Kunda ja Rakvere

Reisi aeg

(Ettetellimisel)

Reisikirjeldus

Tule ja vaata, Kunda ei ole enam tolmune linn! Kunda muuseum, sadam ja tsemenditehas (võimalik väga huvitav ekskursioon tehases) – Toolse Ordulinnuse varemed looduskaunil paekaldal – Rakvere Linnakodaniku Majamuuseum – ordulinnuse varemed Vallimäel ja ekskursioon linnas.

Tööstuslinn Kunda paikneb Virumaa põhjarannikul. Sügavas paekivikanjonis linna läbiv Kunda jõgi on Põhja-Eesti pikim ja ilusam. Linnast 5 km Kohala pool asuvalt Kunda Lammasmäelt on leitud üks Eesti vanemaid kiviaja küttide ja kalastajate asula. 1870. aastal alustati siin tsemenditootmist. Arvatavasti on Kunda I tsemenditehase pudelahi Euroopas omalaadsete seas ainus säilinu. I tsemenditehase varemete lähedal pargi roheluses asuvad linna muuseum, klubi ja kirik. 1805 rajati Kundasse sadam, mis kujunes Virumaa tähtsaimaks.

Lääne - Virumaa pealinn Rakvere (19000 el.) asub maakonna keskel.Kõrgel looduslikul künkal asunud tugevat muinaseesti puulinnust Tarvanpääd kirjeldab esmakordselt Läti Hendrik 1226 aastal. Kivilinnuse rajasid siia taanlased, asula sai linnaõigused juba 1302 ja kandis nime Wesenbergh. 16./17. sajandi vahetusel valitsenud poolakatelt sai linn oma praeguse nime (Rakowor). Alates 1605. aastast on võimas linnus varemetes, nüüd osalt taastatud. Seal on muuseum ja vabaõhulava, kus toimuvad rahvapeod ja kontserdid. Linnuse kõrval vallimäel on tuulik ja linlaste puhkeala. Huvitava arhitektuuriga on vanalinn Pika tänava ümbruses. 14.-15.saj ehitatud Kolmainu kirik on kõrge (62m) torniga. Rakveres on elanud rahvusliku liikumise algatajad Fr.R.Kreutzwald ja Fr.r.Faehlmann ning helilooja Arvo Pärt. Linna ilmestavad turuhoone, pangamaja, teatrihoone, gümnaasium, õigeusukirik, endine Pauluse kirik ja Õpetajate Seminari maja. Endises kohtumajas asub linnamuuseum. Vallimäe lõunaküljel paiknevas põlises tammikus asub Okaskroon - mälestusmärk Siberisse küüditatuile. Linna ümbritsevas Rakvere vallas on 7 mõisa.

 

Ajakava

Hinnad

Rühma suurus 30 40

Hind õpilase kohta

40€ 35€

Tasuta õpetajaid

3 4