Nähtud ja nägemata Peterburi - losside reis: Oranjenbaum, Pavlovsk ja Gatšina


Reisi aeg ja hind:

07. mai 2020 - 10. mai 2020
Hind: 370.00 Soodushind: 320.00

09. juuli 2020 - 12. juuli 2020
Hind: 370.00 Soodushind: 320.00

20. august 2020 - 23. august 2020
Hind: 370.00 Soodushind: 320.00


Reisikirjeldus

Peterburi ümbruses asuvaid imperaatorlikke lossi- ja pargiansambleid on võrreldud erinevatest vääriskividest loodud ehetega: Peterhofi purskkaevude sädelust võrratu briljandiga, Tsarskoje Selod salapära õhkava merevaiguga, Oranjenbaumi ülla nefriidiga, rohelusse uppuvat Pavlovskit malahhiidiga, järvesilmset Gatšinat eheda aleksandriidiga, tõsiilmset Kroonlinna aga tumeda opaaliga keset meresina. Ja tõsi – kõik need paigad on erinevad, nagu ka nende toonased valitsejad Romanovite perest.

Valime sel korral nendest kohtadest kolm.


Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene kultuurikeskuse eest kell 06.00. Hommikukohvi joome Viru-Nigulas või Sillamäel.

Pärast piiriületamist Narvas, sõidame kohe Oranjenbaumi, mis asub Soome lahe kõrgel kaldapealsel, umbes kümne kilomeetri kaugusel meile juba tuttavast Peterhofist. Kuna see paik jäi ainsana II maailmasõja ajal vaenlastest puutumata, on siin säilinud palju ehedat 18. sajandi arhitektuuri. Kunagi kinkis Peeter I selle kandi Menšikovile, kes rajas siia suurejoonelise palee - ikka uhkema ja esinduslikuma kui senised Peetrile kuuluvad. Hoone tiibades asuvad kirik ja Jaapani paviljon. Hiljem kinkis Peetri tütar Jelizaveta Petrovna Oranjenbaumi oma õepojale, tulevasele Peeter III-le ja ta kaasale Katariinale. Sellest ajast on meieni säilinud mitmeid vaatamisväärsusi: Peeter III kindlusloss; Katariina II imeline Hiina palee, kus asub maailmakuulus klaaspärlituba, mille seinad on kaetud tikitud paneelidega; ainulaadne kolmekorruseline 33 meetri kõrgune liulaskepaviljon, mille kolmandalt korruselt sõideti saanvankritega alla 534 meetri pikkusele rajale, selles paviljonis on ka portselaninäitus. Keset kaht suurt ja ilusat parki on veel mitmeid huvitavaid paviljone, skulptuure, sildu, tiike ja alleesid.

Sõitu jätkame merealust tunnelit ja tammi pidi otse Kotlini saarel asuvasse Kroonlinna. Peetri poolt 1704. aastal asutatud võimas meresadam on pea 300 aastat olnud rangelt sõjaline objekt ja suletud linn. Tänaseks on sõjavägi siit lahkunud, jäänud on vaid paar vastavat õppeasutust. Linn on igati korrastatud, saare teisest otsast toob siia täiesti kaasaegne kiirtee piki tammi, mis alles mõne aasta eest ei kannatanud mingit kriitikat. Käime mereäärses Peetri pargis, vaatame üle ka Kroonlinna nulli, peatume maja juures, kus oma viimased eluaastad veetis Lydia Koidula. Nüüdseks on täielikult renoveeritd Merekirik, mille vaatamiseks läheb vaja küll rohkem silmi kui meile antud. Olgu mainitud, et nõukogude ajal tegutses selles ohvitseride kasiino ja madruste klubi. Korda on tehtud ka paljud väiksemad kirikud.

Sõidame edasi Peterburi poole, näeme päris linna piirile Lahtasse kerkinud uut Gazpromi peahoonet, pilvelõhkujat, ühte Euroopa kõrgeimat ehitist.

Majutume hotelli 3 ööks. Õhtusöök hotellis.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Peterburi üldtutvustav linnaekskursioon bussiga: Nevski prospekt, Neeva kaldapealne, Iisaku väljak ja Iisaku kirik, Paleeväljak, Konjušennaja väljak ja Spas na Krovi kirik-mosaiigimuuseum, Ülikooli kaldapealne jne. Lõunapaus.

Pärastlõunal vaba aeg iseseisvaks muuseumide külastamiseks: Kaasani kirik, kus asub Venemaa üks kuulsamaid ikoone „Kaasani imettegev Jumalaema“; Faberge´ muuseum – rikkalikult juveelidega kaunistatud väärismetallist lihavõttemunad ja muud imperaatoritele kuulunud esemed; venemaa rikkaima perekonna Jussupovite palee, maja, kus tapeti Rasputin; interaktiivne 18.saj. Peterburi akvatooriumi makett-muuseum „Petrovskaja Akvatoria“; Kunstkamera; maailmakuulus kunstimuuseum Ermitaaž ; Menšikovi palee (Ermitaaži filiaal); Vene Muuseum; Stroganovite palee (Vene Muuseumi filiaal). Võimalusi on muidki, kuid piiratud aeg sunnib tegema valiku. Pilet osta kohapeal, Rub.

Kui ilm ja veetase lubavad, siis ekskursioon laevaga Peterburi kanalitel (500 Rub, saab maksta kohapeal)

Õhtusöök hotellis

3. päev

Hommikusöök hotellis. Sõidame Pavlovskisse, endisesse mõisa, mille Katariina II 1777. aastal kinkis oma pojale Paulile tema poja – samuti tulevase tsaari - Aleksandri sündimise puhul. Oli varem tsaaripere jahiala, millest tänasekski on säilinud 600 ha looduslikku parki. Paulil oli selleks ajaks valdus ka Gatšinas ja ta ei olnud Pavlovskist eriti huvitatud, ning see jäi peamiselt tema sakslannast abikaasa Maria Fjodorovna omandiks, kes elas siin oma surmani 1827. a. Täievolilise perenaisena võttis too koos nimekate kunstnike ja arhitektidega osa kogu lossi- ja pargikompleksi kujundamisest, mis paistabki silma erilise maitsekuse poolest ja erineb teistest Romanovite bütsantslikult ülekullatud paleedest väärika klassitsistliku laadi poolest. Ta tegeles ka ise mitmete kunstidega ning korraldas tuntud kirjanike ja kunstnike koosviibimisi. Pavlovsk on seotud ka vendade Strausside pikaajalise kontserttegevusega.

Vaatamisväärset on siin tänagi palju. Tohutu park paljude antiikskulptuuridega, Kentauride sild, Kolme graatsia paviljon, Labürint, Apolloni kolonnaad, Sõpruse pühamu, Maailmalõpu sammas ja palju muud... Ning muidugi Suur palee oma kaunite kunstirikaste saalidega ja Maria Fjodorovna isiklike eluruumidega. Lossi ees seisab Paul I monument.

Kogu kompleks on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Vene kuulsaim poetess Anna Ahmatova on nimetanud Pavlovskit muusade ja graatsiate varjupaigaks.

Ekskursioon lossis ja jalutuskäik pargis, seejärel sõidame Peterburi tagasi.

4. päev

Pärast hommikusööki tuleb asuda teele kodu poole, kuid enne peatume veel järvesilmses Gatšinas. Siinse küla kinkis Peeter I 18.sajandi alguses oma õele Nataliale, hiljem Katariina II oma favoriidile Grigori Orlovile, seejärel poeg Paulile. Kuni Paul I surmani oli Gatšina tema isiklik residents, mille sõjakas valitseja muutis omamood sõjaväelaagriks ja kindlusriigiks riigis, kus samas ei puudu suursugune elegants. Otse lossi ees asub suur marsiväljak Pauli monumendi, bastionide, tõstesildade ja kahuritega. Kuid samas läheduses helgib oma kristallpuhta veega ka Hõbedane järv. Järvi on siin õige mitu, nagu on rohkesti ka romantilisi saari ja saarekesi. Eriline on muidugi Armastuse saar ja seal asuv Venuse paviljon, aga ka kaht järve ühendav Küürakas sild, mis ei anna alla Veneetsia kuulsatele sildadele, Kotkasammas, Hollandi aiad, 8-nurkne kaev marmorbasseinis, Kaja koobas, arvukalt skulptuure ja lõpeks ka loss oma tiivatornide ja põneva sisustusega ning palju muudki. Väga omapärane on Malta Ordu imaamile (priorile) ehitatud paleeke, õigemini kabel, kus praegu asub kohalik koduloomuuseum. Gatšina on kuulus ajaloo poolest, olles kuulunud lisaks eelnimetatutele veel tsaar Nikolai I-le, olnud meelispaigaks Aleksander III-le ja mitmele teiselegi tsaaripere liikmele.

Õhtupoolikul alustame koduteed. Tallinnasse jõuame hilisõhtul 22:00-paiku, täpsem saabumise aeg sõltub liiklusoludest ja piiri ületamise kiirusest


Hind sisaldab

 • bussisõit
 • ekskursioonid vastavalt programmile
 • majutus  kesklinna hotellis  koos hommikusöögiga
 • 3 õhtusööki
 • Kroonlinna ekskursioon koos Merekiriku külastusega
 • Oranjenbaumi park ja Hiina palee
 • Pavlovski park ja suur palee
 • Gatsina park ja palee.
 • Kaasani kiriku külastus


Lisatasu eest

 • Venemaa elektroonilise viisa vormistamine 6.- €
 • kindlustus, mis on Venemaale sõitmisel kohustuslik (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)
 • ühekohaline tuba (lisatasu 85 €)
 • Peterburi muuseumide piletid ja laevasõit kanalitel


Hinnad

Venemaa tervisekindlustus:

 • 9.68 EUR   0-6 aastastele
 • 4.84 EUR   7-18 aastastele
 • 4.74 EUR   19-64 aastastele
 • 7.26 EUR   65-70 aastastele
 • 9.68 EUR   71-79 aastastele
 • 14.52 EUR   al. 80 aastastele

 
VÕI tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga (kehtivus Venemaal)

 • 29.30 EUR   0-6 aastastele
 • 14.65 EUR   7-18 aastastele
 • 14.35 EUR   19-64 aastastele
 • 21.98 EUR   65-70 aastastele
 • 29.30 EUR   71-79 aastastele
 • 43.95 EUR   al. 80 aastastele

NB! Võib tuua ka oma kindlustuspoliisi.

Teadmiseks: Ilmad võivad olla Peterburis väga heitlikud, seepärast tuleks arvestada mitmeid võimalusi pakkuva garderoobiga, kindlasti kaasa võtta midagi kaitseks vihma eest. Koju ei tohiks jätta sõbralikku meelt ja head tuju. Raha soovitame vahetada juba Eestis.

 

Venemaa viisat saab iga reisija tasuta taotleda ise

https://electronic-visa.kdmid.ru/ 

Taotlemiseks vajalikud dokumendid:

 • pass, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu
 • üks digifoto ( .jpeg formaadis / värviline, hele taust, otsevaade, tõsine näoilme / foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud)
 • kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja ka täidetud küsimustik (saab täita ka büroos kohapeal)

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.

NB! Tiit Reisidel on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi- ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik ette näha.