Püha maa - Iisrael

Hind alates

1350.00 €


Reisi aeg

23. märts 2019 - 31. märts 2019 (Lisareis)

31. märts 2019 - 08. aprill 2019 (Välja müüdud)


Reisikirjeldus

Reisijuht: Juune Holvandus

Giid:  Dr. theol. prof. Arne Hiob

23.03. - 31.03.2019  reisi lennuplaan:

23. märts 10:30 - 11:20 Tallinn - Riia  Air Baltic BT 312
23. märts 15:00 - 19:10 Riia - Tel Aviv  Air Baltic BT 771

31. märts 07:10 - 11:30 Tel Aviv - Riia  Air Baltic BT 772
31. märts 13:50 - 14:40 Riia - Tallinn  Air Baltic BT 315

Äraantava pagasi kaal: kuni 20 kg,   Käsipagasi kaal: kuni 8 kg

31.03. - 08.04.2019 reisi lennuplaan:

31.märts 18:15 - 21:35  Tallinn - Istanbul  Turkish Airlines TK1422

1.aprill  00:05 - 02:10  Istanbul - Tel Aviv  Turkish Airlines TK810

8.aprill  05:00 - 07:15  Tel Aviv - Istanbul  Turkish Airlines TK793

8.aprill  08:15 - 11:35  Istanbul - Tallinn  Turkish Airlines TK1423

Äraantava pagasi kaal: kuni 30 kg, Käsipagasi kaal: kuni 8 kg


Ajakava

1. päev

Koguneme Tallinna lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures 2 tundi enne väljalendu. Lend Tallinn - Riia - Tel Aviv (23.03.) või Tallinn - Istanbul - Tel Aviv (31.03.). Tel Avivis läbime passikontrollid, saame pagasi ja viisat asendava lehekese, mis tuleb alles hoida kuni riigist lahkumiseni. Sõidame bussiga Petlemma.Ööbimine Petlemmas, kaks ööd hotellis Ararat Hotel Betlehem.

2. päev

Hommikusöök. Sõidame Hebronisse u 30 km Petlemmast lõunas, ja külastame nn Sõprade pühamut (Haram al-Khalil) – selles endises katedraalis asuvad nüüd nii sünagoog kui ka mošee. Mošees on näha Makpela koopa ava, seal puhkavad usu-esiisade Aabrahami, Iisaki ja Jaakobi ning nende naiste Saara, Rebekka ja Lea luud.

Külastame Petlemmas Karjaste väljal kabelit, kus ilmusid kord karjastele inglid ja kuulutasid Õnnistegija sündi. Seejärel tutvume Jeesuse sünnikirikuga, mille all asub koobas ehk grott, kus ta sündis. Kui jõuab, jalutame Piimagroti kabelisse, uudistame linna. Õhtusöök ja ööbimine Petlemmas samas hotellis.

3. päev

Hommikusöök. Sõidame Iisraeli põhjaosas asuvasse Galileasse. Järgnevalt külastame Jeesuse peamisi tegevuspaiku Galilea järve ääres. Kapernaumas Peetruse maja ja sünagoogi. Tabghas Jeesuse mäejutluse paika, Ülestõusnu ilmumise kabelit ja leivapaljundamise kirikut. Külastame Tabori mäge, kus Jeesus muudeti ehk kirgastati. Õhtusöök ja majutumine Naatsaretis, kaheks ööks hotellis Rimonim Hotel Nazareth.

4. päev

Hommikusöök. Tutvume Haifa linnaga – suuruselt kolmandaga Iisraelis. On kõnekäänd: Jeruusalemm palvetab, Tel Aviv lõbutseb ja Haifa töötab. Tegelikult on Haifa ilus linn koos oma mägede ja rannikualaga. Seal on ka üks maailma suurim bahai keskus pärsia aiaga.  Külastame ristisõdijate võimast kindluslinna Akkot Vahemere rannikul ühes araabia vanalinna ja turuga. Õhtuks sõidame tagasi Naatsaretti ja kui jõuab, vaatame südalinna. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

5. päev

Hommikusöök.Tutvume Naatsaretiga. Külastame Maarja kuulutuskirikut ja vaatame linna. Kui võimalik, sõidame vaatama Vana-Iisraeli pealinna Samaariasse ja Nablusesse ehk Sühharisse, kus Jeesus kohtus Samaaria naisega. Või sõidame Jaffasse (Joppesse), vanasse mereäärsesse linna, millega on kokku kasvanud alles sajandi vanune Tel Aviv. Jaffas äratas Peetrus üles naisjüngri Tabiita. Jaffa on muutunud Tel Avivi linna vanalinnaks, kasvanud sellega kokku. Tel Aviv on tuntud seoses Iisraeli riigi taasloomisega 20.sajandil. Mererand, kuid sooja ilma tellimise päringule vastatakse tavaliselt samal päeval (loe: kui võimalik, saab ujuda). Õhtusöök. Majutume neljaks ööks Jeruusalemmas, hotellis Jerusalem Gate Hotel

6. päev

Hommikusöök. Sõidame bussiga Õlimäele Jeruusalemmas. Näeme Taevaminemiskabelit, kus Jeesus taevasse läks ja Pater Nosteri kirikut, kus asub Jeesuse õpetusgrott. Edasi liigume vaateplatvormile, kust paistab linna panoraam koos ümbrusega. Laskume Ketsemani aeda, kus Jeesus kinni võeti. Külastame selles olevat Kõigi Rahvaste Kirikut. Sealsamas asuvad ka Ketsemani ehk Õlipressi grott ja Neitsi Maarja hauakirik.

Matkame läbi Kidroni oru Jeruusalemma. Teepeale jääb Nutumüür. Puhkame, lõunatame. Näeme, kuidas linna piires vahelduvad juutide ja araablaste linnajaod. Külastame Püha Haua kirikut, kus on nii Kolgata mägi kui ka Jeesuse haud. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

7. päev

Hommikusöök. Sõidame Betaaniasse, kus asub Piiblist tuntud Laatsaruse haud, kelle Jeesus surnuist üles äratas. Edasi külastame Jeesuse ristimiskohta Jordani jõe ääres ja vaatleme seda paika, ta asub teisel pool jõge – Jordaanias. Qumran.

Järgnevalt sõidame Surnumere äärde, mis on üks maailmaimesid. Joome kohvi kohvikus, mis asub allpool merepinda. Ujume. Õhtusöök ja ööbimine Jeruusalemmas samas hotellis

8. päev

Hommikusöök. Sõidame bussiga Ein Karemisse Jeruusalemma külje all, kus sündis Ristija Johannes ja kus toimus kahe lapseootel nõo, Maarja ja Eliisabeti kohtumine.

Nüüd tagasi Jeruusalemma. Alustame Jaffa väravast. Võimalusel külastame templimäge. Liigume Siioni mäele, kus asub Jeesuse viimse õhtusöömaja saal (seal paigas võis toimuda ka ülestõusnud Jeesuse ilmumine uste lukus olles ning Püha Vaimu langemine nelipühal) ja Maarja uinumise kirik. Samas on kuningas Taaveti hauamälestusmärk.

Vaba aeg. Valikpaigad, kui ajaliselt veel jõuab.

Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

9. päev

Tagasilend koju. Buss tuleb hotelli juurde 4 tundi enne väljalendu. Öösel kell 03:00 (31.märtsil) ja kell 01:00 (8.aprillil). Lend Tel Aviv - Riia - Tallinn (31.märtsil) ja Tel Aviv - Istanbul - Tallinn (8.aprillil).

*Lennuajad võivad pisut muutuda, vastavalt sellele muutub ka hotellist väljasõidu aeg.

 

Teadmiseks: Palestiina aladel asuvaid Hebronit ja Nablust külastame võimalust mööda, lähtudes julgeoleku hetkeolukorrast.


Hind sisaldab

 • Lennupileteid
 • Majutust koos hommikusöögiga
 • 7 õhtusööki
 • Reisiprogrammi ja ekskursioone vastavalt kirjeldusele
 • Muuseumide ja muude sissepääsude pileteid


Lisatasu eest

 • Ühekohaline tuba: 120.- €
 • Tervisekindlustus või tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga


Hinnad

Tervisekindlustus

 • 0-6a 27.12 €
 • 7-18a 13.56 €
 • 19-64a 13.29 €
 • 65-70a 20.34 €
 • 71-79a 27.12 €
 • 80+a 40.68  €

Reisitõrke- ja tervisekindlustus

 • 0-6a 66.53 €
 • 7-18a 33.27 €
 • 19-64a 32.60 €
 • 65-70a 49.90 €
 • 71-79a 66.53 €
 • 80+a 99.80 €

 

Raamatutest, mis aitavad mõista reisiga seotud paiku, on soovitada nt järgmisi:

Arne Hiob "Püha Maa, juudid ja Jeesus." Tartu 2012; Johannes Esto Ühing.

Silmaringi reisijuht: IISRAEL, PETRA JA SIINAI. Tallinn 2012; Koolibri.

"Sellised nad on : iisraellased..."

VIISAINFO:

Iisraeli reisimiseks on vajalik PASS, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu, seda kontrollib Iisraeli piirivalve. Passis ei tohi kindlasti olla Iraani, Süüria, Liibanoni, Liibüa, Iraagi, Saudi Araabia, Kuveidi viisat. Küsimusi tekib Egiptuse ja Jordaania viisade puhul, kuid need on lahendatavad.

Eesti kodaniku passiga on riiki sisenemine viisavaba
Eesti kodanikud võivad Iisraelis ilma viisata viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
Vajalikud dokumendid:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud pärast riigist lahkumise kuupäeva
– edasi- tagasi lennupiletid
– soovitav majutuse kinnitus või info kutsujate kohta Iisraelist
– tervisekindlustus kogu reisi perioodiks
– riigis viibimiseks vajalikud rahalised vahendid, näiteks krediitkaart, sularaha

Kui reisib alla 18 a. laps, kas ühe vanemaga või ilma vanemateta, siis on vajalik reisile kaasa võtta inglisekeelne notariaalselt kinnitatud vanemate luba (või teise vanema luba).

Eesti hall välismaalase pass, olemas elamisluba Eestis - vajalik taotleda viisa
Viisat ei saa taotleda reisibüroo kaudu, igaüks peab minema isiklikult saatkonda. Lähim saatkond asub Helsingis.

Riiki sisenemisel antakse ID-kaarti meenutav viisaleheke, mis tuleb reisi lõpuni alles hoida ja mida saab vajadusel ette näidata - näiteks kui liigutakse Palestiina territooriumide ja Iisraeli vahel. Kontrollpunktides tuleb olla viisakas ja vaoshoitud. Sõjalisi objekte ei tohi pildistada ilma loata.

Riigist väljumisel tuleb vastata piirivalve küsimustele: näiteks - mis eesmärgil viibisite Iisraelis või Palestiinas, kus täpselt käisite, kellega kohtusite, mida kodustele kingituseks kaasa ostsite jne. Võimalik, et küsitakse korduvalt  - see kõik on turvalisuse huvides.

AJAVÖÖND on Iisraelis sama, mis meil

Kohalik RAHA - Iisraeli seekel ( ILS )

Kuna kaardimaksed ei toimi kõikjal, siis võiks taskurahaks seekleid kaasa osta (näiteks umbes 150 - 200 € eest). Kasulik on omada ka dollareid (USD) väiksemates kupüürides (või eurosid). Kuna euro ja dollar on kohalike mõistes samaväärsed, siis kasulikum on eelistada dollareid (sõltub kursist). Suuremate ostude puhul saab ka kaardiga maksta, ent mitte igal pool, juutide aladel rohkem, Palestiina aladel väga vähestes kohtades.

Iisraelis on kombeks anda teenindajale jootraha e. tippi.

WI-FI on, kuid see ei toimi nii endastmõistetavalt ja kõikjal, nagu Eestis. Mugavam on, kui reisi ajal puudub vajadus oma meilide ja kontodega tihedalt kursis olla.

RIIETUS - mugav, mida saab vajadusel vähemaks võtta või lisada. Jalanõud valitud nii, et saaks kõndida ka asfalteerimata ning künklikul maastikul. Hommikuti ja õhtuti on jahe, keskpäeval palav. Päikeseprillid ja peakate kuluvad marjaks ära. Naistel soovitame õlasalli kaasa võtta, mida on kirikuis hea pea ja õlgade ümber võtta. Ka ujumisriided ja käterätt võiksid kaasas olla. Surnumere soolakristallid on teravad, soovitame kaasa võtta vetteminekuks sobivad jalanõud.

Kohalikku vett võib juua, aga soovitame ka pudelivett osta.

Küsimuste korral helistage:   Juune Holvandus - 55681181  /   Arne Hiob - 56482700