templid on ehitatud 3600 – 2500 enne Kristust.

Lõunaks sõidame Marsaxlokki, idüllilisse kalurikülla, mida kujutatakse pea kõikidel Malta postkaartidel. Näeme traditsioonilisi värvilisi kaluripaate luzzu’sid, millega kohalikud püüavad siinsetes vetes levinud lampuki kala.

Ilusa ilma korral sõit sinisesse koopasse – imelisse Blue Grottośse (kuhu siiski pääseb vaid väga vaikse ilmaga). Edasi Hagar Qim'i templid.

Saare lõunaosas paiknevad ühed maailma vanimad religioossed ehitised – megaliittemplid Hagar Qim ja Mnajdra, mida UNESCO Maailma Kultuuriväärtuste komisjon nimetab unikaalseteks arhitektuurilisteks meistriteosteks. Neid külastas 2016. aastal ka Inglise Kuninganna Elisabeth.

6. päev

6 päev. 10.10. Kell 09.00 lahkume hotellist koos pagasiga ja sõidame Gozo saarele, mis asub arhipelaagi suuruselt teise saarena Malta saarelt umbes 25-minutise praamisõidu kaugusel. Saar on otsekui imeline paradiis. Sõit kestab ca 40 minutit.

Asume hotelli St. Patrick Xlendi Bays, ilusa liivaranna ääres. Puhkus. Kui võimalik, katsume külastada ka ühte veinikeldrit. Gozo veini kvaliteet on imeline ja tasub proovimist.

7. päev

7 päev. 11.10. Alustame kell 09.00. Tutvume Gozo saare vaatamisväärsustega ja pealinna Victoria (Rabat), kus külastame võimsat Citadelli. Sealt saadud põnevatele ajalooteadmistele ja rohketele muuseumitele lisandub suurepärane vaade kogu saarele.

Edasi Dwejra ja kuulus Azuri aken, mis kahjuks hävines märtsitormis 2017.

Järgnevalt Ggantija templid, kõige vanemad kiviehitused maailmas (vanus 600 aastat enne esimest Egiptuse püramiidi ehitust). Kuulsa ja imelise Kalypso koopa külastus.

Külastame ka kuulsat palverändurite paika - Ta Pinu basiilikat, mida olevat külastanud ka Neitsi Maarja 19 sajandi lõpus ja mida on hiljem külastanud mitmed Rooma paavstid.

8. päev

8 päev. 12.10. Hommikul kell 11.00 lahkume hotellist koos asjadega. Suundume Malta peasaarele. Teeme u 3 tunnise ekskursiooni.

Vaatame apostel Pauluse laevahuku kohana tuntud St. Pauli lahte ja selle ümbrust ning selle sündmuse mälestuskirikut.

Lennuvälja lähedal vaatame veel Gudja koobast.

Lendame tagasi koju.

 • 12. oktoober 17:20 - 20:00 Malta - Frankfurt Lufthansa LH1311
 • 12. oktoober 20:50 - 00:05* Frankfurt - Tallinn Lufthansa LH 884

Hind sisaldab

 • Lennupiletid koos äraantava pagasiga 23kg
 • Majutuse koos hommikusöögiga Maltal ja Gozol
 • Bussisõidud lennujaamast hotelli
 • Bussisõidu Maltalt Gozole ja sealt tagasi lennujaama
 • Giidi- ja reisisaatja teenused

Lisatasu eest

 • Tasulised sissepääsud
 • Õhtusöögid
 • Muuseumide külastamise pakett
 • Reisikindlustus

Hinnad

Reisipaketi hind:

 • HIND 1370 €  /  Hotellis Le Meridian***** ja St.Patrick Xlendi Bays **** merevaatega toas 
 • Ühekohalise majutuse lisatasu: 470 €

 

 • HIND 1080 €  /  St. Julians Bay Hotel*** ja St.Patrick Xlendi Bays**** oruvaatega toas 
 • Ühekohalise majutuse lisatasu: 235 €

Hind sisaldab: lennupiletid, majutuse vastavalt valikule koos hommikusöögiga, giid-reisijuhtide teeninduse, bussisõidud kõikidel päevadel vastavalt programmile, Gozole sõit.

MUUSEUMI KÜLASTUSE PAKETT

 • Hind: 116 € / 18-59 aastased
 • Hind: 86 € / seeniorid 60+ ja noored 12-17a

Muuseumi piletite pakett Sisaldab: Ristija Johannese katedraal; St. Pauli katedraal ja katakombid; Mosta katedraal; terve päeva väljasõit Comino saarele; Hal Saflieni Hypogeum; Tarxieni templid; sõit sinisesse koopasse – Blue Grottośse; Hagar Qim'i templid; Victoria Citadelli pilet; Ggantija templid; Kalypso koopa külastus.

Hotellid Maltal:

Le Meridien St.Julians Hotel & SPA*****   http://www.lemeridienmalta.com/

või  St.Julian’s Bay Hotel***  http://stjuliansbayhotelmalta.com/  

Hotell Gozol:

St. Patrick’s Hotel****   www.stpatrickshotel.com

Kindlustus:

tervisekindlustus

 • 7-18a 9.63 €
 • 19-64a 9.44 €
 • 65-70a 14.44 €
 • 71-79a 19.26 €
 • 80+a 28.89 €

tervisekindlustus koos põhjendatud reisitõrkega

 • 7-18a 27.47 €
 • 19-64a 26.92 €
 • 65-70a 41.20 €
 • 71-79a 59.94 €
 • 80+a 82.40 €