Usbekistani ringreis: Taškent-Hiiva-Buhhaara-Kõzõlkum-Samarkand


Reisi aeg ja hind:

18. oktoober 2019 - 28. oktoober 2019
Hind: 1700.00 Soodushind: 1600.00


Reisikirjeldus

Reisijuhiks on Uzbekistanis elanud ja töötanud Guido Paomees.

Ekskursioonid on kohalike giididega ja vene keeles. Reisijuht teeb vajadusel tõlke eesti keelde.

Usbekistani Vabariik on merepiirita riik Kesk-Aasias. Usbekistani naaberriigid on Afganistan kagus, Kasahstan põhjas ja läänes, Kõrgõzstan ja Tadžikistan idas ning Türkmenistan lõunas. See on üks kahest riigist maailmas, millel endal ega selle ühelgi naaberriigil ei ole merepiiri.Usbekistan on iidne maa ajaloolisel Siiditeel. Reis viib teid islamimaailma kaunimatesse linnadesse, mille vanus on rohkem kui 2000 aastat.


Ajakava

1. päev

1. päev. 18. oktoober. Väljasõit kell 15.00 Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5, Tallinn). Kell 16.45 peatus Pärnus reisijate pealevõtmiseks (hotell Pärnu ees).

Sõidame Riia lennujaama. Kell 22.00 lend HY104 Riia-Taškent

2. päev

2. päev 19. oktoober.Saabume Taškenti hommikul kell 06.00. Kohtumine kohaliku vastuvõtjaga, viisaformaalsused ja transfeer hotelli. Hotellis sööme hommikust ja lõõgastume veidi. Kell 11.00 suundume linnaekskursioonile. Kell 13.00 aeg lõunasöögiks (omal käel). Linnaekskursioonil näeme nii Usbekistani pealinna iidset kui ka modernset külge – just siin põrkuvad idamaine kultuur ja globaliseerunud suurlinn, moodustades seeläbi unikaalse harmoonia. Sisseostude tegemiseks külastame Chorsu turgu. Turg asub linna vanimas osas, kus muuhulgas on kõige rohkem muistseid moslemiasutusi. Lisaks sellele tutvume ka linna uuema osaga, kus on endiselt tunda NSV Liidu hõngu ja pärandit.

Ühine õhtusöök, ööbimine Taškendis.

3. päev

3. päev 20. oktoober. Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama, kust kell 07.25 väljub lend HY51 Urgentši. Saabume Urgentši kell 08.54, seejärel transfeer Hiivasse (sõit kestab umbes 40 minutit). Suundume jalutuskäigule Itchan Kalasse. Tegu on Hiiva vanalinnaga, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kuuskümmend silmapaistvat ehitist, sealhulgas mošeed, mausoleumid, medresed (muhamediusuliste kesk- ja kõrgkoolid*) ja kaks 19. sajandi alguses ehitatud paleed, on ümbritsetud võimsa kümnemeetrise kivimüüriga. Külastame kohalikku leivaküpsetajat, kus osaleme traditsioonilise usbeki leiva küpsetamise õpitoas. Aeg lõunasöögiks. Seejärel jätkame jalutuskäiku ajaloolises Hiivas. Õhtul naudime kohalikus restoranis õhtusööki koos traditsioonilise usbeki folklooriprogrammiga.

Ööbimine Hiivas.

4. päev

4. päev 21. oktoober. Hommikusöök hotellis. Võtame suuna Buhhaarasse. Teekonnal sinna läbime legendaarse punase kõrbe ehk Kõzõlkumi kõrbe ning näeme eksootilist kõrbemaastikku koos Amudarya jõe, kaamelite, rändjurtadega. Lõunasöögiks on meil kaasas söögipakid.

Buhhaarasse jõudes suundume esmalt hotelli ning seejärel saame osa rahvuslikust showprogrammist Nodir Devon Begi medreses.

Õhtusöök ja ööbimine Buhhaaras.

5. päev

5. päev 22. oktoober. Hommikusöök hotellis. Suundume Buhhaara linnaekskursioonile, mille käigus sukeldume keskaegse islamiteoloogia ja kultuuri keskusse, avastades sadu suurepäraseid hästi säilinud mošeesid, medresesid, turge ja karavanseraisid (karavanide peatuspaik*). Linna ajalooline keskus kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Enne lõunapausi tutvume Ark Citadeli (5. saj), Bolo House mošee (18. saj) ja Poi-Kalyani kompleksiga. Viimane neist hõlmab endas mitut peamošeed (12.– 16. saj). Lõunasöögi aeg misjärel jätkame ekskursiooniga: Lyabi-Khauz kompleks (14.-16. saj), Magoki-Attori mošee (12.-16. saj), Ulugbek Madrassah (15. saj). Päeva lõpetame taaskord õpitoaga – seekord näeme, kuidas valmib usbeki kõige armastatum roog plov. Õhtusöök samas kohas. 

Ööbimine Buhhaaras.

6. päev

6. päev 23. oktoober. Hommikusöök hotellis. Seejärel tutvume väljaspool Buhhaarat asuvate vaatamisväärsustega. Muuhulgas näeme Naqshbandi memoriaalkompleksi – imelist Pärsia arhitektuuripärli, mis on ühtlasi ka Amir Temuri  vaimse õpetaja Naqshbandi viimseks puhkepaigaks. Imetleme ka Bukhari Emirsi suveresidentsi - Sitorai Mokhi-Khosai paleed. See on täiuslikus seisukorras säilinud luksuslik palee, mis peegeldab hästi õhtumaade esteetikat. Aeg lõunasöögiks. Külastatame väga unikaalset kohta - Chor-Bakr nekropoli, kus kõige mõjukamad õpetajad ja mentorid abielluvad. Suundume tagasi Buhhaarasse, kus on ette nähtud vaba aeg poodide külastamiseks. Buhhaara ajaloolises eraelamus saame olla tunnistajaks kohalike rahvaste iidsele kostüümirituaalile "Salabandonole" – meile demonstreeritakse pulma ja lapsesünni pidustusi. Majaomanik ja teised naised, kes on riietatud traditsiooniliselt säravasse värvilisse riietusse, viivad selle imelise tseremoonia läbi vastavalt antud piirkonna iidsetele traditsioonidele. Pärast tseremooniat õhtustame samas majas.

Ööbimine Buhhaaras.

7. päev

7. päev 24. oktoober. Hommikusöök hotellis ja lahkumine hotellist. Ringreis jurtalaagrisse, mis asub Kõzõlkumi kõrbes. Sõidame läbi endise iidse Siiditee kaubanduskeskuse Gijduvani. See linnake on tuntud eelkõige keraamika poolest, sest kohalikud käsitöölised on oma oskusi ja teadmisi juba sajandeid põlvest põlve edasi andnud. Lisaks sellele avaneb meil võimalus külastada Ulugbek Madrassahi ja Kesk-Aasia pealinna Sufi rajaja Abdalkhalik Gijduvani suursugust hauda. Järgneb umbes 2-tunnine sõit tagasi jurtalaagrisse. Lõunasöök toimub pikniku vormis, vaatega Aydarkuli järve türkiissinisele veele, mida ümbritsevad kõrbe lõputud liivad. Pärast sööki vaba aeg looduse nautimiseks. Õhtusöök toimub jurtalaagris. Saame maitsta kohaliku perekonna poolt lõkkel valmistatud toitu. Pärast õhtusööki koguneme ümber suure lõkke, nautimaks kultuuri ja looduse ühtesulavat atmosfääri. Kohalikku päritolu rahvalaulik lõbustab meid laulu ja keelpillimänguga.

Ööbimine jurtalaagris (jurtad on autentsed, igas jurtas neli magamiskohta).

8. päev

8. päev 25. oktoober. Hommikusöök jurtalaagris. Ringreis Samarkandi. Teel sinna läbime Nurata – väikelinna, mis on ümbritsetud Nuratau mägedega ja on koduks mitte ainult kindlusele, mille väidetavalt ehitas Aleksander Suur, vaid on ka keskaegse palverännaku sihtkohaks. Kõrgendikul asuv Alexandri kindlus vaatab alla basseinile ning kaevule, mille on hõivanud mitusada forelli. Siitsamast leiame ka 9. sajandist pärit mausoleumi ja 16. sajandil ehitatud mošee. Hiline lõunasöök Samarkandis omal käel. Suundume linnaekskursioonile, mille käigus paljastuvad meile mitmed imelised Siiditee paigad, majesteetlikud medresed, taevasinised mosaiigid ning ruumid, mis peidavad endas Kesk-Aasia suurimaid ajastuid, legende ja saladusi. Teiste vaatamisväärsuste hulgas külastame ka näiteks Registani väljakut, mis on iidse pärsia arhitektuuri näitena kogunud ülemaailmset kuulsust. Enne õhtusööki peatume Vene impeeriumi ajal loodud Khovrenko veinitehases, kus degusteerime veini ja saame põnevaid teadmisi Samarkandi veinitootmise ajaloo kohta. Õhtusöök ja vaba aeg.

Ööbimine Samarkandis.

9. päev

9. päev 26. oktoober. Hommikusöök hotellis. Jätkame Samarkandi linnaga tutvumist. Oma ringkäigul näeme Gur Emir mausoleumi, üht keskaegse Idamaailma olulisimat ehitist, kuhu on maetud Amir Temur, tema abikaasa ja nende järeltulijad. Külastame ka teist kuningate ja aadlike matmispaika, Shakh-i-Zinda nekropoli ning Bibi Khanumi mošeed, mis sai oma nime Amir Temuri lemmiknaise järgi. Lõunasöök. Pärast lõunatamist külastame siidivaipade tehast ning paberivabrikut, kus käsitöölised valmistavad iidsete tehnoloogiate järgi käsitsi kuulsat Samarkandi paberit. Õhtusöögiks koguneme taaskord õpituppa, et näha, kuidas valmivad mantid – traditsioonilised lihast ja hooajalistest köögiviljadest valmistatud pelmeenid. Õhtusöök ja vaba aeg lõõgastumiseks. Ööbimine Samarkandis.

10. päev

10. päev 27. oktoober. Hommikusöök hotellis. Sisseostude tegemiseks suundume Samarkandi suurimale, Siyobi turule. Lõunasöök omal käel. Pärast söömist suundume Taškenti (sõit kestab umbkaudu 5 tundi). Sõidu vältel näeme Samarkandi piirkonna maalilist maastikku koos mägede, viljakate aedade ja kohalike külakestega. Saabumine Taškenti ja lahkumisõhtusöök. Ööbimine Taškendis.

11. päev

11. päev 28. oktoober. Hommikusöök ja lahkumine hotellist kell 06.30. Transfeer lennujaama. Lend HY 103 Riiga väljub kell 09.00.

Saabume Riiga kell 12.30   Bussisõit Riia Lennujaam - Pärnu - Tallinn. Tallinna saabume u. kell 17.30


Hind sisaldab

 • Bussisõitu Tallinn-Riia-Tallinn
 • Lennupileteid Riia-Taškent-Riia ja Taškent-Urgentš
 • Majutust koos hommikusöökidega
 • Kõiki bussisõite kohapeal vastavalt programmile
 • Lõunasöögipakki Hiiva-Buhhaara ringsõidul
 • Piknikku Aydarkuli järve ääres
 • 7 õhtusööki kohalikes restoranides
 • Ekskursioone ja sissepääsude pileteid vastavalt programmile. NB! Ekskursiooni teeb kohalik giid vene keeles, Tiit-Reisid´e poolt on vajadusel kokkuvõtlik tõlge eesti keelde.
 • Kohalike toitude valmistamise õpitubasid
 • Folklooriprogramme
 • Gijduvani kuulsa keraamiku maja külastamist
 • Veinidegusteerimist Khovrenko veinitehases


Lisatasu eest

 • Ühekohalise toa lisatasu – 120 €
 • Ööbimine neljases jurtas üksinda – 70 €
 • Tervise- või reisikindlustus


Hinnad

Pagasi info:

lennupileti hinna sees on ära antav pagas (kuni 20 kg) ja salongi kaasa võetav pagas (kuni 8 kg).

Viisainfo:

Eesti kodanik. Viisavaba kuni 30 päeva.

Vajalikud dokumendid:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisi
– edasi-tagasi piletid
– piisavad rahalised vahendid
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus
Riiki sisenemisel peab isik ennast registreerima 3 tööpäeva jooksul. Registreerimine toimub siseministeeriumi asutustes ja ka hotellides.

Vene kodaniku pass (olemas elamisluba Eestis). Viisavaba kuni 60 päeva.

Vajalikud dokumendid:
– pass, kehtiv vähemalt 3 kuud peale reisi
– edasi-tagasi piletid
– piisavad rahalised vahendid
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus

Riiki sisenemisel peab isik ennast registreerima 3 tööpäeva jooksul. Registreerimine toimub siseministeeriumi asutustes ja ka hotellides viisa kehtivuse ajaks. 

Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis). Viisa vajalik. 

Vajalik Eesti elamisluba, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi. Lähim Usbeki saatkond asub Riias. 

Kindlustus:

Tervisekindlustus

 • 0-6a 50.09 €
 • 7-18a 25.05 €
 • 19-64a 24.54 €
 • 65-70a 37.57 €
 • 71-79a 50.09 €
 • 80+a 75.14 €

Tervisekindlustus koos reisitõrkega

 • 0-6a 117.91 €
 • 7-18a 58.96 €
 • 19-64a 57.77 €
 • 65-70a 88.43 €
 • 71-79a 117.91 €
 • 80+a 176.86 €