Petseri-Pihkva-Novgorod


Reisi aeg ja hind:

15. juuli 2021 - 18. juuli 2021
Hind: 280.00


Reisikirjeldus

Reis Pihkva- ja Novgorodimaale on tõeliselt huvitav pilguheit vana-vene rikkalikku ning omapärasesse kultuurilukku. Tegemist on ajaloopärlitega, mis aga ei tähenda, et seal puuduks kõik tänapäevane: moodsad ja mugavad hotellid, muuseumid ja kunstigaleriid, arvukalt kohvikuid, restorane, ööklubisid jpm.


Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5) kell 6.00. Sõidame läbi Tartu Koidula piiripunkti (võimalus ühinega Tartu Ahhaa keskuse parklas ~ kell 8.30). Ületame Venemaa piiri. Sõidame Petserisse, et külastada tegutsevat vene õigeusu mungakloostrit (asut 1473. a). Paik on ka praegu palverändurite üks olulisemaid sihtpunkte. Turistidelegi on siin palju huviväärset. Siseneme territooriumile legendiga seotud Vereteed pidi ja jõuame kirikute juurde, kuhu sissepääs kloostri päevakava tõttu pole paraku alati võimalik. Suur kellatorn, eriti kui juhtume selle juurde kellade helistamise aegu, on omaette vaatamisväärsus. Kui veab saame kiigata sisse maa-alustesse koobastesse, mille kuue tänava seinaniššidesse on alates 16. sajandist maetud üle 10 000 munga ja ülikperekondade liikme. Kindlasti tuleb ise pöörata õuel asuva kaevu ratast ja juua püha vett – imesid võib igaüks enda juures hiljem täheldada. Petserist sõidame Irboskasse. Tänase suhteliselt väikese asumi asemel kerkis siin vanasti võimas piirikindlus, mille müürid veel tänapäevalgi aukartust äratavad. Siia rajas oma esimese kindlustuse vürst Truvor – aastal 862. Väike jalutuskäik maalilise uhtoru servapidi viib kaldaterrassi kaheteistkümne karstiallika juurde, mille kristallpuhas vesi on kuulus juba üle tuhande aasta. See aitab täituda kõikidel teie soovidel: toob ilu, nooruse, tervise, rikkuse jm. Rohketest soovimistest annavad tunnistust soovilindikesed puude ja põõsaste küljes. Aga paik on imeliselt kaunis. Kohta nimetatakse Slaavi allikateks või ka 12 apostli allikaks. Edasi sõidame Pihkvasse ja majutume hotelli. Hotell "Rizhskaja"*** www.rijskaya.ru  Õhtune Pihkva.

2. päev

Pärast hommikusööki tutvume Pihkva linnaga mida, on kroonikates mainitud juba 903. aastal. Seotud vürstinna Olgaga – Kiievi suurvürst Igori kaasaga. Pihkvas on palju vanu kirikuid, kus näeb huvitavaid freskosid ja ikoone. Jalutame suure ja tasase Velikaja jõe kallasel kõrguvas kindluses ja vanalinnas. Teatavasti toimus 1242. aastal Pihkva lähistel suur Jäälahing ordurüütlite vastu, mida juhtis vürst Aleksander Nevski. Sokolihha mäele, oletatava lahingupaiga lähedusse, püstati 1993. aastal võimas 30 m kõrgune mälestussammas – Aleksander Nevski oma družiinaga (autor skulptor J. Kozlov), mis kindlasti tasub vaatamist. Pärastlõunal  sõidame  Veliki Novgorodi (Suur Novgorod) mis on Novgorodi oblasti keskus. Majutume hotelli kaheks ööks. Hotell "Sadko"*** www.hotel-sadko.ru

3. päev

Hommikusöök hotellis. Novgorod on üks Venemaa vanimaid linnu - 859.a. esmakordselt  kroonikates mainitud seoses Skandinaaviast Bütsantsi impeeriumini kulgenud kuulsa kaubateega,  kantud UNESCO Maailmakultuuripärandi nimekirja. Novgorodis on 13 torniga linnamüür, mitmeid kümneid kirikuid, katedraale ja kloostreid. Külastame Novgorodi Kremlit,  mida on esmamainitud 1044.a. Astume sisse Püha Sofia katedraali, mis on üle 1000 a. vana - üks vanimaid tänapäevani tegutsevaid kirikuid Venemaal. Katedraali kellatornis on näha mitmeid kelli, neist suurim (30 tonni) on 17. sajandist. Kremlis asub ka Venemaa Millenniumi monument. 

Õhtupoolikul külastame  Vitoslavlitsi vabaõhumuuseumit Novgorodi lähistel, kuhu on kogutud puithooned 16-19. sajandist - kirikuid, talutaresid, majandushooneid jm. Tutvume tolleaegsete elu- ja tööruumide, traditsiooniliste talutööde ja -kommetega. Õhtu Novgorodis.

4. päev

Hommikusöök hotellis. Algab sõit kodu  poole. Peatus kaubanduskeskuses. Teeme väikese peatuse ka Kingisepas.  Piiriületus Ivangorodis. Tallinnasse jõuame õhtul. Tartu inimesed saavad koju õhtuse Jõhvi-Tartu liinibussiga või siis Tallinna kaudu.

* Tiit-Reisidel on õigus teha muudatusi külastatavate objektide järjestuses.


Hind sisaldab

 • Bussisõit
 • Giid-reisisaatja teenused
 • Majutus kesklinna hotellis*** 2-inimese mugavustega tubades
 • Hommikusöök
 • Irboska linnus
 • Vitoslavitsi Vabaõhumuuseumi ekskursioon


Lisatasu eest

 • Venemaa viisa
 • tervise- või reisikindlustus
 • õhtusöök reisi esimesel päeval hotelli restoranis 10 €
 • õhtusöök reisi teisel päeval hotelli restoranis 10 €
 • õhtusöök reisi kolmandal päeval kesklinna restoranis 15 €


Hinnad

Hind: 280 € + Venemaa viisa ja kindlustus.

Ühekohalise toa lisatasu: 85 €

Venemaa viisa: 64.- €  (vormistamise aeg ca 14 päeva),

kindlustus, mis on viisa taotlemisel kohustuslik (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)

Venemaa tervisekindlustus:
9.68 EUR   0-6 aastastele
4.84 EUR   7-18 aastastele
4.74 EUR   19-64 aastastele
7.26 EUR   65-70 aastastele
9.68 EUR   71-79 aastastele
14.52 EUR   al. 80 aastastele
 
VÕI tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga (kehtivus Venemaal)
29.30 EUR   0-6 aastastele
14.65 EUR   7-18 aastastele
14.35 EUR   19-64 aastastele
21.98 EUR   65-70 aastastele
29.30 EUR   71-79 aastastele
43.95 EUR   al. 80 aastastele

NB! Võib tuua ka oma kindlustuspoliisi.

Viisade taotlemiseks tuleb ca 1 kuu enne reisi algust Tiit-Reisidesse tuua või saata:

1. pass, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu

2. üks dokumendifoto suurusega 3,5 x 4,5 cm - fotograafi tehtud pilt, hele taust, tõsine näoilme. Foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud!

3. täidetud ja allkirjastatud küsimustik-ankeet, mille saab Tiit-Reisidest ( saab täita ka büroos kohapeal )

4. kindlustuspoliisi koopia - kel oma kindlustus olemas.

Teadmiseks:

Petseri klooster- tasuta, kuid oodatud on annetus

Püha Sofia katedraal – tasuta, kuid oodatud on annetus (alates 150 RUB)

Teadmiseks:

* Õigeusu  kirikutes ja kloostrites on naistel kohustuslik katta pea ja õlad - võtta kaasa sall või pearätt. Soovitavalt kanda seelikut. Mehed ei tohi siseneda lühikestes pükstes.

Taskuraha - rublad (RUB) ostan kaasa juba enne reisi Eestist. Rubla kurss on väga muutlik: 1 € = ca 65-75 Rub.

Lisainfo: www.tourism.pskov.ru ; www.visitnovgorod.ru