Pariis


Reisi aeg ja hind:

13. august 2021 - 16. august 2021
Hind: 790.00 Soodushind: 720.00


Reisikirjeldus

Pariis on valguse ja pimeduse linn – lakkamatu revolutsiooni ja taasleiutamise paik, mis on kahe tuhande aasta vältel meelitanud oma kihavatele tänavatele kõige kõrgemate ideaalide ja kõige madalama moraaliga inimesi. Pariis on oma pikas ja avaras loos olnud vaheldumisi vangla, paradiis ja nägemus põrgust. Samuti on teda kirjeldatud kui ilusat naist, nõida ja deemonit. Armastus on nii Pariisi müüdis kui ka tegelikkuses kesksel kohal, kuid selsamal kohal on ka toit, naps, mood, raha, sõda, kunst ja...

Sattudes Pariisi tunnete end kui kodus. Pariis neelab Teid jäägitult. Esimesel võimalusel tahate sinna tagasi, sest midagi jäi avastamata, midagi tahaks ikka ja jälle näha ja tunda.

Lennugraafik

13. august 05:45 - 06:35 Tallinn - Riia Air Baltic BT 362
13. august 07:20 - 09:10 Riia - Pariis Charles De Gaulle Air Baltic BT 691

16. august 18:55 - 22:40 Pariis Charles De Gaulle - Tallinn Air Baltic BT 690

Pagasinfo: üks äraantav kohver kaaluga kuni 20 kg, käsipagas kuni 8 kg.


Ajakava

1. päev

13.08., reede. Koguneme Tallinna lennujaamas väljuvate lendude tabloo juures kell 04.00 Lend Tallinn - Riia - Pariis kell 05.45-09.10 Transfeer lennujaamast linna. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga. Ooperikvartal, Vendome'i väljak, Louvre'i siseôu, Seine'i kaldapealne, Pont Neuf, Pariisi raekoda, Marais kvartal, Bastille väljak ja ooperiteater, St-Louis saar, Cité saar koos Jumalaema kirikuga, Ste-Chapelle, ladina kvartal, Panthéon, Luxembourg'i aed, St-Germain-des Prés, Montparnasse'i kvartal, Invaliidide kirik, Sôjakool, Aleksandre III sild, Eiffeli torn, Champs-Elysées, Presidendipalee, Madelaine'i kirik, Concorde'i väljak, Pigalle'i kvartal. Seejärel majutume kesklinna hotelli Hotel ibis Paris Grands Boulevards Opera.

2. päev

14.08., laupäev. Hommikusöök hotellis.  JALGSIRING PARIISI KESKUSES u 3-4h, Ooperikvartal koos Ooperi fuajeega, parfüümimuuseum, Vendome'i väljak, Kuninglik Palee, vana turukvartal, Forum des Halles, Pompidou keskus, Pariisi raekoda, Cité saar koos Jumalaema kiriku ja Ste-Chapelle'iga, gootika pärl oma 13 saj. vitraazhidega, Ladina kvartali vanad tänavad.

Vaba aeg lõunapausiks. Soovijatel on võimalik ette tellida lõunasöök Ladina kvartalis (kolmekäiguline lõunasöök, eelkäiguks konnakoivad või salat, pearoog on kala või liha burgundia kastmes, magussöögiks kook või jäätis või juust, joogiks valge või punane vein)

Soovijatele LOUVRE ekskursioon 2,5h (soovi korral): keskaegne Louvre, antiikskulptuurid sh. Milo Venus ja Nike, Itaalia  renessanss sh. Leonardo da Vinci, Fra Angelico, Raffael, Veronese, Prantuse romantism, st Géricault Meduusa parv, Delacroix Vabadus barrikaadidel jt, Prantsuse uusklassika, sh Davidi Napoleoni kroonimine, Apollo galerii, Napoleon III eluruumid, Hollandi ja Madalmaade kunst, Rembrandt, Rubens, Vermeer, Borghese Gladiaator, Michelangelo Orjad... ja palju muud. 

Õhtuks on võimalik tellida piletid Moulin Rouge'i etendusele.

3. päev

15.08., pühapäev. Hommikusöök hotellis.  Soovijatele ekskursioon Versailles`sse. (lisatasu eest) 1661. a alguseks oli kuningas juba otsuse langetanud ehitada oma maitsele ja kapriisidele kohane palee. Selleks oli ta välja valinud oma isa, Louis XIII väikse jahilossi Versailles's. Septembris 1661 algasis tõsised ümberehitus- ja kujundustööd, mille jaoks oli kuningas ametisse võtnud kolm meistrit – Le Vau, Le Nôtre ja Le Brun. Versailles' lossi ehitamiseks kulus peaaegu pool sajandit ja temast sai epohhiloov šedööver, eeskuju kõikidele Euroopa kroonitud peadele oma residentside rajamiseks 17. ja 18. sajandil. Kõik on kuulnud Versailles'st ja tema hiilgusest. Külastame Suuri appartemente ja naudime ajastu muusikat ning purskkaevude ilu kuniglikes aedades. Vetemängu saab Versailles`s vaadata ainult laupäeviti ja pühapäeviti.

Kes Versaillesse ei sõida : Vaba päev muuseumide külastamiseks ning omal käel mõnusaks ajaveetmiseks Pariisis. . Õhtul jalutuskäik Montmartre'ile, mis on Pariisi kõrgeim punkt. Külastame Sacré–Coeur´i kirikut , mille eest avaneb kaunis vaade linnale; Place du Tertre´d, kus praegugi töötavad tänavakunstnikud; vaatame Dalida ja Le Passe-Muraille monumente jne. Soovijatel võimalus külastada kunstnike kõrtsi "Auberge de la Bonne Franquette", kus saab korraliku õhtusöögi ja võimaluse kuulata elavat muusikat.

4. päev

16.08., esmaspäev. Hommikusöök hotellis. Jätame oma pagasi hotelli pakiruumi. Eiffeli torni on soovitatav minna kohe hommikul, et ei peaks väga pikalt järjekorras seisma. Vaba aeg  Kell 16.00 Transfeer lennujaama. Otselend Tallinna.

Lennugraafik: 16. august 18:55 - 22:40 Pariis Charles De Gaulle - Tallinn Air Baltic BT 690
  


Hind sisaldab

 • Lend Tallinn – Pariis ja Pariis  - Tallinn, lennujaamamaksud
 • Transfeerid lennujaam – hotell – lennujaam
 • Pariisi linnaekskursioon bussiga esimesel päeval
 • Jalgsiekskursioon Pariisi kesklinnas teisel päeval
 • Jalutuskäik Montmartrele kolmandal päeval
 • Majutus koos hommikusöögiga kesklinna hotellis 
 • Eestikeelne rühmasaatja/giid


Lisatasu eest

 • Lisaekskursioonid
 • Tervisekindlustus VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus
 • Muuseumide piletid (keskmine muuseumi pileti hind 5 – 10 EUR)
 • Ühekohaline tuba hotellis 115 EUR


Hinnad

Laps kuni 11a (k.a.) lisavoodil -20%

Ekskursioonide hinnad:

Piletid Moulin Rouge´i:

 • kell 19.00 (õhtusöök, etendus, 1/2 shampust) - 190 EUR 
 • kell 21.00 (etendus ja 1/2 shampust) - 127 EUR 
 • kell 23.00 (etendus ja 1/2 shampust) - 122 EUR

Õhtune laevasõit Seine´i jõel: 1 h. 16 EUR
Louvre´i ekskursioon: 25 EUR (sisaldab piletit, kellaajalist broneeringut ja eestikeelset ekskursiooni)

Versaille ekskursioon:  Hind: 45 EUR (sisaldab bussisõitu Versailles`sse ja tagasi, sissepääsu piletit, kellaajalist broneeringut ja eestikeelset ekskursiooni)

Ettetellitavate söökide hinnad:

Lõunasöök Ladina kvartalis: 26 EUR
Õhtusöök koos elava muusikaga nn. kunstnike kõrtsis: 45 EUR


NB! Alates 01.03.2015 kehtib Pariisis turismimaks - iga turist peab selle hotellis ise tasuma vastavalt hotelli kategooriale:
1.65 € / inimene / üks öö / 3*** hotellis