Petseri-Pihkva-Novgorod


Reisikirjeldus

Reis Pihkva- ja Novgorodimaale on tõeliselt huvitav pilguheit vana-vene rikkalikku ning omapärasesse kultuurilukku. Tegemist on ajaloopärlitega, mis aga ei tähenda, et seal puuduks kõik tänapäevane: moodsad ja mugavad hotellid, muuseumid ja kunstigaleriid, arvukalt kohvikuid, restorane, ööklubisid jpm.


Ajakava

1. päev

1. päev Väljasõit Teile sobivast kohast kell 06.00. Ületame Venemaa piiri Koidula piiripunktis. Sõidame Petserisse, et külastada tegutsevat vene õigeusu mungakloostrit (asut 1473. a). Paik on ka praegu palverändurite üks olulisemaid sihtpunkte. Turistidelegi on siin palju huviväärset. Siseneme territooriumile legendiga seotud Vereteed pidi ja jõuame kirikute juurde, kuhu sissepääs kloostri päevakava tõttu pole paraku alati võimalik. Suur kellatorn, eriti kui juhtume selle juurde kellade helistamise aegu, on omaette vaatamisväärsus. Kui veab saame kiigata sisse maa-alustesse koobastesse, mille kuue tänava seinaniššidesse on alates 16. sajandist maetud üle 10 000 munga ja ülikperekondade liikme. Kindlasti tuleb ise pöörata õuel asuva kaevu ratast ja juua püha vett – imesid võib igaüks enda juures hiljem täheldada. Petserist sõidame Pihkvasse. Tutvume Pihkva linnaga mida, on kroonikates mainitud juba 903. aastal. Seotud vürstinna Olgaga – Kiievi suurvürst Igori kaasaga. Pihkvas on palju vanu kirikuid. Jalutame suure ja tasase Velikaja jõe kallasel kõrguvas kindluses ja vanalinnas. Majutume hotelli. Õhtusöök

2. päev

päev Pärast hommikusööki lahkume Pihkvast ja sõidame Veliki Novgorodi (Suur Novgorod) mis on Novgorodi oblasti keskus Novgorod on üks Venemaa vanimaid linnu - 859.a. esmakordselt kroonikates mainitud seoses Skandinaaviast Bütsantsi impeeriumini kulgenud kuulsa kaubateega, kantud UNESCO Maailmakultuuripärandi nimekirja. Novgorodis on 13 torniga linnamüür, mitmeid kümneid kirikuid, katedraale ja kloostreid. Külastame Novgorodi Kremlit, mida on esmamainitud 1044.a. Astume sisse Püha Sofia katedraali, mis on üle 1000 a. vana - üks vanimaid tänapäevani tegutsevaid kirikuid Venemaal. Katedraali kellatornis on näha mitmeid kelli, neist suurim (30 tonni) on 17. sajandist. Kremlis asub ka Venemaa Millenniumi monument.. Majutume hotelli. Õhtusöök

3. päev

3. päev Hommikusöök hotellis. Külastame Vitoslavlitsi vabaõhumuuseumit Novgorodi lähistel, kuhu on kogutud puithooned 16-19. sajandist - kirikuid, talutaresid, majandushooneid jm. Tutvume tolleaegsete elu- ja tööruumide, traditsiooniliste talutööde ja -kommetega. Aalgab sõit kodu poole. Lõunasöök. Piiriületus Ivangorodis. Tallinnasse jõuame hilisõhtul.


Hind sisaldab

  • Bussisõit
  • Giid-grupijuhi teenus
  • Ekskursioonid
  • Majutus
  • Hommikusöök
  • 2 õhtu ja 1 lõunasöök
  • muuseumide piletid vast. programmile.
  • venemaa viisa ja kinlustus.


Hinnad

Hind:

30 + 3 õpetajat 290.- €

40 + 4 õpetajat 260.- €

Hinna sees: bussisõit, majutus hotellis koos hommikusöögiga, 2 õhtu- ja 1 lõunasöök, Petseri Kloostri külastus, Novgorodi kremli külastus, Vitoslavlitsi vabaõhumuuseumi külastus. Venemaa viisa ja tervisekindlustus.