Haapsalu


Reisikirjeldus

Valge Daami linn – Toomkirik – piiskopilinnuse muuseum ja vahitorn – endine raekojahoone – Jaani kirik – Peeter I maja – Ilon Wicklandi lapsepõlvekodu – Promenaadi rand – Kuursaal – nn. Holmid koos Tšaikovski pingiga - raudteejaam ja muuseum.

Eesti serval asub kolmest küljest merega piiratud väike Haapsalu linn, kuhu sõidab suvel puhkama tuhandeid inimesi. Seitse sajandit tagasi asutatud Haapsalu on olnud Saare-Lääne piiskopkonna keskus ja mänginud oma rolli keskaegse Euroopa ajaloos. Juba ligi 200 aastat tuntakse teda ka kuurortlinnana. Just Haapsalu muda on see, mis on paljudele inimestele nende tervisehädades leevendust pakkunud. Peale ravimuda on Haapsalul pakkuda sooja merevett, purjekasõite lahel, vaikust ja rahu ning mõnusaid jalutuskäike vanalinna käänulistel, idülliliste puumajadega ääristatud tänavatel

09.00 Väljasõit kooli juurest. 10.15.-10.30 Kohtumine giidiga Haapsalu lossiplatsil. Vaatame: Piiskopilinnuse varemeid, Toomkirikut ja linnusemuuseumi, Vahitorni, Endist raekojahoonet, Jaani kirikut, Peeter I maja, Ilon Wicklandi lapsepõlvekodu, Promenaadi randa, Kuursaali.

Bussiga: sõidetakse üle nn. Holmide, kus paiknevad Tšaikovski pink ja sanatoorium “Laine”, Raudteejaama hoone, katusealusega perroon ja raudteemuuseum. Ekskursioon kestab ca 3 tundi. Vaba aeg linnas. Algab kojusõit.


Hind sisaldab

  • Bussisõit
  • Haapsalu linnaekskursioon
  • Haapsalu linnuse sissepääs
  • Raudteemuuseumi külastus


Lisatasu eest

  • Lõunasöök ~ 5-6.- €

 

 


Hinnad

Rühma suurus 20 30 40

Hind õpilase kohta

54€ 40€ 34€

Tasuta õpetajad

2 3 4