Rumeenia - Transilvaania

Hind alates

860.00 €


Reisi aeg

08. september 2018 - 15. september 2018


Reisikirjeldus

Rumeenia on riik Kagu-Euroopas Musta mere läänerannikul, lõunapiiriks on Doonau jõgi. Idaosa ümbritsevad Karpaadid. Riik piirneb põhjas ja kirdes Ukrainaga, kirdes Moldovaga, läänes Ungari ja Serbiaga ning lõunas Bulgaariaga. 1. jaanuarist 2007 on Rumeenia Euroopa Liidu liige.

Bukarest üllatab oma kosmopoliitsusega – kunagi väikese Pariisina tuntud vanalinn on küll ehk liiga otsekohene oma rohkete valguskastidega, mis kutsuvad külastajaid oma teenuseid nautima –, on Rumeenia ilmselt viimane koht Euroopa Liidus, kus vabaõhumuuseumisse minemata näha võib, kuidas maal 100 aastat tagasi elati.

Rumeenia lahutamatuks osaks on mägilossid, mida jagub seal pea igasse suuremasse asulasse. Ligi kolmandikku Rumeeniast katavad Karpaadi mäed.

Transilvaania on just nii müstiline ja salapärane, kui “Dracula” nimitegelase prototüübi kodukant olema peab. Dracula sünnilinn Sighișoara on postkaardilikult kaunis ja keskaegne, vanusest hoolimata aga vägagi elus ja selle 16.–18. sajandist pärit majadest pole ükski tühjaks jäänud. Vaatamata sellele romantikale kasvas Vlad III Dracula ehk Vlad Țepeș meheks, kes eesti keeles on tuntud kui Vlad Teibasseajaja või Vlad Teivastaja ning kes inspireeris Bram Stokerit looma Dracula kuju.

Rumeenlased on äärmiselt toredad, soojad, sõbralikud ja tundelised inimesed.

Lennugraafik:
08. september    17:50 - 19:15    Tallinn - Frankfurt    Lufthansa    LH 883
08. september    20:30 - 23:45    Frankfurt - Bukarest Henri Coanda    Lufthansa    LH1422

15. september    18:30 - 19:55    Bukarest Henri Coanda - Frankfurt    Lufthansa    LH1421
15. september    20:50 - 00:05*    Frankfurt - Tallinn    Lufthansa    LH 884

*saabumine järgmisel päeval


Ajakava

1. päev

Koguneme Tallinna Lennujaamas kell 16.00. Lend Tallinn - Frankfurt - Bukarest kell 17.50 - 23.45. Bukarestis ootab meid kohalik giid koos kohaliku bussiga. Sõidame hotelli. Majutume hotellis Trianon***.

 

2. päev

Hommikusöök hotellis.Bukarest on Rumeenia pealinn. Elanike arv üle 2 miljoni.  2014. aasta andmetel oli Bukaresti elanikest rumeenlasi 97% Tutvume Bukaresti vaatamisväärsustega. Näeme ära ühe maailma suurima hoone: Rumeenia hiiglasliku parlamendihoone Casa Poporului ehk rahvaste palee. Maja ehitamist alustati 1984. Seda peetakse maailma suuruselt teiseks administratiivhooneks Pentagoni järel.

Vanalinnas on hulgaliselt kirikuid ja palju kitsaid tänavaid, kuhu on tehtud kohvikud, restoranid, poed. Linn tundub nooruslik oma vana ja uue, stiilse ja retro kombinatsioonidega.  Pärastlõunal lahkume Bukarestist. Külastame Rumeenia kuningate matmispaika – Curtea de Argeși kloostrit. Selle kirik on üks riigi silmapaistvamaid arhitektuurimonumente, millega on seotud palju huvitavaid legende. Õhtul jõuame Sibiusse, ööbimine hotellis Vila Weidner***

 

 

3. päev

Peale hommikusööki jalutame mööda imeilusat Sibiu vanalinna, tutvume Euroopa kunstiga Brukenthali palees ja külastame ajaloomuuseumi „Casa Altemberger“. Pärastlõunal suundume Sibiu vabaõhumuuseumisse. See 46 hektaril laiub muuseum annab hea ülevaate Rumeenia maa-arhitekturist ning leidlikest lahendustest igapäevaelu lihtsustamiseks. Ööbime samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök hotellis. Lahkume keskaegsest Sibiust, et suunduda veelgi kaugemasse minevikku: külastame endist draaklaste pealinna Sarmizegetusa Regia’t, mis oli nende olulisim sõjaline, usuline ja poliitiline keskus enne sõdu Rooma impeeriumiga (101-102, 105-106 pKr). Pärast lõunasööki Hunedoaras ootab meid Corvini loss – üks maailma muinasjutulisemaid losse – mille sünged legendid ja gooti arhitektuur ei jäta kedagi külmaks. Õhtul lõõgastume Alba Iulia lähedal spaahotellis Allegria***.

5. päev

Hommikusöök hotellis. Värskelt renoveeritud kindluslinn Alba Iulia viib meid 18. sajandi algusesse. Linn on tuntud ka selle poolest, et just seal kuulutati 1. detsembril 1918 välja Transilvaania liitumine Rumeeniaga. Pärast lõunasööki ootab meid rikka ajalooga Turda soolakaevandus, kus lisaks tervistavale jalutuskäigule saab sõita nii maa-aluse vaaterattaga kui laskuda veelgi sügavamale, et teha paadiga tiir järvel. Õhtuks jõuame Dracula (Vlad Teivastaja) sünnilinna Sighişoarasse. Ööbimine hotellis Wagner***

6. päev

Pärast hommikusööki vaatame ringi Sighişoaras. Seda 12. sajandil Transilvaania sakside rajatud tsitadelli peetakse Euroopa üheks kauneimaks ja paremini säilinud keskaja-arhitektuuriga tsitadelliks. Reis jätkub Fagaraşi kindluse külastamisega. Kindlus rajati 14. sajandil, et kaitsta Kagu-Transilvaaniat Ottomani impeeriumi rünnakute eest. Läbi ajaloo on kindlust kasutatud valitsejate elukoha, kasarmu ning vanglana. Õhtuks jõuame Braşovi. Hotel Coroana Brasovului***

7. päev

Hommikusöök hotellis.Külastame 12. sajandist pärit Brani lossi. Kuigi puuduvad andmed selle kohta, et Vlad Teivastaja oleks seda piirkonda kunagi külastanud, on just see loss kuulsaks saanud Dracula lossina. Seda seetõttu, et loss sarnaneb kõige paremini Bram Stocker’i kirjeldatud Dracula elupaigaga. Pärastlõunal sõidame liftiga Raznovi mäe otsa, kus asuvast suursugusest linnusest avaneb imeline vaade ümbrusele. Ööbime Braşovis samas hotellis.

8. päev

Hommikusöök hotellis. Jätkame teed Sinaia poole, kus asub Peleşi loss, mis oli Rumeenia kuningate suveresidents ning on praegu külastajatele avatud muuseumina. Peleş on üks hinnalisemaid ja olulisemaid ajaloolisi hooneid Rumeenias. Selle 160 tuba ning üle 30 vannituba on sisustatud väga erinevates stiilides, mõned lihtsamalt mõned äärmiselt luksuslikult. Ehitamise ajal oli see üks oma aja moodsamaid hooneid: see oli varustatud elektri, keskkütte ja tsentraalse tolmuimejaga. Sõidame Bucaresti lennuväljale.

Lend Bukarest - Frankfurt - Tallinn kell 18.30 - 00.05


Hind sisaldab

 • Lufthansa lend Tallinn-Bukarest-Tallinn koos pagasi ja pardatoitlustusega
 • Mugavustega reisibuss ringsõiduks Rumeenias
 • Ekskursioonid vastavalt kirjeldusele. Kohalik inglise keelne giid, tõlkega eesti keelde.
 • Muuseumide ja vaatamisväärsuste piletid vastavalt programmile
 • Majutus koos hommikusöögiga hotellis***

 

 


Lisatasu eest

 • Ühekohalise toa lisatasu 110.- €
 • Söögipakett (6 õhtusööki) 96.- €
 • Tervise- või reisikindlustus


Hinnad

Hind: al 860.- €

Tervisekindlustus

 • 0-6a 25.03 €
 • 7-18a 12.52 €
 • 19-64a 12.27 €
 • 65-70a 18.78 €
 • 71-79a 25.03 €
 • 80+a 37.55 €

  Tervisekindlustus koos reisitõrkega

 • 0-6a 52.38 €
 • 7-18a 26.20 €
 • 19-64a 25.67 €
 • 65-70a 39.29 €
 • 71-79a 52.38 €
 • 80+a 78.58 €

 

Pagasi info: kaasa võib võtta ühe äraantava kohvri kaaluga kuni 23 kg ning käsipagasi kuni 8 kg. Lisainfot pagasi kohta saab SIIT

Viisainfo:

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba, riiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega. Soovitav reisi- ja tervisekindlustus kogu reisi perioodiks.

Vene kodaniku pass, olemas elamisluba Eestis - viisavaba kuni 3 kuud poole aasta jooksul, juhul kui Vene kodaniku passis on UUT TÜÜPI ALALINE ELAMIS- JA TÖÖLUBA EESTIS või ID kaart (originaal)- kehtivad vähemalt 5 aastat. Elamisloal/ ID kaardil peab olema “type of permit“ kohal kirjas “ long-term resident- EC“. Vajalikud dokumendid Rumeeniasse sisenemisel: 1) pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi, 2) alaline elamisluba Eestis (originaal), kehtiv vähemalt 5 aastat, 3) edasi- tagasi piletite broneering, 4) hotelli broneeringu kinnitus või kutse Rumeeniast, 5) tervisekindlustus kogu reisi perioodiks, 6) piiril peab vajadusel olema ette näidata piisavad rahalised vahendid kogu reisi perioodiks (umbes 100 eurot päevas/ inimese kohta). NB! Kui passis on vanemat tüüpi elmisluba ning puudub ID-kaart, tuleb kas võimalusel uuendada passis elamisloa vormi või taotleda ID-kaarti. Kui see pole võimalik- peab vormistama viisa saatkonnas Helsingis. Viisat ei saa taotleda reisibüroo kaudu, iga taotleja peab minema isiklikult saatkonda.

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis - tingimused ja tähtajad samad, mis Vene kodaniku passile.