Itaalia - mööda UNESCO maailmapärandi radu koos La Verna kloostris elamisega.

Hind alates

1200.00 €


Reisi aeg

19. september 2018 - 27. september 2018 (Ooteleht)


Reisikirjeldus

Tere tulemast KESK–ITAALIA REISILE mööda UNESCO MAAILMAPÄRANDI radu, millesse kuuluvad kõik meie poolt külastatavad paigad: SIENA – FIRENZE – LA VERNA – SAN MARINO – RAVENNA – VENEETSIA!

TOHUTU KULTUURIKOGUS!

Reisijuht: Dr. theol, prof. Arne Hiob


Ajakava

1. päev

19.SEPTEMBER (kolmapäev). Lend Tallinn-Frankfurt-Firenze
13:50 Tallinn➜15:15 Frankfurt Lufthansa LH 881
16:50 Frankfurt➜18:20 Firenze Lufthansa LH 316

Lennuväljalt sõit Sienasse (84 km), hotellimajutus Sienas hotellis Palace Hotel Due Ponti*** Esimestel päevadel liigume Toscana maakonnas, muistsete etruskide alal. Siena ülikool asutati aastal 1203. Linn kuulub UNESCO kaitse alla aastast 1995.
 

2. päev

20.SEPTEMBER (neljapäev). Hommikusöök hotellis. Hommikupoolik Sienas.Piazza del Campo, Siena peaväljak. Siena Toomkirik, kui üks suuremaid Toomkirikuid Itaalias. San Domenico kirik aastast 1226. Casa di Catarina, Siena kaitsepühaku Katariina ristikäikude ja kabelitega ümbritsetud maja. Kui jõuab siis ka Siena kellatorn, suuruselt teine Itaalias.
Pärastlõunal sõit Firenzesse (119 km), majutus Firenzes kaheks ööks.
Firenze vaatamisväärsused mida kindlasti sel päeval vaatame: Toomkirik ja selle juures olev muuseum oma fantastilise koguga. Santa Croce /Püha Risti kirik, kuhu on maetud Michelangelo, Galilei , Rossini. Majutume 2 ööks hotelli Columbus**** 

3. päev

21.SEPTEMBER (reede). Hommikusöök hotellis. Firenze linnaekskursioon ja ümbrusega tutvumine jätkub. Firenze vanalinn ja kuulus sild "Ponte Vecchio". . Medici-Riccardi Palee, Palazzo Vecchio (Raekoda) ja Great Hall of 500 kui Firenze poliitilise keskuse külastus. Kes ei soovi külastada Great Halli, võib samal ajal külastada Itaalia suurimat kunstimuuseumi "Uffizit"

4. päev

22.SEPTEMBER (laupäev). Hommikusöök hotellis. Sõit La Vernasse (119 km), majutume La Verna kloostrisse. La Verna mäel asuv frantsiskaanide klooster on suurim selle pühaku nimeline vaimulik keskus maailmas. Kloostri algatajaks oli 1213.a Püha Franciscus Assisist, kes seal ise ka aeg-ajalt viibis. Kõneldakse, et Franciscus kõneles seal ka lindudega.  Lõunasöök kloostris kell 12.30.

Aastate jooksul on kloostrikompleks kasvanud väga suureks keset imelist puutumata loodust, kus on ka matkarajad. Saame osa söömaaegadest koos munkadega ja liturgiast ning võib-olla ka protsessioonist ehk ristikäigust.

Õhtusöök kloostris kell 19.30.

5. päev

23.SEPTEMBER (pühapäev). La Verna klooster. Hommikusöök kell 08.00. Ainult pühapäeviti on võimalus külastada kloostri nn muuseumi (10-12 ja 14-17), mis on ta täna tegev. Argipäevadel valmistavad mungad ka tänapäeval vanade retseptide järgi jooke, ravimeid jm, mida eksponeeritakse.
Lõunasöök kell 12.30.
Kloostrikompleks on nii suur, et siin on tegevust mitmeks päevaks. Väga sõbralik vastuvõtt ja mõnus külastajate maja. Kindlasti on kloostrisolek vaimu ning ka keha värskendav aeg. Aeg rahunemiseks ja mõtlemiseks!  Õhtusöök kell 19.30.

6. päev

24.SEPTEMBER (esmaspäev). Hommikusöök La Verna kloostris. Sõit San Marinosse (93 km), tutvumine selle kääbusriigiga. Vanim vabariik maailmas a-st 301. See riik oli ka läänemaailmas esimene, mis peale teist maailmasõda valis kommunistliku riigikorra, milline eksperiment tänaseks on õnneks lõppenud. Guaita kindluse külastus. Basilica di San Marino, kui San Marino peakirik.Külastame ka Püha Frantsciskuse basiilikat ning Basiilikat del Santo ja Püha Peetruse kirikut. Õhtupoolikul sõit Ravennasse (83 km). Majutus Ravennas hotellis Bisanzio****

7. päev

25.SEPTEMBER (teisipäev). Hommikusöök hotellis. Tutvumine Ravennaga, kuhu ulatus ka etruskide võim ja millest sai pärast Lääne-Rooma impeeriumi lagunemist idagootide riigi pealinn. Ravenna kui Rooma ja Bütsantsi ehk lääne- ja idakiriku kohtumispaik. Vaatleme 10. sajandist pärit Toomkirikut ning San Vitale kloostrikompleksi, mis on üks tähtsamaid varakristlikke ehitisi maailmas (rajatud 5.sajandil). Külastame kirjanik Dante hauda, samuti idagootide kuninga Theoderich Suure mausoleumi. Õhtul sõit Lido di Jesolosse (180 km), kus ka majutume 2 ööks hotelli Colombo****

8. päev

26.SEPTEMBER (kolmapäev). Hommikusöök hotellis. Tutvumine Veneetsiaga ja puhkus Lido di Jesolo suurepärases mereäärses kuurordis. Tutvumine Veneetsiaga, kui ainulaadse linnaga maailmas. San Marco (püha Markuse) toomkirik, kui üks Itaalia sakraalkunsti uhkemaid näiteid. Vanalinna tänavad ja kanalid. Võib olla ka sõit kanalil kuulsa gondliga. Huvitav oleks külastada ka Veneetsia kalmistut, kuhu on näiteks maetud Püha kevade balletti autor, helilooja Igor Stravinski.

9. päev

27.SEPTEMBER (neljapäev). Hommikusöök hotellis. Puhkus Lido di Jesolos ja vaba aeg. Õhtul tagasilend.  Veneetsia-Frankfurt-Tallinn
18:25 Venice ➜ 19:45 Frankfurt Lufthansa LH 329
21:00 Frankfurt ➜ 00:15 +1 Tallinn Lufthansa LH 884


Hind sisaldab

  • Lennupiletid Tallinn - Firenze  ja Veneetsia - Tallinn
  • Bussisõidud Itaalias
  • Ekskursioonid
  • Laevasõit Veneetsiasse ja tagasi
  • Hotellimajutus koos hommiku ja õhtusöögiga
  • La Verna kloostris toitlustamine 3 x päevas


Lisatasu eest

  • Tervise- või reisikindlustus
  • Tasulised sissepääsud
  • Ühekohalise toa lisatasu: 320.- €

Sissepääsude pakett: 115.- €

Sisaldab: Siena toomkirik ja muuseum, San Domenico kirik Sienas, Casa di Catarina, Firenze toomkirik ja selle muuseum, Santa Croce /Püha Risti kirik, Palazzo Vecchio (Raekoda) ja Great Hall of 500, San Marino Kindlus,  Basilica di San Marino,  Püha Franciscuse basiilika,  Basiilika del Santo,  Ravenna toomkirik, San Vitale kloostrikompleks, kuningas Theoderich Suure mausoleum, San Marco (püha Markuse) toomkirik ja muuseum.


Hinnad

 
  Tervisekindlustus

Reisitõrke- ja

tervisekindlustus

0-6a 27.12 € 65.51 €
7-18a 13.56 € 32.76 €
19-64a 13.29 € 32.10 €
65-70a 20.34 € 49.13 €
71-79a 27.12 € 65.51 €
80+ 40.68 € 98.26 €