Moskva

Hind alates

640.00 €


Reisi aeg

09. august 2018 - 12. august 2018


Reisikirjeldus

Reis Venemaa pealinna, mis on üle elanud hulga sõdu, revolutsioone ning järske pöördeid ühiskonna elus.

Moskva rajamise algusajaks loetakse 4. aprilli 1147. Vana ürik jutustab, et just nimelt sel päeval viibis Suzdali vürst Juri Vladimirovitš Dolgoruki külalisena oma liitlase Novgorod-Severski vürsti vastu­võtul Moskvas. Tänapäeval on Moskva paik, kus minevik põimub tänapäevaga. Mälestusmärke linna minevikust, alates kirikutest  kuni Nõukogude Liidu-aegsete kangelaste haudadeni leiab igal tänavanurgal. Kunstimuuseumid on tõelised kunsti varakambrid. Riiklikus Relvapalatis säilitatakse aga sõna otses mõttes aardeid alates Faberge munadest kuni teemantidega ülekülvatud eheteni.

Aerofloti lend:

SU2107    09AUG   TLL-SVO HK31        1135 1310                          
SU2114    12AUG   SVO-TLL HK31        1810 1950                         


Ajakava

1. päev

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 09.30. Lend Tallinn -Moskva  TLL-SVO HK31  kell 11.35-13.10. Piiriületuse protseduurid.

Lennujaamas ootab meid kohalik buss ja giid. Paneme oma pagasi bussi ja alustame bussiga üldtutvustavat linnaekskursiooniga mööda Moskvat.

Majutume hotelli  Izmailovo***.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Giid ootab meid hotelli lobbys. Sõidame metrooga Punasele väljakule.Tohutu suur väljak, kus korraldatakse paraade. Siin asub Lenini mausoleum, Venemaa sümbol Vassili Belazennõi katedraal, Kremli müüri ääres asuv kuulsuste matmispaik jne. Kremlisse siseneme Troitskaja väravatorni kaudu. Kreml on Moskva ja Venemaa keskus, siin tuksub Venemaa süda. Krem­liga, selle suurepärase ajaloo- ja kunstimälestise ning kauni arhitektuuriansambliga on seotud kogu Venemaa ajalugu. Kremli ajaloo algus ulatub kaugele sajan­dite sügavusse.Kremli müüridel, tornidel ja kirikutel oli ja on ülesanne sisendada ettekujutust Venemaa väge­vusest. Kremli territooriumil näeme: Uspenski katedraali, Patriarhi paleed, Blagovestsenski katedraali, Jumalaema Ornaadipaneku kirikut, Ivan Suure kellatorni, Tsaar-Suurtükki jne.

Peale Ekskursiooni kremlis on võimalik külastada Relvapalatit. (lisatasu eest).

Riiklik Relvakamber. Hoone püstitati 1851. aastal arhitekt K- Thoni projekti järgi spetsiaalselt muuseumi jaoks. Praeguseks on sinna kogutud rohkesti unikaalseid käsitöö- ja kunstiesemeid. Relvakambri ekspositsiooni hulka kuulub tulirelvi, XII—XX sajandi vene meistrite kuld- ja hõbetooteid, XIV—XX sajandi kangaid, rõivaid, krooniaardeid. Relvasaalis võib näha nii vene kui välismaa meistrite val­mistatud haruldasi relvi ja raudrüüsid, kiiv­reid, soomussärke, kilpe, arkebuuse ja muske­teid, saableid, jahipüsse. Teises saalis on väl­jas kullast ja hõbedast vaasid, kannud ja kari­kad, samuti vanade meistrite valmistatud port­selan-, klaas- ning juveeltooted. Paljud Relva­kambri kollektsioonis olevaist võõramaa meist­rite töödest on Vene tsaarid saanud kingituseks välisriikide saadikuilt. Nii leidub hõbedakambris tuhandeid välismaa päritoluga, sageli väga haruldasi, unikaalseidki esemeid, mis on ing­lise, austria, taani, hollandi, poola, türgi, jaa­pani ja teiste maade kullasseppade või juvelii­ride kätetöö. Relvakambris säilitatakse Vene tsaaride troone, millel on hindamatu kunstiline, ajalooline ja materiaalne väärtus, samuti muid monarhi võimu sümboleid, sealhulgas kuulsat Monomahhi mütsi ning sadadest teemantidest säravat keisrinna Anna Ivanovna krooni. Muu­seumis on eksponeeritud luksuslikke hobuse­riistu: sadulaid, sadulatekke, valjaid, jaluseid. Samas saab näha kunstipäraste kaunistustega tõldu ja saane.   

3. päev

Hommikusöök hotellis. Giid ootab meid hotelli lobbys. Ekskursioon Moskva metroos ja Arbatil.

Nimetust Arbat on peetud tuletiseks sõnast rabat, mis tähistab eeslinna ja mis paikneb Kremlist Lääne pool. Siin elasid kunstnikud, luuletajad, puusepad, tallmeistrid ja leemekulbiliigutajad. Tänapäeval on piirkonna kuulasaim koht jalakäijate tänavaks muudetud Vana Arbat. Siinkandis leidub ajaloolisi kirikuid, palkmaju ja muid arhitektuurilisi pärle. Pärast ekskursiooni on vaba aeg ja  võimalus  külatada iseseisvalt muuseume, mida on Moskvas arvukalt. 

4. päev

Hommikusöök hotellis. Vabastame toad ja paneme oma pagasi hotelli hoiuruumi. Päev muuseumide külastamiseks ja sisseostude tegemiseks.

Kell 14.00 peab olema tagasi hotellis. Bussitransfeer lennujaama.

Lend Moskva - Tallinn  kell 18.10-19.50.


Hind sisaldab

 • Lennupiletid Tallinn - Moskva - Tallinn
 • 3 ööd majutust koos hommikusöögiga
 • Lennujaama transfeerid
 • Reisisaatja teenus
 • Üldtutvustav ekskursioon esimesel päeval
 • Kremli ekskursioon (sissepääs hinna sees)
 • Arbati ekskursioon


Lisatasu eest

 • Venemaa viisa ja kindlustus
 • Lõuna- ja õhtusöögid
 • Ühekohaline tuba hotellis (lisatasu 70.- €)
 • Muuseumide sissepääsud, mis ei ole programmis

Ette saab tellida ja maksta - sissepääs ja ekskursioon Relvapalatisse 28.- € (palume oma otsusest teada anda hiljemalt 1 kuu enne reisi).


Hinnad

Reisi hind: 640.- €

Venemaa viisa: 64.- €  (vormistamise aeg 12 - 14 päeva),

Kindlustus, mis on viisa taotlemisel kohustuslik (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus):

Venemaa tervisekindlustus:

 • 9.68 EUR   0-6 aastastele
 • 4.84 EUR   7-18 aastastele
 • 4.74 EUR   19-64 aastastele
 • 7.26 EUR   65-70 aastastele
 • 9.68 EUR   71-79 aastastele
 • 14.52 EUR   al. 80 aastastele

 
VÕI tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga (kehtivus Venemaal)

 • 31.92 EUR   0-6 aastastele
 • 15.96 EUR   7-18 aastastele
 • 15.64 EUR   19-64 aastastele
 • 23.94 EUR   65-70 aastastele
 • 31.92 EUR   71-79 aastastele
 • 47.88 EUR   al. 80 aastastele

NB! Võib tuua ka oma kindlustuspoliisi.

Viisade vormistamiseks vajalikud dokumendid (ca 1 kuu enne reisi algust tuua Tiit-Reisidesse):

 • pass, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu
 • üks dokumendifoto (suurus 3,5 cm x 4,5 cm / värviline, hele taust, otsevaade, tõsine näoilme / foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud)
 • täidetud küsitlusankeet (saab täita ka büroos kohapeal)

Valik muuseumidest:

Tretjakovi galerii www.tretyakovgallery.ru täisk. 500 RUB; õpilane ja üliõpilane 200 RUB

Kosmonautika muuseum www.kosmo-museum.ru täisk. 250 RUB; sooduspilet 50 RUB; pildistamise või filmimise pilet 230 RUB

Puškini nimeline riiklik kunstimuuseum www.arts-museum.ru täisk. 300 RUB (reedeti peale 17.00 on hind 500 RUB); sooduspilet 150 RUB (reedeti peale 17.00 on hind 250 RUB); lapsed kuni 16a tasuta

Borodino lahingu muuseum www.1812panorama.ru täisk. 250 RUB; õpilane kuni 17a ja üliõpilane 100 RUB