Siber ja Baikal


Reisi aeg ja hind:

30. juuli 2019 - 08. august 2019
Hind: 1800.00 Soodushind: 1600.00


Reisikirjeldus

Reisijuhiks on Einike Sooväli

Ekskursioonid on kohalike giididega ja vene keeles. Reisijuht teeb vajadusel tõlke eesti keelde.

Uuralist itta jääv Venemaa piirkond - Siber. Tutvume, kuidas ta asustati, kuidas sai temast Venemaa koloonia ning mismoodi sattusid Siberisse elama tänaste siberlaste esivanemad. Kuidas aja jooksul tekkis siberlase identiteet, st kuidas venelastest ja teistest Siberisse sattunutest said siberlased.

Irkutsk on ainulaadne vana vene linn, iidne kaubandusteede ristumiskoht. Linn asub Angara jõe kallastel, 5042 km Moskvast. Baikali järveni on Irkutskist ainult 63 km. Linn asutati 1661.a.  Irkutski transpordisõlm ühendab Lääne- ja Ida-Venemaad, samuti Venemaad Hiina ja Mongooliaga. Hetkel on Irkutsk Siberi kultuuripealinn. Seal on tohutult erinevaid vaatamisväärsusi, kontserdisaale, teatreid ja muuseume. Linnas elab umbes 700 000 inimest ning seda peetakse kõige kiiremini arenevaks piirkonnaks Venemaal.

Baikaliäärses linnas võlub külastajaid kaunite puitpitsidega venepärane arhitektuur. Samuti karge, kidur ja imeliselt kaunis loodus võimsa Baikali järve, mägede, tasandike, taiga ja tundraga.  Siin kohtame sooje ja sõbralikke inimesi, nukravõitu ajalugu ning siberlaste uhket meelt.


Ajakava

1. päev

1. päev / 30.07. Koguneme Tallinna lennujaamas kell 18.40

Lennugraafik:
30. juuli 20:40 - 22:20 Tallinn - Moskva Sheremetjevo Aeroflot SU2263
31. juuli 01:05 - 11:50 Moskva Sheremetjevo - Irkutsk Aeroflot SU1562

 

2. päev

2. päev / 31.07. Saabume Irkutskisse kohaliku aja järgi kell 11:50. Läbime passikontrolli, saame kätte pagasi ja sõidame siis bussiga Irkutski südalinna – üldtutvustav linnaekskursioon. Anton Tšehhov on nimetanud seda linna Siberi Pariisiks. 1661. aastal Angara jõe paremkaldale rajatud linn teenis tulu kaubavahetusest Mongooliaga, kust veeti Venemaale teed, siidi ja portselani. Hiljem leiti piirkonnast kulda ja teemante, mis tõi siia arvukalt õnneotsijaid. Samuti koondus siia ohtralt asumisele saadetuid. Nende hulgas olid ka dekabristid ja ebasoositud kultuuritegelased, kes elavdasid linna kultuurielu. 

Sõidame hotelli, kus ootab meid söök. Seejärel majutume tubadesse. Hotell Angara / www.angarahotel.ru

Pärastlõunal jätkame tutvumist Irkutski linnaga, mille käigus külastame Dekabristide muuseumi, käime Aasia turul ja külastame Angara jõe ääres asuvt laev-muusemi. Angara nimeline laev oli üks esimesi maailma jäämurdjaid ja tänu temale valmis Siberit läbiv raudtee.

3. päev

3. päev / 01.08. Hommikusöök hotellis. Väljasõit Listvjanka külla.

Angara jõe suudmes paiknev küla on tõeline elamus. Kõrgete metsadega kaetud mägede veeres, kivisel rannal asuvas Listvjanka ehk Lehise külas on võimalik soetatada erinevaid suveniire, maitsta Baikali kala Omulit (see kala elab ainult Baikalis), vaadata Baikali vigrit Nerpatit  ja nautida ümbruses asuvat ehtsat ja metsikut siberi loodust.  20 km enne Listvjanka küla asub Taltsõ Vabaõhumuuseum. Siin tutvume 17-19 sajandi Siberi elu-oluga. Näeme männikoorega kaetud tsummi (evengide püstkoda), kolme hütiga vesiveskit, kasakate maju, puukirikut, vallamaja, kirikukooli jne. 5 km enne Lehise külla jõudmist vaatame ära ka Angara veest välja ulatuvat šamaani kivi. Lõunasöök  Listvjankas külastame Baikali järve muuseumi. Õhtuks sõidame tagasi Irkutskisse.

4. päev

4. päev / 02.08. Hommikusöök hotellis. 2 päevane väljasõit Olhoni saarele. Pagasi jätame hotelli. Võtame kaasa 2 päevaks vajaliku.

Olhon on suurim saar Baikali järves. See Hiiumaast natuke suurem saar on imelise maastikuga paik, kus saab näha steppi, taigat, kõrbe, järvesid, mägesid (1274 m kõrgune Izmei mägi), kaljuabajaid ja šamaanide mälestusmärke, kuhu kohalikud burjaadi šamaanid on ammusest ajast palverännakuid sooritanud. Saarel elab umbes 1500 inimest, kellest enamik on burjaadid.

Sõidame 250 km bussiga, seeljrel praamiga Olhoni saarele. Siin ootavad meid vene maasturid -Uaz-ikud. Saarel puuduvad kattega teed. Sõidame 40 km mööda looduslikke radasid ja ja jõuame Khuzhir-i.  Majutume

5. päev

5. päev / 03.08.  Hommikusöök. 150 km safari mööda saart kus puuduvad sõiduteed. Baikali kallaste ja saare looduse kirjeldamiseks sobib suurepäraselt sõna, millega venelased tihti liialdavad: võimas. Lõunapausiks piknik looduses.  Õhtuks sõidame tagasi Irkutskisse.

6. päev

6. päev / 04.08.

Hommikusöök hotellis. Sõit rongiga Ulan-Udesse, Burjaatia pealinna.

Ammu enne 1666 aastat, kui kasakad siis kindluse rajasid, oli see burjaatide pühapaik. 30 % linna elanikest ongi burjaadid. Sõit Ulan-Udesse võtab aega, kuid vaated on silmipimestavalt kaunid. Isegi kohalikud ei raatsi sõidu ajal silma looja lasta. Õhtupoolikul jõuame Ulan-Udesse ja majutume hotelli  Reston Hotel & Spa www.restonhotel.ru . Õhtune linnaekskursioon.

7. päev

7. päev / 05.08. Hommikusöök hotellis.

Külastame suurimat buda mungakloostrit Ivolga Datsani. Venemaa budismi vaimne keskus asub keset üksildast tuulist steppi Khamar Dabani mägede kõrval. See on elujõuline templikompleks, kus asub suurim reliikvia Ivolga - 12. laama Dasi-Dorzo Itegelovi surnukeha. See laama nägi ette oma surma ja tõsiasja, et tema keha kunagi ei lagune.  Osaleme budistide koolitunnis.

Vaba aeg Ulan-Udes.

8. päev

8. päev / 06.08. Hommikusöök hotellis. Lahkume Ulan-Udest. Tagasitee on bussiga. Sõidame Tanhoi looduskaitsealale ja tutvume sealsete vaatamisväärsustega.

Õhtuks jõuame Baikalski linna kus ka ööbime.

9. päev

9. päev / 07.08. Hommikusöök hotellis.

Sõidame tagasi ( bussiga) Irkutski suunas ja teel sinna külastame Sljudjanka linna.

Sljudjanka on linn otse järve kaldal, mis pakub kuhjaga vaatamisväärset puitarhitektuuri. Linna ümbruses näeme ülimalt mägist ja omapärast maastikku. Linna tänavail müüvad kohalikud enamasti odavat Hiina kaupa, kuid sellistel turgudel ringivaatamine on elamus omaette. Linna peamisteks vaatamisväärsusteks looduse ja puitmajade kõrval on raudteejaam - teadaolevalt ainuke maailmas, mis on otsast lõpuni marmorist ehitatud ning Valeri ja Ljubov Žigalovi geoloogia-alane eramuuseum. Oma kodus muuseumi avanud Valeri ja Ljubov on ametite poolest geoloogiast üsna kaugel. Valeri töötab fotograafina ja Ljubov meedikuna, kuid seda muljetavaldavam on kivimite kollektsioon, mille nad on üle maailma paarikümne aasta jooksul kogunud. Lisaks pakub paar ka väga maitsvat lõunasööki.

Irkutskisse jõudes majutume juba tuttavasse Angara hotelli  www.angarahotel.ru

10. päev

10. päev / 08.08. Hommikusöök hotellis.  Sõidame lennujaama.

Lend Irkutsk-Moskva-Tallinn.

08. august 13:00 - 14:15 Irkutsk - Moskva Sheremetjevo Aeroflot SU1563
08. august 18:05 - 19:50 Moskva Sheremetjevo - Tallinn Aeroflot SU2262


Hind sisaldab

 • Lennupiletid
 • Majutuse hotellides.
 • Rongipilet Irkutsk-Ulan-Ude
 • Bussisõidud.
 • sõidud Olhoni saarele.
 • Ekskursioonid vastavalt programmile
 • vaatamisväärsuste sissepääsude tasusid.
 • 2 söögikorda päevas. hommikusöök + lõuna või õhtusöök.


Lisatasu eest

 • Ühekohalise toa lisatasu 250 €
 • Vene viisa 64 €
 • Kindlustus


Hinnad

Tervisekindlustus

 • 0-6a 18.58 €
 • 7-18a 9.29 €
 • 19-64a 9.10 €
 • 65-70a 13.93 €
 • 71-79a 18.58 €
 • 80a+ 27.87 €

VÕI tervisekindlustus koos reisitõrkega

 • 0-6a 61.69 €
 • 7-18a 30.84 €
 • 19-64a 30.22 €
 • 65-70a 46.26 €
 • 71-79a 61.69 €
 • 80a+ 92.53 €