Austria mäed ja alpiaasad


Ajakava

1. päev

Väljasõit kell 7.00 Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst 5) või kokkuleppel mõnest muust tervele rühmale sobivast paigast (näiteks kooli juurest). Teekond läbi Eesti, Läti, Leedu. Õhtul ületame Leedu-Poola piiri. Ööbime Varssavi lähedal. 

2. päev

Jätkame sõitu läbi Poola ja Slovakkia. Õhtul jõuame Viini. Majutume 2 ööks.

3. päev

Hommikusöök.  Keiserlik Viin on sajandeid olnud Euroopa keskpunkt: linn, mida ülistati ja kuhu igatseti. Viinlased oskavad nautida muusikat ja kunsti, kohvi, parke ja aedu, pidusid, eri ajastute arhitektuuri, mineviku hiilgust, kaasaegset disaini, raha ja luksust. Seda kõike on siin palju. Kombineeritud ekskursioon bussiga ja jalgsi: Belvedere park ja loss – barokkarhitektuuri üks hiilgavamaid näiteid või külastada Schönbrunni lossi ja aeda (keiserlik suveresidents) – üks tuntumaid ja esinduslikemaid ehitisi Viinis, mis on Austria kuulsa ja õnneliku mineviku tunnistajaks, turistide külastatavuselt populaarseim Austrias. Linna südant ümbritseva Ringstrasse ääres on kesklinna grandioossed ehitised - Hofburgi kompleks (kunagine keisriperekondade talveresidents), ooperiteater, parlamendihoone, muuseumide kvartal, ülikoolihooned, börsihoone.  Hundertwasseri maja. Jalutuskäik: Innenstadt e vanalinn, kus mitmed pargid ja arhitektuuriliselt põnevad hooned, sh ka kuulus Stephansdom,  gooti stiilis katedraal ja Viini üks sümbolitest.  Õhtupoolikul sõit läbi Grinzingi veiniaedade Kalhlenbergi mäele, kust avaneb Viini panoraam.

4. päev

Hommikusöök. Alustame sõitu Salzburgi suunas. Teeme peatuse Melkis, kus külastame suurejoonelist  kloostriansamblit, võimsat barokkehitist  18. Sajandist.  Õhtupoolikul jõuame Salzburgi. Salzburg oli suveräänne piirkond Saksa-Rooma riigis ja sai Austria osaks alles 1815.aastal. Linna majanduslik õitseng tugines soolakaevandusele (siit ka linna nimi). Salzburg on kuulus kauni barokkstiilis vanalinna poolest. Ja ka kui Wolfgang . Amadeus Mozarti sünnilinn.  Jalutame vanalinnas.  Külastame kirikuid, vaatame Mozarti sünnimaja, Residenzplatz, Toomkirik, Festspielhaus jne. Majutuma sõidame Salzburgi piirkonda.

5. päev

Väljasõit mägedesse. Külastame Liechtenstein Klammi  mis on viimasel jääajal tekkinud mägedevaheline lõhe või külastame  Eisriesenwelti jääkoopaid - mis on tõeline ime ja maailma suurimaid koobastikke. Siin on erutavaid jäämoodustisi ja võrratuid jäägaleriisid. (see on kõrgel mägedes ja seal on külm. Soojad riided peavad kaasas olema). Seejärel alustame tagasiteed. Ööbima sõidame Brno lähedale

6. päev

Sõidame läbi Poola, Leedu, Läti. Ööbime Lomza lähedal.

7. päev

Leedu, Läti, Eesti. Koju jõuame hilisõhtul.


Hind sisaldab

  • Bussisõit 7 päeva
  • Majutus ja hommikusöök hostelis ehk noortehotellis
  • Ekskursioonid ja grupijuhi teenused


Lisatasu eest

  • Muuseumide piletid
  • Muud tasulised sissepääsud
  • Lõuna- ja õhtusöögid
  • Tervisekindlustus või reisitõrke- ja tervisekindlustus


Hinnad

Rühma suurus 30 40
Hind õpilase kohta 420€ 370€
Tasuta lisakohad 2 3