Kurgja

Reisi aeg

(Ettetellimisel)

Reisikirjeldus

Võimalus tutvuda ülemöödunud sajandi suurmehe elu ja tegevusega ning näha, kuidas tema mõtted ja teod on tänapäeval rakendatud. Teeme talutöid nii, nagu rohkem kui sada aastat tagasi.

Kurgja Talumuuseum asub maadel, mis kunagi kuulusid 19.sajandil elanud poliitika- ja ühiskonnategelasele, õpetajale ja põllumehele C.R. Jakobsonile. Algsed hooned on säilitatud või taastatud jooniste järgi. Sisustatud on karjalaut, ait, saun, mesipuude talvehoone, veski. Uusehitusena on valminud rehi. Muuseumi peahoones on C.R.Jakobsoni ( 1841 – 1882 ) elutegevust tutvustav ekspositsioon. Kõiki talutöid tehakse nii, nagu üle saja aasta tagasi. Muuseumitöötajad korraldavad eriprogramme vastavalt tellija soovile – “Sügis talus”, Jõulud talus”, “Vastlad” jpm.

Programmide kirjeldused

Reis algab kokkulepitud ajal grupile sobivast kohast Tallinnast või lähistelt
Sõiduaeg – umbes 2,5 tundi
Kurgjal ootab gruppi muuseumi giid
Programmi kestvus on umbes 2 – 2,5 tundi.

Ajakava

Hind sisaldab

  • Bussisõit
  • Giid / programm Kurgjal
  • Karask, tee

Lisatasu eest

  • Tellida muuseumis lõunasöök – nt. päevapraad lastele 3.40 €
  • Külastada Eesti Ringhäälingumuuseumi Türil. Muuseum avati 2001. aastal ning tutvustab ringhäälingu algusaegu. Näha saab raadiovastuvõtjaid, stuudio- ja saatetehnikat.
  • Käia Paide Vallimäel ja Vallitornis, kus täna asub Wittensteini ajakeskus. Ajakeskuses rännates saavad külalised ajamasina rolli täitva lifti abil ülevaate Eesti ajaloost, alustades maa-alusest muinasajast, liikudes läbi orduaja, kuningate aja, tsaariaja, Eesti aja, okupatsioonide aja ning lõpetades  ajakeskuse kahel kõrgemal korrusel eksponeeritud taasiseseisvumise ning euroajaga.

Hinnad

Rühma suurus 30 40

Hind õpilase kohta

35€ 30€

Tasuta õpetajaid

3 4