London ja Pariis

Hind alates

530.00 €


Ajakava

1. päev

Väljasõit kell 7.00 kooli juurest või mõnest muust Teile sobivast kohast. Sõidame läbi Eesti Läti ja Leedu. Õhtul ületame Leedu – Poola piiri. Ööbime Poola pealinnas Varssavis.

2. päev

Sõidame läbi Poola. Õhtuks jõuame Saksamaale. Ööbime Berliinis.

3. päev

Sõit läbi Saksamaa ja Belgia. Ööbime Prantsusmaal Calais`s.

4. päev

Varahommikul ületame La Manche´i väina. Sõidame Windsori lossi, mis on olnud kuningapere käsutuses ligi 900 aastat ja on vanim kuninglik residents, mida siiani kasutatakse. Külastajad saavad käia suurtes vastuvõturuumides, joonistuste galeriis, samuti on siin Kuninganna Mary nukumaja ja 15. saj. Püha George´i kabel. Seejärel sõidame Londonisse. Linnaekskursioon bussiga - Kensingtoni palee ja aiad, Hyde park, Harrodsi kaubamaja, Marmorkaar, Wellingtoni kaar, Buckinghami palee, Parlamendihoone, Big Ben, Westminster Abbey, Trafalgari väljak, Erose väljak, St. Pauli katedraal, Toweri sild, Tower jpm. Õhtul majutus Londoni äärelinnas.

5. päev

London. Külastame Toweri kindlust, seejärel Briti muuseumi ja edasi vaba aeg Londoni kesklinnas (oleme Oxford Streeti läheduses) Õhtul majutus Londoni äärelinnas.

6. päev

London. Külastame Westminster Abbey´t – Inglise kuningate kroonimiskirikut, kuhu paljud nendest ka maetud. Kiriku sarkofaagide ja hauamonumentide kollektsioon on üks uhkemaid maailmas. Siin asub ka Inglise kroonimistroon. Seejärel Madame Tussaud´s vahakujude muuseumi külastus (NB! Muuseumis on väga palju rahvast) või hoopiski sõidame kolme muuseumi juurde, kust igaüks endale kindlasti midagi huvitavat leiab JA MIS KÕIK ON TASUTA -  Victoria and Albert Museum – 1852.a. avatud muuseumi skulptuuride, keraamika, klaasi, mööbli, tarbeesemete (näiteks rõivaste ja mänguasjade) ning hõbeda kollektsioonid annavad ülevaate elust Inglise impeeriumi eri aegadel, samuti on siin ulatuslik Idamaade kollektsioon (Jaapan, Hiina, Korea). Natural History Museum e Loodusloomuuseum – mitmekülgne kollektsioon tutvustab elu maakeral, dinosaurused, lülijalgsed, imetajad, inimene, siin on ka geoloogia osakond. Science Museum – Siia on koondatud viimase 300 aasta teadussaavutused. Laevad, lennukid, autod, raketid ja kosmos, meditsiini ja veterinaaria ajalugu. Lahkume Londonist ja sõidame ööbima läbi Eurotunneli Calaisse.

7. päev

Sõidame Pariisi, kuhu jõuame lõunaks. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga, mille käigus tutvume põgusalt paljude Pariisi vaatamisväärsustega. Võimalus valikuliselt külastada muuseume. Orsay muuseum (1848 – 1914 aastate kunst). Moodsa Kunsti Rahvusmuuseum Pompidou keskuses – XX sajandi prantsuse kunst alates 1905. a. Picasso muuseum; Rodini muuseum (XVIII sajandi aadlipalee ja aed, Auguste Rodini ja Camille Claudeli tööd); Sainte–Chapelle (Püha Kabel) – Pariisi gootika pärl XIII sajandist säilinud vitraažidega; vahakujude muuseum, sõjaväemuuseum koos Invaliidide Kirikuga, kus asuvad Napoleoni ja teiste kuulsate väejuhtide sarkofaagid, ekspositsioonis on raudrüüd, mundrid, relvad läbi sajandite. Pantheon – paik kuhu on maetud kuulsad Prantsuse ühiskonnategelased (kirjanikud, teadlased, kunstnikud jt). Ja veel üle saja muuseumi – valik on Teie. Õhtul võimalus külastada Eiffeli torni ja teha õhtune laevasõit Seine`i jõel, et nautida tuledes Pariisi.

8. päev

Hommikul jalutuskäik Montmartre’ile, mis on Pariisi kõrgeim punkt. Külastame Sacre’-Coeur-i kirikut, mille eest avaneb kaunis vaade linnale; Place du Tertre, kus praegugi töötavad kunstnikud; vaatame Dalida ja Le passe- Muraille monumenti jne. Külastame Jumalaema kirikut, seejärel lühitutvus maailma kõige suurema kunstimuuseumi – Louvre´ga. Alustame koduteed. Ööbime Belgias.

9. päev

Sõidame läbi Saksamaa ja Poola. Öö Varssavis.

10. päev

Sõidame , sõidame... Tallinnasse saabume hilisõhtuks.


Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Ööbimised koos hommikusöögiga
  • Laevapiletid / shuttle Calais - Dover – Folkestone - Calais
  • Ekskursioonid ja giid-reisisaatja teenust


Lisatasu eest

  • Sööke laevades
  • Tervisekindlustus
  • Tasulised sissepääsud muuseumidesse jm.


Hinnad

Rühma suurus 40

Hind õpilase kohta

530€

Tasuta õpetajaid

3