Valgevene

Hind alates

360.00 €


Reisi aeg

21. august 2018 - 25. august 2018 (Välja müüdud)


Reisikirjeldus

Minsk - Mir - Nesviž - Grodno

Valgevenes on kohalik venekeelne giid. Meie reisisaatja tõlgib vajadusel kohaliku giidi jutu eesti keelde.


Ajakava

1. päev

Väljasõit kell 6.00 Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5, Tallinn). Kell 07.30 peatus Pärnus reisijate pealevõtmiseks (hotell Pärnu ees). 

Sõidame läbi Läti ja Leedu, lõunasöögi võimalus on Leedus nn. 19 kilomeetril. Hilisõhtuks jõuame Valgevene pealinna Minskisse. Majutume hotelli Orbita*** kaheks ööks.

2. päev

Hommikusöök hotellis.  Hommikusöök hotellis. Üldtutvustav ekskursioon Valgevene pealinnas Minskis, kus elavad rõõmsad inimesed ning kus olles hing puhkab. Teises maailmasõjas sai Minsk palju kannatada, kuid ehitati uuesti üles. Laiad tänavad ja avarad väljakud, kõrvuti stalinlik ampiir ja uusklassitsism. Bussieksursioon: Võitjate prospekt, monument Minsk-kangelaslinn, Võidu park, Minsk-Arena, Oktoobri väljak, Iseiseisvuse prospekt, Ohvitseride maja, riiklik tsirkus, Gorki park, Võidu väljak, rahvusraamatukogu. Jalgsiekskursioon: Vabaduse väljak, Püha Vaimu katedraal, Õnnistatud Neitsi Maarja katedraal, raekoda, Gostinõi Dvor, Iseseisvuse väljak, Püha Simeoni ja Jelena kirik. Lõunasöök.

Õhtuks on võimalik tellida valgevene rahvusõhtu - väljasõit maale (u 30 km Minskist). Küla on linnakärale vahelduseks parim paik, kus puhata, õppida tundma kohalikku elu, valgevenelaste hinge ja maitsta rahvusköögi roogasid. Naudite rahvamuusikat ning õpite kohalikke tantse - saatjaiks oma ala tõelised meistrid.

Lisaks pühendatakse teid mesinduse saladustesse. Mesilastega tegelemine on Valgevenemaal pika ajalooga traditsioon, töökate putukatega ümberkäimiseks vajalikke tarkusi on edasi antud põlvest põlve. Saate teadmisi meest ja selle raviomadustest, võimalik on osta temaatilisi suveniire.

3. päev

Hommikusöök. Lahkume hotellist koos oma pagasiga. Sõidame Miri ja Nesviži. Nesviži loss. Sealne ajalugu on tihedalt seotud Radzwillide suguvõsaga, kes juba 16.sajandil lasid siia ehitada lossi, mis tänaseks on kantud UNESCO kaitstavate objektide nimekirja. Lossis on põimunud nii Valgevene kui ka Radzwillide suguvõsa ajalugu, mis räägib traagikast, hirmust, mehisusest, eneseohverdusest ja loomulikult armastusest.

Lõunasöök.

Miri loss.  Rikka ajalooga ning paljude saladuste ja legendidega seotud Miri loss on näide Valgevene 16. saj kaitseotstarbelisest arhitektuurist. Lossi kutsutakse vahel ka üheks seitsmest "Valgevene imest".  2000. aastast kuulub see UNESCO maailmapärandi nimistusse. Lossikompleksi kuuluvad veel: ümbritsevad muldvallid, inglise stiilis maastikupark, itaalia stiilis aed, tiik, kabel, mausoleum, mõisavalitseja maja jpm. 

Teel Grodnosse teeme peatuse Novogrudoki ajaloolises keskuses, mis oli Leedu suurvürstiriigi esimene pealinn. Majutume hotelli Neman*** kaheks ööks.

4. päev

Hommikusöök hotellis. Vaatame Grodnot, üht vanimat ja ilusamat Valgevene linna maalilise Nemani jõe kallastel. Üldtutvustav ekskursioon bussiga ja jalgsi. Vana ja uhke kindlus, suursugune uus palee, katolikud kloostrid, vanim apteek ja palju muud.

Lõunasöök.

Vaba aeg linna nautimiseks.

5. päev

Hommikusöök hotellis.

Alustame koduteed. Koju tagasi jõuame hilisõhtul.


Hind sisaldab

  • Bussisõidu
  • Majutuse hotellis*** koos hommikusöögiga
  • 3 lõunasööki (2., 3. ja 4. päeval)
  • Ekskursioonid ja sissepääsude piletid vastavalt programmile. NB! Ekskursiooni teeb kohalik giid vene keeles, Tiit-Reisid´e poolt on tõlge eesti keelde.
  • Minski ooperiteatri ekskursiooni


Lisatasu eest

  • Valgevene viisa
  • Reisikindlustus
  • Õhtusöögid
  • Rahvusõhtu koos folklooriprogrammiga


Hinnad

Hind 360.- €  + Valgevene viisa ja kindlustus
Ühekohalise toa lisatasu 80.-€

 

Valgevene rahvusõhtu 35 €. Toimub reisi teise päeva õhtul Minski lähedal turismitalus. Road valgevene köögist - liharullid linnu- ja sealihast, soolatud tomatid ja kurgid, must leib pekiviiludega, sealihapraad koduse kartuliga, keedupirukad hapukoorega, värske salat. Meeleolu loovad valgevene rahvamuusikud.

Valgevene viisa: 

grupiviisa 15.- . Grupiviisa taotlemise tingimuseks on, et terve grupp siseneb riiki ja väljub sealt üheaegselt ning majutub koos samas hotellis.

VÕI  individuaalviisa 30.- € (kui keegi soovib viisakleebist oma passi)

Viisade vormistamiseks on ca 4 nädalat enne reisi algust vaja Tiit Reisidesse tuua pass, mis kehtib veel vähemalt 90 päeva pärast reisi lõppu; üks dokumendifoto (suurus 3,5 cm x 4,5 cm, värviline, heledal taustal, otsevaates; tõsise näoga fotograafi tehtud pilt. Foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ning täidetud ja allkirjastatud ankeet.

Ankeeti saab täita otse Valgevene saatkonna kodulehel eesti, inglise või vene keeles. Viisa kuupäevad märgi reisi ajast ühe päeva võrra kauemaks,  kutsuja andmed ja  aadress Valgevenes viibimise ajal jäta tühjaks - need lisab Tiit-Reisid. Seejärel prindi ankeet välja ja allkirjasta.

Võib ka blanketi välja printida (või küsida seda Tiit-Reisidest) ja käsitsi täita (trükitähtedega).

Tähelepanu: Viisade hinnad võivad muutuda.

Valgevene kindlustus, mis on viisa vormistamisel kohustuslik, Salva Kindlustus. Kindlustuse hind sõltub reisija vanusest

Valgevene - 6 päeva Tervisekindlustus Tervisekindlustus koos reisitõrkega
0-6 aastat 9.57 EUR 29.19 EUR
7-18 aastat 4.79EUR 16.60 EUR
19-64 aastat 4.69 EUR 14.30 EUR
65-70 aastat 7.18 EUR 21.90 EUR
71-79 aastat 9.57 EUR 29.19 EUR
üle 79 aasta 14.36 EUR 43.79 EUR

* Võib tuua ka oma poliisi, mis kehtib ka Valgevenes.

 

NB! Tiit Reisidel on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi- ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik ette näha.