Itaalia - mööda UNESCO maailmapärandi radu koos La Verna kloostris elamisega.

Hind alates

1200.00 €


Reisi aeg

19. september 2018 - 27. september 2018 (Välja müüdud)


Reisikirjeldus

Tere tulemast KESK–ITAALIA REISILE mööda UNESCO MAAILMAPÄRANDI radu, millesse kuuluvad kõik meie poolt külastatavad paigad: SIENA – FIRENZE – LA VERNA – SAN MARINO – RAVENNA – VENEETSIA!

TOHUTU KULTUURIKOGUS!

Reisijuht: Dr. theol, prof. Arne Hiob


Ajakava

1. päev

19.SEPTEMBER (kolmapäev). Lend Tallinn-Frankfurt-Firenze
13:50 Tallinn➜15:15 Frankfurt Lufthansa LH 881
16:50 Frankfurt➜18:20 Firenze Lufthansa LH 316

Kogunemine 19.09. kell 11.45 lennujaamas väljuvate lendude tabloo juures.

Teid ootavad rühmajuht Elve (tel 5113310) ja giid Arne (tel 56482700).


Lennuväljalt sõit Sienasse (84 km), hotellimajutus Sienas hotellis Palace Hotel Due Ponti*** Esimestel päevadel liigume Toscana maakonnas, muistsete etruskide alal. Siena ülikool asutati aastal 1203. Linn kuulub UNESCO kaitse alla aastast 1995.

2. päev

20.SEPTEMBER (neljapäev). Hommikusöök hotellis. Hommikupoolik Sienas. Külastame kahte suurt kirikut:

1. San Domenico kirik aastast 1226. Teepeale jääb Casa di Catarina, Siena kaitsepühaku Katariina ristikäikude ja kabelitega ümbritsetud maja, mida vaatame väljast.

2. Siena toomkirik, kui üks suuremaid toomkirikuid Itaalias. Väljast vaatame Siena pea­väljakut (Piazza del Campo) ja kellatorni, mis on suuruselt teine Itaalias.

Pärastlõunal sõit Firenzesse (119 km). Buss viib meid künkale Piazzale Michelangelo, kust avaneb suurepärane linna ülevaade.

Firenze vaatamisväärsusi vaatleme esmalt jalgsi ringkäigul läbi vanalinna: kuulus sild "Ponte Vecchio", Medici-Riccardi Palee, Palazzo Vecchio (Raekoda) jne.

Majutume 2 ööks hotelli Columbus**** 

3. päev

21.SEPTEMBER (reede). Hommikusöök hotellis.  Firenze linnaekskursioon jätkub. Santa Croce / Püha Risti kirik, kuhu on maetud Michelangelo, Galilei, Rossini jt. Firenze toomkirik (Santa Maria del Fiore) – tohutu suur ainulaadne katedraal. Itaalia suurima kunstimuuseumi "Uffizi" külastus.

4. päev

22.SEPTEMBER (laupäev). Hommikusöök hotellis. Sõit La Vernasse (119 km), majutume La Verna kloostrisse. La Verna mäel asuv frantsiskaanide klooster on suurim selle pühaku nimeline vaimulik keskus maailmas. Kloostri algatajaks oli 1213.a Püha Franciscus Assisist, kes seal ise ka aeg-ajalt viibis. Kõneldakse, et Franciscus kõneles seal ka lindudega. 

Lõunasöök kloostris kell 12.30.

Aastate jooksul on kloostrikompleks kasvanud väga suureks keset imelist puutumata loodust, kus on ka matkarajad. Saame osa söömaaegadest koos munkadega ja liturgiast ning võib-olla ka protsessioonist ehk ristikäigust.

Õhtusöök kloostris kell 19.30.

5. päev

23.SEPTEMBER (pühapäev). La Verna klooster. Hommikusöök kell 08.00. Ainult pühapäeviti on võimalus külastada kloostri nn muuseumi (10-12 ja 14-17), mis on ta täna tegev. Argipäevadel valmistavad mungad ka tänapäeval vanade retseptide järgi jooke, ravimeid jm, mida eksponeeritakse.
Lõunasöök kell 12.30.
Kloostrikompleks on nii suur, et siin on tegevust mitmeks päevaks. Väga sõbralik vastuvõtt ja mõnus külastajate maja. Kindlasti on kloostrisolek vaimu ning ka keha värskendav aeg. Aeg rahunemiseks ja mõtlemiseks! 

Õhtusöök kell 19.30.

6. päev

24.SEPTEMBER (esmaspäev). Hommikusöök La Verna kloostris.  Sõit San Marinosse (93 km), tutvumine selle kääbusriigiga. Vanim vabariik maailmas aastast 301. See riik oli läänemaailmas esimene, mis peale teist maailmasõda valis kommunistliku riigikorra, milline eksperiment tänaseks on õnneks lõppenud. Külastame Püha Franciscuse kirikut ja vaatleme vanalinna. Külastame San Marino peakirikut (Basilica di San Marino) ja Püha Peetruse kirikut. Vaatleme lähemalt Guaita kindlust, mis on üks kolmest kindlustornist kuristiku äärel.

Õhtupoolikul sõit Ravennasse (83 km) Majutus Ravennas hotellis Bisanzio****

7. päev

25.SEPTEMBER (teisipäev). Hommikusöök hotellis. Tutvumine Ravennaga, kuhu ulatus ka etruskide võim ja millest sai pärast Lääne-Rooma impeeriumi lagunemist idagootide riigi pealinn. Ravenna kui Rooma ja Bütsantsi ehk lääne- ja idakiriku kohtumispaik. Külastame San Vitale kirikut ja kloostrikompleksi ning Galla Placidia mausoleumi, mis on ühed tähtsamaid varakristlikud ehitised maailmas (rajatud 6.sajandil). Vaatleme barokiaegset toomkirikut koos baptisteeriumiga ja Dante hauda. Külastame Santʼ Apollinare Nuovo basiilikat. Siirdume (bussiga) vaatlema idagootide kuninga Theoderichi mausoleumi (ja kui võimalik, siis külastame linnalähedast Santʼ Apollinare in Classe basiilikat). Õhtul sõidame Aadria mere äärsesse ilusasse suvituspaika Lido di Jesolosse (180 km), kus ka majutume 2 ööks hotelli Colombo****

8. päev

26.SEPTEMBER (kolmapäev). Hommikusöök hotellis. Sõidame bussiga sadamasse ja sealt laevaga Veneetsiasse. Tutvumine Veneetsiaga, kui ainulaadse linnaga maailmas, alustades Püha Markuse väljakust. San Marco (püha Markuse) toomkirik, kui üks Itaalia sakraalkunsti uhkemaid näiteid. Vanalinna tänavad ja kanalid: teeme jalutuskäigu, vaatleme maju ja kirikuid ning üritame tagasi pöörduda mööda Suurt Kanalit veetrammiga (pilet 5 eurot). Soovijatel on (lisatasu eest) võimalik teha ka sõit kanalitel kuulsa gondliga või külastada Doodžide paleed. Huvitav on külastada ka Veneetsia kalmistut väikesel saarel, kuhu tuleb sõita laevaga ja kuhu on näiteks maetud Püha kevade balletti autor, helilooja Igor Stravinski

9. päev

27.SEPTEMBER (neljapäev). Hommikusöök hotellis. Puhkus Lido di Jesolos ja vaba aeg.

Õhtul tagasilend  Veneetsia-Frankfurt-Tallinn
18:25 Venice ➜ 19:45 Frankfurt Lufthansa LH 329
21:00 Frankfurt ➜ 00:15 +1 Tallinn Lufthansa LH 884


Hind sisaldab

  • Lennupiletid Tallinn - Firenze  ja Veneetsia - Tallinn
  • Bussisõidud Itaalias
  • Ekskursioonid
  • Laevasõit Veneetsiasse ja tagasi
  • Hotellimajutus koos hommiku ja õhtusöögiga
  • La Verna kloostris toitlustamine 3 x päevas


Lisatasu eest

  • Tervise- või reisikindlustus
  • Tasulised sissepääsud
  • Ühekohalise toa lisatasu: 320.- €

Sissepääsude pakett: 115.- €

Sisaldab: Siena toomkirik , San Domenico kirik Sienas, Casa di Catarina, Firenze toomkirik , Santa Croce /Püha Risti kirik, Palazzo Vecchio (Raekoda), Uffizi muuseum, San Marino kindlus,  Basilica di San Marino,  Püha Franciscuse basiilika,  Basiilika del Santo,  Ravenna toomkirik, San Vitale kloostrikompleks, San Marco (püha Markuse) toomkirik ja muuseum.


Hinnad

 
  Tervisekindlustus

Reisitõrke- ja

tervisekindlustus

0-6a 27.12 € 65.51 €
7-18a 13.56 € 32.76 €
19-64a 13.29 € 32.10 €
65-70a 20.34 € 49.13 €
71-79a 27.12 € 65.51 €
80+ 40.68 € 98.26 €